Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego w ramach programu   „Filmoteka szkolna”

I. DANE O SZKOLE

1. Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych

2. Sienkiewicza 1, 62 – 600 Koło

3. Wielkopolska 

 

II. INFORMACJE O PROJEKCIE

Black Princess. Zadaniem projektu było zachęcie czytelników do większej aktywności w zakresie szeroko pojętego filmu i literatury. Tytuł bloga ma zachęca

do odwiedzin naszej projektowej strony.

Imię i nazwisko opiekuna projektu: Monika Dudek

Imiona i nazwiska uczniów– uczestników projektu:

Klasa 3 Technikum Obsługi Turystycznej – Nikola Kaźmierczak, Patrycja Konarska, Katarzyna Dobrzyńska i Natalia Bystrzycka.

Promocja książek, dzieł filmowych, oraz wszelkiego rodzaju eventów i wydarzeń związanych ze światem filmu i książki, to główne cele naszego projektu. Na blogu pojawiło się wiele recenzji filmowych oraz informacji o aktualnych wydarzeniach kulturowych, szczególnie filmowych. Przy okazji prowadzenia bloga, zdobyłyśmy cenne informacje dotyczące strony technicznej naszych publikacji. Chciałyśmy również pokaza

młodym ludziom, że książki nie powinny kojarzy

się wyłącznie z lekturami, a klasyki filmowe wcale nie muszą zosta

zapomniane.

Dzięki naszym blogowym doświadczeniom, częściej mogłyśmy udziela

się na lekcjach języka polskiego, przekazywać cenne wskazówki innym uczniom szkoły. Poza tym uczyłyśmy się, jak należy redagować i publikowa

teksty w Internecie, jak bezpiecznie porusza

się w sieci. Przygotowywałyśmy ciekawe zagadki dla blogerów, recenzje, które były pozytywnie komentowane. Cieszyła nas popularność bloga. Obecnie mamy ponad 3tys. odwiedzin.

Dzięki prowadzeniu bloga, mogłyśmy wziąć udział, a jednocześnie wygra

, zadanie na plakat filmowy. Nagrodą były warsztaty filmowe organizowane w naszej szkole, które poprowadziła Pani Marta Matuszak. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu zdobyłyśmy wiedzę na temat kręcenia filmów, kadrów, pisania scenariusza itd. Dzięki warsztatom, mogłyśmy zaistnieć w świecie kolskiej telewizji kablowej http://www.tv.kolo.pl/, ponieważ wspólnie udzieliłyśmy wywiadu jej reporterom. Ślad po naszych poczynaniach znajdziecie także na stronie kolskiego „Ekonomika”:http://www.ekonomikkolo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1268:warsztaty-filmowe-w-zsea&catid=2&Itemid=101

oraz na Facebooku https://pl-pl.facebook.com/ekonomikkolo/

Wiele radości sprawiło nam również tworzenie rankingów np. na najbardziej wzruszający film, wykonanie wirtualnego spaceru tropem kolskiego filmu. Film z warsztatów filmowych nakręcił nasz kolega Dawid Sławiński (zdjęcia na stronie naszej szkoły). Materiał filmowy wykorzystała później Kolska Telewizja Kablowa.

W realizacji działań pomogli nam kolski „Ekonomik”, nasi koledzy i koleżanki z klasy 3TOT, a w szczególności Anna Zakrocka i oczywiście opiekun grupy, Pani Monika Dudek, która wiecznie dokonywała korekty bloga i miała do nas anielską cierpliwość.

Czego się nauczyłyśmy? Że Warto otworzy

się na nowości, nawet jeśli wydaje się, że dany gatunek nie jest dla nas, że czytanie może by

prawdziwą przygodą, a nakręcenie filmu czy tworzenie scenariusza, wcale nie jest takie proste, ale wykonalne. Poznałyśmy ogrom możliwości, jakie daje praca w zorganizowanej grupie.

Przy okazji, nauczyłyśmy się pisa

artykuły, robi

zdjęcia oraz poprawnie powoływa

się na inne źródła informacji i bezpiecznie poruszać się w wirtualnym świecie.

Finałem naszego projektu jest prezentacja, która przedstawia najważniejsze momenty podczas pracy nad blogiem oraz nasze osiągnięcia.

Liczba odwiedzin na blogu przekracza już 3000, z czego jesteśmy bardzo dumne i za co bardzo dziękujemy.

Cieszymy się również z tego, że blog pomógł nam jeszcze bardziej zintegrowa

się z naszą klasą. Dzięki warsztatom i wspólnie oglądanym filmom, dyskusjom, lepiej interpretujemy język filmu, dostrzegamy jego słabe i mocne strony, rozpoznajemy plany i tworzymy ciekawe scenki, które być może w przyszłym roku zostaną sfilmowane. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge