Spóźniony, ale szczery wpis na bloga :))

W ostatnim czasie naszej szkole wiele się działo. Braliśmy udział w różnych akademiach , startowaliśmy w różnych konkursach, dlatego nie znalazłem czasu aby wcześniej dodać jakiś wpis na bloga. Pora to nadrobić! A więc od początku. 

Co się działo?

Po pierwsze:

W ramach „Akcji –cyfryzacji”, konkursu skierowanego do uczniów szkół biorących udział w programach Szkoła z klasą 2.0 lub Akademia Uczniowska, napisałem mini-scenariusz filmowy dotyczący tematyki życia naszej szkoły. Moja praca została wysłana jako reprezentująca nasze gimnazjum i… WYGRALIŚMY!- a jako nagroda została nam przyznana kamera cyfrowa, która miała nam posłużyć do realizacji filmu na podstawie mojego scenariusza. 

Film można zobaczyć tutaj:

Po drugie:

Dnia 27 maja z okazji Dzień Patrona, w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona częścią artystyczną – przygotowaną przez uczniów z klas 2. Starsi koledzy i koleżanki ukazali nam w niej życie patrona naszej szkoły Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po krótkim przedstawieniu obrazów z życia Prymasa przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie wiedzy o Kardynale.

Po trzecie:

W naszej szkole odbyła się ewaluacja. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, przewodniczący wszystkich klas, Rodzice, Nauczyciele i inni wzięli udział w wywiadzie na temat życia naszej szkoły.  Na temat ewaluacji można przeczytać tutaj: http://www.sp130.edu.lodz.pl/Pliki/Publikacje/Ewaluacja.pdf

Testy gimnazjalne tuż, tuż!

W dniach 12, 13, 14 kwiecień 2011 r. w naszej szkole odbędą się testy gimnazjalne. Trzecioklasiści swój egzamin będą pisali w sali gimnastycznejGimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.  We wtorek 12 kwietnia gimnazjaliści zmierzą się z testem humanistycznym, dzień później będą rozwiązywać zadania matematyczno – przyrodnicze, natomiast w trzecim dniu, czyli w czwartek 14 kwietnia sprawdzą swoją wiedzę z języka obcego – w naszej szkole konkretnie z języka angielskiego. W czasie, gdy uczniowie klas trzecich będą zmagali się z testami kompetencji, klasy drugie będą rozwiązywać testy próbne, natomiast klasy pierwsze będą miały trzy dni wolnego od szkoły. :D

Testy Gimnazjalne

Wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjaliści poznają 15 czerwca.

„Ocalić od zapomnienia…”

Wczoraj, 08.04.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  pt.  „Katyń ocalić od zapomnienia.” W ramach akcji upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskiej, uczniowie szkół w całej Polsce sadzą dęby.  Jeden dąb, to jedno nazwisko z listy katyńskiej.
Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Św. w kościele pw.  Św. Floriana w Opatowie. Po uroczystej Mszy, na placu szkoły,  kombatant Stanisław Jeziorny, mgr Danuta Nawrocka oraz  przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Strzelecki ,posadzili symboliczny Dąb Pamięci dla uhonorowania porucznika Tadeusza Stupnickiego. Dąb został umieszczony w ziemi, którą przywieźli z Katynia uczestnicy rajdu motocyklowego.
Następnie cześć  artystyczna, w wykonaniu harcerzy przybliżyła straszliwe ludobójstwo sprzed blisko 71 lat.  Była to lekcja historii i żywego patriotyzmu, nie tylko dla dzieci szkoły podstawowej, gimnazjum, ale również dla zaproszonych gości: kombatantów, przedstawicieli władz  gminy i nauczycieli.

http://radiosud.pl/pl_dab-pamieci-kapitana-tadeusza-stupnickiego,2980.html

Akademia Uczniowska w naszej szkole :-)

Uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011 biorą udział w programie Akademia Uczniowska.
Program ten opiera się przede wszystkim na prowadzeniu zajęć dodatkowych w postaci szkolnych kół naukowych (SKN) w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Podczas zajęć gimnazjaliści planują i przeprowadzają obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe. :)

„Program Akademia Uczniowska jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z partnerami: Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet III: Wysoka jakość systemu oświaty i wdrażany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.”

Akademia Uczniowska

Wprowadzenie :-)

Witam wszystkich na blogu uczniowskim Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie.. :-)

BiolBlog©