Belfedar – pomysłem na nagrodę na koniec roku

prezent

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, najlepsi uczniowie zostaną nagrodzeni za dobre wyniki w nauce. Jednak niezmiennie pojawia się problem – jakie nagrody wręczyć? Mamy dla Was propozycję.

Kooperacyjne gra planszowa Belfedar, której dystrybutorem w Polsce jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, może być świetnym prezent dla najlepszych uczniów. Gra uczy współpracy, porozumiewania się i rozwiązywania konfliktów za pomocą dialogu, bez używania przemocy i agresji. Zwycięstwo w grze można osiągnać jedynie dzięki współpracy graczy, podobnie przegrana – jeśli się zdarzy, również będzie dotyczyła wszystkich uczestników.

Zadania mają na celu coraz to lepsze poznawanie się uczestników, a co za tym idzie, lepszą komunikację między nimi, która pomoże we wspólnym radzeniu sobie z kolejnymi wyzwaniami. Przy okazji pobudzane są kreatywne myślenie i pomysłowość. Polecenia, które się pojawiają w grze wywołują wiele zabawnych sytuacji, a wszystko dzięki różnym formom wyrazu niezbędnym do wykonania zadań, takim jak: gesty, mimika, ruch, śpiew, rysunek, itd.

Belfedar łączy w sobie zarówno walory edukacyjne, jak i świetną zabawę. Można grać z rówieśnikami i z rodzicami, gra może również stanowić ciekawe urozmaicenie lekcji, dlatego polecamy ją jako świetny, wartościowy prezent dla uczniów.

Informacje o tym, jak zamówić grę znajdziecie w zakładce: Jak zamówić grę.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge