Czas tematem filmu „Na skraju jutra”

„Na skraju jutra”/”Edge of Tomorrow” to film wyreżyserowany przez Douga Liman’a. Nakręcony w 2014 roku, ciekawi szczególnie fanów filmów akcji oraz z gatunku Sci-Fi.

Trzymający w napięciu, pełnometrażowy film opowiada historię człowieka, który ma w sobie pewien niezwykły „dar”. Umierając, budzi się na nowo i potrafi zmieniać bieg wydarzeń. Ceniony w swoim świecie Cage (w którego rolę wcielił się Tom Cruise), po omdleniu odzyskuje świadomość i orientuje się , że jest w wojsku. Jak się okazuje w dalszej części akcji, żołnierze szykują się do wojny z istotami pozaziemskimi. Od tego momentu bohater staje twarzą w twarz z rzeczywistością wojenną, która budzi w nim strach i ciekawość.

Film zadowoli najbardziej wybredną klientelę, nawet tych, którzy z zasady nie przepadają za kinem akcji czy Sci-Fi. Choć, trzeba przyznać, w Internecie aż wrze od niepochlebnych recenzji, a to za sprawą koncepcji reżyserskiej. Reżyser chciał uzmysłowić, jakie tajemnice może skrywać nasze ciało, nasz organizm. Może nie jesteśmy zatrzymani w pętli czasu, ale tak jak główny bohater mamy wiele możliwości do tego, aby zmienić coś w swoim życiu. Być może nie będziemy ratować świata przed atakiem obcych z kosmosu, ale warto zadać sobie pytanie: czy człowiek nie prowadzi absurdalnej i bezustannej walki z sobą i otaczającą go rzeczywistością?

Sara Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge