To już koniec

Kończy się rok szkolny i kończymy pracę w tym projekcie. To  był rok bardzo wielu ciekawych zdarzeń. Najpierw nakręcilismy Lib Dup o naszej szkole. Potem było wiele projektów i prac znimi związanych: Targi, Festiwal Nauki, Lekcje z …, Nasz audiobook, Entropia słowa – Literacka mapa Warszawy i wiele, wiele innych. Dzięki temu w szkole było ciekawie i ciągle coś nowego na nas czekało.

 

Weronika i Wera

Nadanie imienia szkole

Helo! Tu Madzia i Jula.

U nas w szkole wielkie zamieszanie. 5.06. mieliśmy nadanie imienia szkole. Bardzo podoba nam się nasz patron. Są nim Wielcy Odkrywcy. Święto szkoły będziemy obchodzić w dzień nadania jej imienia.

Dzień nadania imienia był bardzo uroczysty. Mieliśmy wielu gości z dzielnicy i miasta, Byli uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół. Miało miejsce poświęcenie sztandaru i uroczyste jego przekazanie przez rodziców. Odczytano akt nadania szkole Imienia i zatwierdzenia go przez władze miasta.

Ciekawe jak będzie ten dzień wyglądał za rok.

Uczymy się być uczciwymi w sieci

bardzo staramy się pamiętać, aby  w naszych pracach nie zamieszczać zdjęć i materiałów, które nie sa dostępne na wolnych licencjach i na korzystanie z nich nie mamy zgody autora. Dlatego chcemy aby ten znak był na naszym blogu jako dowód naszych starań i świadomego podejścia do oferowanych zasobów. Jesteśmy za poszanowaniem prawa autorskiego.

Grafika z zasobów Szkoła z klasą 2.0.( zasoby na licencji CC). Data dostępu 6.06.2014 r.

 

Pozdrawiamy, kpbkj353

Sposób wykonania WUZETKA z wiśniami•

‚Cześć tu J i M.

W poprzednim wpisie obiecałyśmy Wam, że napiszemy sposób wykonania „Wuzetki z wiśniami”. Ta praca naszej koleżanki nam się najbardziej spodobała. Jak się okazałoała  ona też wygrała w konkursie. Oto przepis na wuzetkę według Julii.

1. Oddzielić jajka od żółtek.

2. Z białek ubić pianę -w trakcie mieszania dodawać cukier oraz mąkę i kakao.

3. Zawartość wlać do brytfanny i wstawić do nagrzanego piekarnika (180 st.) na 40 min.

4.Gotowe ciasto ostudzić,  a następnie przeciąć w poprzek.

5. Ubić bitą śmietanę z krówki, 3 łyżeczki cukru pudru.

6. Dolaną warstwę ciasta nasączyć posłodzoną herbatą.

7. Na wierzch ułożyć bitą śmietanę.

8. Na bitej śmietanie ułożyć wisienki odcedzone z syropu.

9. Na wierzchu ułożyć drugą warstwę ciasta i polać ją  polewą z gorzkiej czekolady.

10. Wstawić do lodówki aby schłodzić cały produkt.

                                                                                                                        SMACZNEGO!

Nie musimy, ale chcemy wkleić jeszcze jedno zdjęcie jak się prezentuje deser…

Wklejone z zasobw Szkoły z klasą 2.0

autor: Julia Czwarnóg

2014-05-15 23.03.56-3Data dostępu 27. 05.2014 r., dostępne na CC-BY-SA

Audiobook w naszej szkole

Cześć!

Niedawno w naszej szkole odbył się projekt „Audiobook Nasza Mama Czarodziejka”. Na początku roku chodziliśmy na spotkania audiobookowe, a w domu szlifowaliśmy naszą wymowę. Byliśmy również na warsztatach pięknej mowy, prowadzonych przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich spikerów, pana Andrzeja Krusiewicza. W styczniu i lutym nagraliśmy naszego audiobooka w profesjonalnym studiu nagraniowym w „Dorożkarni”. Wczoraj była premiera naszego dzieła. Z okazji dnia mamy, poszczególne rozdziały audiobooka były przeplatane wierszami dla naszych mam. Ostatni wiersz powiedział pan Andrzej Krusiewicz. Pod koniec uczestnicy projektu otrzymali po egzemplarzu audiobooka, a pozostałe były rozprowadzane wśród gości naszej prezentacji. Okładkę do płytki zaprojektowałam właśnie ja!

2014-05-26 18.40.59

Karolina

Nadawanie imienia szkole

Cześć!

Już  od akiegoś czasu trwają próby do bardzo ważnej uroczystości w naszej szkole. Każdego dnia chodzę na próbę. Prezentujemy dwie piosenki razem z pierszoklasistami. Dzieci bardzo mnie lubią. Z takim gronem nawet warto przepuścić kilka lekcji . Przytulają się do mnie jak przychodzę je zabierać na próby. Trochę się stresuje,ale wierzę,  że damy radę.

 

2014-05-26 19.01.28

 

 

 

 

Pozdrawiam Julka!

Mieliśmy Festiwal Nauki

Witam wszystkich.

Jesteśmy po dużym szkolnym wydarzeniu. 21 maja odbył się u nas Festiwal Nauki. Nawet nie przypuszczaliśmy, że będzie miał taki rozmach. W przygotowanym scenariuszu wyglądało to o wiele skromniej. Planowaliśmy pracę stoisk na dwie godziny, ale zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Wszyscy chcieli zobaczyć pracę każdego stoiska. Na każdym działo się coś innego. Bardzo podobały się prezentacje uczniów klasy I b na stoisku „Uczymy radosci”. Stoisko klasy I f „Angielski śpiewająco” cieszyło się popularnością, wszyscy chętnie podśpiewywali proste teksty z bardzo przejętymi swoja rolą pierwszakami.Bardzo ciekawie było na stoisku „Uczymy inaczej”, gdzie wszyscy uczniowie mogli poznać metodę pracy „Odwrócona lekcja” i zobaczyć jej  praktyczne zastosowanie na lekcji przyrody. Pozostałe stoiska także wzbudzały zainteresowanie i podziw. Mogliśmy oceniać duży wkład pacy członków naszego bloga w wykonanie zadania projektowego, którego etapy zostały przedstawione w prezentacji, a efekt końcowy, czyli Szkolną Księgę Kulinarną, można było oglądać na wystawie. Także zadanie projektowe na stanowisku „Odkrywamy tajemnice” przygotowanym przez blogowiczów klasy 4 b z bloga „Jesteśmy odkrywcami” wzbudzało uzasadniony podziw (na szkolnej ścianie mamy wizualizację Układu Słonecznego). Bardzo ciekawie było na stanowisku Lider 4a. Uczniowie nie tylko w swojej prezentacji pokazali jak zastosowali „Odwróconą lekcję” na godzinie wychowawczej, ale także przygotowali kilka quizów o TIK. Wielu chciało sprawdzić swoją wiedzę.

Na festiwalu było barwnie, naukowo i zabawnie, a na pewno bardzo kreatywnie.

Wera

Ja i Festiwal Nauki

Cześć!

Jestem członkiem bloga „Czarodziejskie stronice” i prowadza swój blog. Tutaj tylko kilka refleksji.

Nie przypuszczałam, ze ten Festiwal aż tak nam się uda. Zaskoczyły mnie słowa uznania z ust nauczycieli, którzy odwiedzali nasze stoiska.

Byłam od początku zaangażowana w kwestie organizacyjne. Wraz z koleżanką udzielałyśmy komentarzy przy pokazywaniu naszej prezentacji. Mi także powierzono zadanie prowadzenia oficjalnej części festiwalu.

2014-05-21 11.20.55

To było prawdziwe święto. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wystapień przedstawicieli poszczególnych blogów. Mogliśmy także obejrzeć prezentacje uczniów spoza programu.dużym

Jestem bardzo zadowolona, że uczestniczyłam w przygotowaniach tego wydarzenia.

Guga

 

O Festiwalu

Witajcie!

Hura! Już po Festiwalu. Trochę się denerwowaliśmy jak to będzie, ale wszystko wyszło super.

Było 5 punktów prezentacji. Tutaj zorganizowano stoiska. Było ich 6:

1)     Gotujemy z TIK (Czarodziejskie stronice)

2)     Z TIK za pan brat (Lider4a)

3)     Odkrywamy tajemnice (Jesteśmy Odkrywcami)

4)     Uczymy radości (Mali Odkrywcy Ib)

5)     Angielski śpiewająco (Nasze pasje)

6)    Uczymy inaczej (VI c i Wszyscy 6 b)

My obsługiwaliśmy stoisko „Gotujemy z TIK „. Mieliśmy przygotowaną prezentację, którą przedstawiały Guga, Justyna i Wera. Guga rozpoczęłą też  główną część Festiwalu i przekazała głos pani Dyrektor, która Festiwal otworzyła.

2014-05-21 10.51.40

 

2014-05-21 11.56.26

Z nami prezentowały swoje zadanie dzieci z klasiy I b. Ich zadanie było bardzo

interesujące i z wielką przyjemnością obejrzałam krótkie prezentacje pasji uczniów klasy I b.

2014-05-21 12.03.25

 

 

2014-05-21 09.10.21

Amelka