Idealna gra na długie zimowe wieczory, teraz w promocyjnej cenie!

Zimową porą, mamy promocyjną cenę:

1 sztuka – 88,90 zł.

Zamów, nie czekaj.

+ koszty wysyłki

Zachęcamy do zamawiania gry w wydawnictwie CIVITAS oraz przez CHOCHLIKI SKLEP: JAK ZAMÓWIĆ GRĘ?

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Festiwal Szkoły z Klasą 2.0

18 czerwca, miał miejsce Festiwal Szkoły z Klasą 2.0  – jednego z bardzo prężnie i na dużą skalę działających programów CEO.

Pojawiło się na nim wiele biorących w udział w programie przedstawicieli szkół, ale również duże grono znamienitych ekspertów. Mieli oni za zadanie ocenić przygotowane na tę okazję przez szkoły stoiska.

Belfedara tym razem również nie zabrakło – umilał on czas uczniom, ale również udało nam się porozmawiać z wieloma nauczycielami, których zaprosiliśmy na warsztaty (zachęcamy do zgłaszania się już od września).

Kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

KATEGORIE ZADAŃ

Karty z zadaniamiPo wielu miesiącach oczekiwania w końcu mamy podział zadań na kategorie! Jak wielu z Was wie, że są to kategorie określone przez autorów gry. Podczas prowadzonych w tym roku warsztatów, zauważyliśmy, że warto byłoby stworzyć podział zadań według tych kategorii, ponieważ jeśli Belfedar wykorzystywany jest podczas lekcji, mamy niewiele czasu i warto byłoby skupić się wyłącznie na tych zadaniach, z tej kategorii, która nas akurat teraz interesuje. Podział znajduje się w zakładce „Zadania – podział na kategorie”, umieszczonej w dziale „O grze” w Menu głównym.

Przypominamy kategorie:

1) Lepiej poznać innych i wyrażać siebie

2) Budowanie zaufania do siebie, innego i grupy

3) Rozwijanie kreatywności i wyobraźni

4) Wyrażanie emocji zamiast oceniania

5) Obserwowanie i słuchanie innych w celu lepszego zrozumienia swoich przeżyć

6) Współdziałanie: współpraca a współzawodnictwo

Zachęcamy do zapoznania się ze stworzonym przez nas podziałem. Jest on subiektywny, dlatego nie wszyscy muszą się zgadzać z tym, jakich wyborów dokonaliśmy. Z tego względu bardzo prosimy o zgłaszanie wszelkich wątpliwości i zastrzeżeń co do podziału zadań.

Znalazło się tam również miejsce na wyróżnienie „Kontrowersyjnych zadań”, którym poświęcimy oddzielny wpis.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Festyn w SP nr 203 w Warszawie

Jak wykorzystaliście piękną i słoneczną pogodę w weekend? My z Belfedarem fantastycznie bawiliśmy się w centrum Warszawy, na festynie w Szkole Podstawowej nr 203. Cała impreza był znakomicie przygotowana! Dzieci prezentowały swoje przeróżne talenty śpiewając, tańcząc, czy też robiąc pokaz walki karate. Rodzice zorganizowali przeróżne stoiska, na których można było skosztować zdrowych potraw, ciast i napoi – festyn była zwieńczeniem realizowanego w szkole projektu:

 

Z kolei Belfedar nie był odstępowany na krok, jedna grupa wymieniała się od razu z kolejną, więc graliśmy przez cały czas trwania festynu. Grali z nami uczniowie różnych klas, nawet przedszkolaki, ale także  rodzice wraz ze swoimi pociechami. Dziękujemy za wspólną zabawą! Było świetnie!

Posted in Bez kategorii, Wydarzenia | Leave a comment

Konferencja programu „Opowiem Ci o wolnej Polsce”

W ostatnich dniach odbyła się konferencja podsumowująca jeden z programów CEO „Opowiem Ci o wolnej Polsce”. Pojawił się na niej również Belfedar, który umilał czas młodym uczestnikom konferencji, a także pozwalał im się lepiej poznać i zintegrować.

Informacje o konferencji znajdują się TUTAJ.

Posted in Bez kategorii, Wydarzenia | Leave a comment

Relacja z Pikniku Naukowego 2014

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili stoisko CEO w ostatnią sobotę, podczas Pikniku Naukowego w Warszawie. Dziękujemy również tym, którzy zajrzeli i zainteresowali się Belfedarem – mamy nadzieję, że gra Wam się spodobała :)

Zamieszczamy kilka zdjęć z Pikniku – może znajdziecie siebie na nich?:)

Przypominamy, że jeszcze do poły czerwca organizujemy bezpłatne, 2 – godzinne warsztaty z Belfedarem – wciąż przyjmujemy zaproszenia! (Szczegółowe informacje o warsztatach TUTAJ).

Zachęcamy również do polubienia Belfedara na facebooku, skąd można czerpać bieżące informacje o grze, promocjach, warsztatach, pomysłach na wykorzystanie gry i tym, gdzie można zobaczyć Belfedara.

Już wkrótce pojawią się, wyczekiwany przez wielu, podział zadań Belfedara na kategorie. Zainteresowani posiadacze Belfedara – wiedzą o co chodzi, pozostali niech obserwują naszą aktywność na blogu, wkrótce wszystko się rozjaśni…

 

Posted in Bez kategorii, Wydarzenia | Leave a comment

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych – OPPM

OPPM 2014

 

 

 

 

W maju i czerwcu Belfedar jest niemal rozchwytywany! – co nas ogromnie cieszy :)

Tym razem 6 czerwca spotykamy się na Zamku Królewskim w Warszawie, na  Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych.

Nie zabraknie tam również Belfedara!

Podczas OPPMu zostanie podsumowany rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski.

W zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, będziemy wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, osobami zaangażowanymi w sprawy publiczne, uczestniczyć w  kreatywnych warsztatach  i dobrze się bawić.

W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób z całej Polski, eksperci, goście związani z edukacją i działaniami społecznymi  oraz media. Niestety zapisy na to wydarzenie są już zamknięte, ale mamy nadzieję, że zarejestrowani już uczestnicy będę wspólnie z nami świetnie się bawić m.in. dzięki Belfedarowi.

Więcej informacji o OPPMie znajduje się TUTAJ.

Do zobaczenia!

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

PIKNIK NAUKOWY!!

Piknik Naukowy 2014Uwaga! Uwaga!

W sobotę – 31 maja, w godz. 11:00 – 20:00  na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się kolejny już Piknik Naukowy! Belfedara nie może tam zabraknąć! Wstęp na Piknik jest wolny!

Tak jak w zeszłym roku (patrz wpis: Belfedar na Pikniku Naukowym) i w tym roku będziemy na Pikniku                   – szukajcie nas oczywiście na stoisku Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Mapka stoisk znajduje się TUTAJ. Wystarczy wpisać w okienko wyszukiwania: Centrum Edukacji Obywatelskiej i na mapce pokaże się, w którym miejscu dokładnie będziemy. Numer stoiska to „A10″.

Podczas Pikniku będzie można poznać Belfedara, zadać nam wszystkie nurtujące Was pytania, dowiedzieć się jakie dotychczas zebraliśmy doświadczenia z Belfedarem, kto najczęściej z niego korzysta, jak go wykorzystać,  a jak warunki na to pozwolą – możliwe, że nawet zagramy :)

Do zobaczenia na Pikniku!:)

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Krótka relacja z warsztatu

Tym razem warsztat z Belfedarem odbył się w jednej z Warszawskich szkół.

Aż 3 zespoły składające się z nauczycieli, grały jednocześnie!
Zabawa, jak zwykle, była świetna, a przy tym ciekawe i merytoryczne dyskusje.

Dziękujemy za zaproszenie i wspólny warsztat! Życzymy wiele radości oraz wartościowej nauki z gry w Belfedara!

Posted in Bez kategorii | Leave a comment

Belfedar – pomysłem na nagrodę na koniec roku

prezent

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni za dobre wyniki w nauce. Jednak niezmiennie pojawia się problem – jakie nagrody wręczyć? Mamy dla Was propozycję.

Kooperacyjne gra planszowa Belfedar, której dystrybutorem w Polsce jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, może być świetnym prezent dla najlepszych uczniów. Gra uczy współpracy, porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów za pomocą dialogu, bez używania przemocy i agresji. Zwycięstwo w grze można osiągnać jedynie dzięki współpracy graczy, podobnie przegrana – jeśli się zdarzy, również będzie dotyczyła wszystkich uczestników.

Zadania mają na celu coraz to lepsze poznawanie się uczestników, a co za tym idzie, lepszą komunikację między nimi, która pomoże we wspólnym radzeniu sobie z kolejnymi wyzwaniami. Przy okazji pobudzane są kreatywne myślenie i pomysłowość. Polecenia, które się pojawiają w grze wywołują wiele zabawnych sytuacji, a wszystko dzięki różnym formom wyrazu niezbędnym do wykonania zadań, takim jak: gesty, mimika, ruch, śpiew, rysunek, itd.

Belfedar łączy w sobie zarówno walory edukacyjne, jak i świetną zabawę. Można grać z rówieśnikami i z rodzicami, gra może również stanowić ciekawe urozmaicenie lekcji, dlatego polecamy ją jako świetny, wartościowy prezent dla uczniów.

Informacje o tym, jak zamówić grę znajdziecie w zakładce: Jak zamówić grę.

Posted in Bez kategorii | Leave a comment