Bezpieczeństwo w internecie

Opisujemy bezpieczeństwo w sieci

Sprawozdanie z Festiwalu Nauki 2.0

Sprawozdanie z Festiwalu Nauki  2.0

1 czerwca 2012 w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki  2.0. W tym dniu również świętowaliśmy Dzień Sportu i Dzień Dziecka.  Trwał on od godziny 9:00 do 14:00. Celem festiwalu było pokazanie naszej szkolnej Encyklopedii 2.0, którą stworzyli uczniowie w ramach szkolnego projektu.

          Pierwsza grupa, czyli Uli prezentowała projekt pod tytułem “Blogowanie jest fajne”. Ta grupa mówiła swobodnie i tyle razy, ile ich słuchałem, to za każdym razem mnie to ciekawiło. Potem wystąpił zespół Zuzi z tytułem “Jak wzbogacić blog o super grafikę”. Myślę, że okaże się to bardzo pomocne nowym blogowiczom w przyszłym roku. Mówiły swobodnie i bez nerwów. Następnie  wystąpiła nasza grupa z tematem ”Komunikacja w prowadzeniu zespołowego bloga”. Na koniec wystąpiła grupa Wiktora z tematem ”Blogi zgodne z prawem”. Ale nie tylko nasza klasa prezentowała, także dzieci z innych klas, a nawet uczniowie klas 1-3 pracowały przy projekcie i prezentowały go na festiwalu.

        Nasz zespół wystąpił jako trzeci. Zadaniem było przedstawienie poznanych komunikatorów i wskazanie tych, które najczęściej wykorzystywaliśmy przy współpracy nad projektami i przy prowadzeniu blogów. Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowaliśmy nasz projekt. Już w trakcie czuliśmy, że podoba się to, co mówimy. Nawiązaliśmy kontakt z publicznością, która zadawała dużo pytań na temat komunikatorów.

      Do naszej sali zawitała pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, telewizja inowrocławska i wiele innych klas z nauczycielami. Prezentowaliśmy także przed kolegami z naszej klasy.  Na początku, oczywiście, czuliśmy tremę, ale z czasem ona przeszła. Musieliśmy wielokrotnie przed różnymi grupami występować, więc każde kolejne wystąpienie było lepsze od poprzedniego. W końcu mówiliśmy bardzo swobodnie, a pani nas pochwaliła. Warto organizować taki festiwal, ponieważ dzięki niemu zbieramy bezcenne doświadczenie i umiejętności np. występ przed taką liczbą osób.

Według nas, wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania.  Podobał nam się ten Festiwal, ponieważ prezentacje były bardzo ciekawe. Zdaniem Kacpra, nasze prezentacje zaciekawiały słuchaczy najbardziej.  Podobała nam się również prezentacja naszej koleżanki Larysy. Dowiedziałem się z niej, że pracowało w tej szkole bardzo dużo nauczycieli.

       Myślę, że stworzenie Encyklopedii 2.0 jest ciekawe, ponieważ to my jesteśmy twórcami.

Jeżeli chcesz zobaczyć encyklopedię, kliknij tutaj

 

Dawid, Tomek, Kacper

autor: ziomy220 katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2011/12, Komentarz (1)

Jedna odpowiedź do wpisu “Sprawozdanie z Festiwalu Nauki 2.0”

css.php