Już jutro szkolne wybory

Już jutro, tj. 19 maja 2014 roku w naszej szkole w ramach udziału w ogólnopolskim programie „Młodzi głosują” odbędą się Wybory do Parlamentu Europejskiego.

Flag_of_Europe.svg

Lokal wyborczy tradycyjnie już będzie znajdował się na górnym korytarzu. W piątek szkolna komisja wyborcza przygotowała wszystkie materiały tj. karty do głosowania, spisy osób uprawnionych do głosowania, protokoły, urnę itp.  A jutro oddamy nasze głosy :)   W kolejnych postach napiszemy więcej o przebiegu i wynikach .

I Piknik Rodzinny „Nad Osławą”

W przyszłą sobotę, tj. 24 maja nasza szkoła organizuje I PIKNIK RODZINNY „Nad Osławą”.

piknikNa wszystkich czeka cała masa atrakcji :)

Program pikniku przedstawia się następująco:

9.30 – 10.00  przedstawienie w  wykonaniu uczniów kl. III SP pt.: „Zaczarowany  Las” – amfiteatr w  Rzepedzi

 10.00 – 12.00   „Mam Talent ” – przegląd  piosenki turystycznej i biesiadnej. Skecze  w wykonaniu uczniów ZS w Rzepedzi – amfiteatr

 12.00 – 13.00 pokazy straży granicznej, rozgrywki  sportowe – boiska szkolne. Rodzinny mecz piłki nożnej -  stadion

 13.30 – 14.00 poczęstunek – podwórko szkolne

 14.00 – 15.00 strażacki tor przeszkód – boisko szkolne. Konkurs wiedzy o Gminie Komańcza – szkoła

 15.00 – 16.00 koncert zespołu „Kremenaros” – amfiteatr  

 Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnej zabawy na dmuchanych zamkach i trampolinie.

Jedna z nas, a dokładnie Dorota przygotowuje się do udziału w przeglądzie piosenki turystycznej i biesiadnej „Mam talent nad Osławą”.
Ponadto wystąpi w skeczu „Adam i Ewa”, który przygotowują pod kierunkiem p. Jarosława Maszlucha. Dorocie oczywiście życzymy powodzenia!!! a wszystkim dobrej pogody i udanej zabawy :)

Podstawowe typy systemów ekonomicznych ;)

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_gospodarczy

Fotorelacja ze szkolnej kampanii profrekwencyjnej

W ramach udziału w ogólnopolskim programie Młodzi głosują – Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014 w naszej szkole została przeprowadzona szkolna kampania profrekwencyjna. Wzięli w niej udział uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum. Przygotowywaliśmy plakaty i wymyślaliśmy hasła zachęcające do udziału w głosowaniu.  Poniżej hasła wymyślone przez uczniów:

1. „Jeśli zagłosujesz, demokracji zasmakujesz.
25 maja 2014 r. – Wybory do Parlamentu Europejskiego”.
 
2. „Wszyscy obywatele niech zadbają o Europy cele – śpiesz się już dziś i na wybory idź”.
 
3. „Jeśli lepiej chcesz w Polsce żyć, musisz 25 maja przy urnie być”.
 
4. „Nie narzekaj i nie gderaj, na wybory się wybieraj”.
 
5. „Twój jeden głos może zmienić kraju los”.
 
6. „Gdy w wyborach do Europarlamentu zagłosujesz, decyzji swej nie pożałujesz”.
 
7. „Nie uciekaj do nory, tylko idź na wybory”.
 
8. „Chociaż jestem bardzo chory, jednak idę na wybory”.
 
9. „Zrób w niedzielę coś dobrego, na wybory idź kolego!!!”
 
10. „Kto unika głosowania, ten nic nie ma do gadania”.pe1pe2pe3
pe4

Koszty stałe i zmienne w firmie

Jak wiadomo z utrzymaniem  firmy wiążą  się nie małe wydatki. Podczas prowadzenia firmy ponosimy koszty, które możemy podzielić na dwie grupy:

Koszty stałe – to wydatki, które nie są zależne od tego ile wytworzymy produktów czy sprzedamy usług. Musimy je ponosić niezależnie od tego jak prosperuje nasz interes. Takie wydatki muszą zostać uiszczone nawet jeśli przedsiębiorstwo nic nie produkuje bądź nic nie sprzedaje.

 

Do kosztów stałych należą np.:

  • koszty wynajęcia budynku ( lokalu),
  • koszty zakupu sprzętu komputerowego,
  • koszty zakupu materiałów biurowych,

Koszty zmienne -  wydatki, które ponosimy w związku z produkcją bądź sprzedażą usług. Uiszczamy je w zależności od wielkości sprzedaży bądź produkcji. Takie koszty wzrastają wraz ze wzrostem wytwarzania i sprzedawania produktów lub usług, a maleją wraz z ich spadkiem.

Do kosztów zmiennych możemy zaliczyć np.:

  • koszty zużytych surowców
  • koszty zakupionych materiałów,
  • koszty transportu czy np. paliwo potrzebne do wytwarzania produktów,
  • koszty zakupu materiałów reklamowych i promocyjnych,
  • wydatki na media i telefony,
  • koszty środków komunikacji itp.

W naszej firmie lista kosztów przedstawia się następująco:

 Koszty stałe: - czynsz na wynajem lokalu,
- opłaty comiesięczne ( woda, energia elektryczna, telewizja, internet),
- wypłaty pracowników,
- utrzymanie strony internetowej ( domena, administrator),                                                    – materiały biurowe ( np. do dokumentacji).

Koszty zmienne: - koszty ogłoszeń, rozmów kwalifikacyjnych ewentualnie ankiet, czyli rzeczy reklamowe i promocyjne,
- kupno sprzętu, żywności,
- zużyte surowce ( np. drewno i węgiel na opał),
- zakup różnych mediów i telefonów,
- koszty transportu.

pieniądze

Akcja promocyjna w zerówce – LEKCJA ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA

Dzisiaj w celu promocji naszej firmy w  naszej szkole zorganizowałyśmy specjalną akcję u dzieciaków z zerówki! :)

„Lekcja zdrowego trybu życia” wywołała uśmiech na twarzach naszych najmłodszych kolegów – oraz na naszych :) :)   Wszyscy się świetnie bawiliśmy, były wspólne gry, zabawy, quizy i zgadywanki – O ZDROWEJ ŻYWNOŚCI oczywiście!:) Rozdałyśmy dzieciom owoce i rozpoczęła się prawdziwa zabawa – AEROBIK ! :) Po rozciągnięciu się i  nauczeniu się kroków  nasza instruktorka Kasia zaprezentowała wszystkim króciutki układ taneczny – wszyscy złapaliśmy go w mig (podejrzewamy, że w tej klasie są prawdziwi tancerze ;) :)

Tak świetnie się bawiliśmy, że nie zauważyliśmy kiedy skończyła się lekcja :( Ale mamy nadzieję, że jeszcze to kiedyś powtórzymy – w końcu zdrowy tryb życia to jest coś, co Bieszczadzkie Anioły lubią najbardziej :) w myśl naszego hasła:

„Sport i zdrowie cały rok” :)

 

A TUTAJ WIDEO :

YouTube Preview Image

 

ORAZ ZDJĘCIA :

20140514_100232 20140514_100315 20140514_101759 20140514_102953 20140514_103548

 

Przeszkody w założeniu własnego biznesu

W zeszłorocznym rankingu Banku Światowego Doing Business Polska zajęła aż 124 miejsce  na świecie pod względem procesu zakładania firmy. Wyprzedziły nas m.in. takie kraje jak: Mali, Gambia, Sudan i Burkina Faso. Czy w Polsce rzeczywiście tak trudno zostać przedsiębiorcą? Według nas  faktycznie przeciętnego Polaka mogą odstraszać wszystkie formalności, które należy załatwić przed rozpoczęciem działalności. Wprawdzie proces zakładania firmy jest nieco mniej zawiły niż był kilka lat temu, ale  wciąż nie można założyć firmy przez Internet bez posiadania podpisu elektronicznego oraz nie można   założyć firmy „przy jednym okienku”; trzeba odwiedzić co najmniej kilka urzędów niejednokrotnie znajdujących się w róznych miejscach/miastach. Ponadto osoby decydujące się na własny biznes niejednokrotnie mimo świetnego pomysłu na działalność; często po okresie początkowych ulg, zwolnień, nie potrafią dłużej utrzymać się na rynku.

biznes

 

4000 wejść!!!!

Dziś spotkała nas kolejna miła niespodzianka, a mianowicie na naszym liczniku odwiedzin bloga pojawiła się liczba 4000 :) :) :)

4000Jest to dla nas super wynik, który utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy ma sens :) Oczywiście z tej okazji chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim nas odwiedzającym, a w szczególności tym, którzy zostawiają komentarze :) :)

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie!!!!

Dystrybucja

Potrzeby naszych potencjalnych klientów w zakresie dystrybucji to całoroczny dostęp do naszych usług, czyli możliwość korzystania z zajęć (np. fitness, aerobic) czy sprzętu (np. FitnessPark, siłownia). Jak najbardziej będziemy w stanie sprostać ich oczekiwaniom i potrzebom. Nasze usługi będą dostępne w siedzibie naszego ośrodka, czyli w miejscowości Rzepedź. Jako, że każdego roku wzrasta liczba osób korzystających z zakupów za pośrednictwem Internetu, dotyczy to nie tylko artykułów/produktów, ale również usług oferowanych przez różnego rodzaju ośrodki, a sprzedaż internetowa staje się bardzo ważnym kanałem dystrybucji, stad też i my postanowiłyśmy postawić na ten rodzaj dystrybucji. Na stronie internetowej naszego ośrodka będą znajdowały się  e-formularze, które umożliwią rezerwację miejsc drogą elektroniczną, a także sprawdzenie naszej oferty i możliwość zamówienia poszczególnych usług. Ten typ dystrybucji pozwoli nam dodatkowo zarządzać ceną, czyli ją obniżać lub podwyższać w zależności od sytuacji na rynku, obłożenia w ośrodku i monitorować ofertę konkurencji. Będziemy mogły również dowolnie zarządzać dostępnością, czyli same decydować będziemy o ilości miejsc na turnusach/wczasach i kategorii, jaką chcemy przeznaczyć danego dnia na sprzedaż. Poza tym, w tym kanale dystrybucji możemy zawsze uzupełnić lub dodać dane na temat naszego ośrodka, wstawić nowe zdjęcia i aktualizować informacje na temat świadczonych usług.

dystrybucja