Wygrana w konkursie „Poznaj podatki, kojarz korzyści”

10 czerwca 2015 roku dotarła do nas bardzo miła wiadomość, a dokładnie ogłoszone zostały wyniki finału ogólnopolskiego konkursu „Poznaj podatki, kojarz korzyści”! Misja: Podatki”! Wśród 16 nagrodzonych zespołów znalazł się nasz zespół  w składzie: Dorota Wiktor, Katarzyna Wancewicz i Kinga Świerad, który pod opieką p. Jolanty Wewiurskiej przygotował pracę konkursową i przeprowadził debatę. Główną nagrodą dla zwycięskich szkół jest wycieczka do Warszawy w dniach 18-19 czerwca 2015 r., podczas której odwiedzimy Ministerstwo Finansów, Sejm RP i Telewizję Polską. Bardzo nas ta wiadomość ucieszyła :) i aż nam trudno uwierzyć, że w przyszłym tygodniu czekają nas dwa wyjazdy do Warszawy :) w poniedziałek bierzemy udział w Gali Młodych Przedsiębiorczych w NBP, a w czwartek i piątek kolejna wycieczka do Warszawy ;)

W konkursie wzięło udział ponad 260 szkół, a nam udało się znaleźć w gronie 16 najlepszych :)

1-16367_g

 

SDiM 2015

Dnia 1 czerwca 2015 r. jedna z nas, a dokładnie Kinga wraz ze swoją koleżanką Adrianą pod opieką Pani Jolanty Wewiurskiej brała udział we wcześniej wspominanej XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyła się ona w budynku polskiego Sejmu w Warszawie przy ulicy Wiejskiej (przy okazji dziewczyny mogły go zwiedzić). Podczas sesji młode posłanki i posłowie mieli okazję wypowiedzieć się oraz zagłosować w temacie opracowanej wcześniej uchwały w sprawie miejsca ludzi młodych w przestrzeni publicznej. W trakcie obrad na sali plenarnej byli obecni m.in.: Pani premier Ewa Kopacz, Pan marszałek Sejmu Radosław Sikorski, Pan wicemarszałek Jerzy Wenderlich, Pani wicemarszałek Wanda Nowicka oraz Pani wicemarszałek Elżbieta Radziszewska. Przemowy wygłosili także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Pan minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jeszcze jedną z atrakcji, którą zorganizowano podczas wyjazdu do Warszawy były warsztaty, które odbyły się 31 maja w budynku jednego z warszawskich liceów. Uczestnicy wzięli w nich udział podzieleni na 20 grup tematycznych. Dziewczyny wybrały sobie temat związany z socjologią i były zachwycone wszystkim czego się dowiedziały. Jednak największą atrakcją była dla nich sama sesja w budynku Sejmu, podczas, której jak same twierdzą ,,poczuły prawdziwy klimat polityki panujący na sali plenarnej”.

A oto kilka zdjęć:

 

11354921_662207857246423_961014879_n11303469_662207880579754_1523571472_n11293283_774294042690628_1547825111_o.

Pokażcie swoją firmę

Jakiś czas temu na stronie głównej programu „Młodzi Przedsiębiorczy” został ogłoszony konkurs na najlepsze zdjęcie przedstawiające nas, Młodych Przedsiębiorczych przy pracy w programie. Naszym zadaniem było zrobienie zdjęcia reklamującego naszą firmę. Należało pamiętać o tym, aby ze zdjęcia można było się domyślić, czym zajmuje się  firma i żeby był na nim przynajmniej jeden wspólnik, czyli jeden członek naszego zespołu. 

Oto nasze zdjęcie:

Bistro Repedka, blackroses, Rzepedź

 

Blackroses znowu w gazecie..;)

Dzisiaj rano spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Otóż, na 1 lekcji nasza nauczycielka od WOS-u oraz opiekunka przy pracy nad MP – p. Jola Wewiurska, pokazała nam lokalną gazetę - „Gazetę Sanocką”, w której był artykuł o nas – czyli o grupie blackroses, która dzięki swojej ciężkiej pracy znalazła się wśród 10 najlepszych drużyn, które trafią na galę NBP. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jakie byłyśmy szczęśliwe… w końcu nie codziennie jest się w gazecie, a nam udało się to aż 2 razy, oczywiście dzięki naszemu zaangażowaniu i poświęceniu nad programem „Młodzi przedsiębiorcy”, przecież nic nie ma za darmo. Ale najbardziej cieszy nas fakt,że zostałyśmy docenione. Dołączam artykuł z nami w roli głównej…;):*

WP_20150521_001-575x1024

 

Z wizytą na Rzepedce

Pewnie wszyscy zastanawialiście się nieraz skąd wzięła się nazwa naszej firmy Bistro „Repedka”. Duża część naszych czytelników mogła żyć w błędzie, że jest to nawiązanie do nazwy miejscowości, w której mieszkamy (w małym stopniu jest to prawda), lecz wiąże się ona przede wszystkim z dla niektórych mniej lub bardziej znaną górą Rzepedką. Dwuwierzchołkowy szczyt jest wzniesiony 708 m.n.p.m i stanowi pewną atrakcję dla miejscowej ludności, a także turystów. Jest to łatwo dostępna dzięki Szlakowi śladami dobrego wojaka Szwejka, ale także nieoznakowanymi leśnymi drogami góra, z której szczytu rozciągają się piękne widoki, m.in. na Smerek i Połoninę Caryńską

Korzystając z pięknej pogody, kilka dni temu z wielkim zapałem postanowiłyśmy wybrać się na Rzepedkę i z radością osiągnęłyśmy cel, by teraz z dumą promować nasz region :) W końcu ona była naszą inspiracją i z jednej strony to właśnie Rzepedka pomogła osiągnąć nam sukces, jakim jest nasza wygrana w programie Młodzi przedsiębiorczy :D  

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć :D

pagepage 1

7000 na liczniku odwiedzin :)

Dziś nasza dobra passa trwa :) po pierwsze wiadomość o udziale w Gali w NBP, po drugie na naszym liczniku odwiedzin przekroczone zostało 7000 :) )

Ta liczba napawa nas olbrzymią radością :) :) okazuje się, że naszą pracą w programie Młodzi Przedsiębiorczy i innymi formami aktywności w szkole zainteresowanych jest naprawdę wiele osób. Dziękujemy Wam wszystkim, ponieważ utwierdza nas to w przekonaniu, że to wszystko ma nie tylko sens, ale są tym zainteresowani nasi czytelnicy.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i oczywiście zapraszamy do ciągłego odwiedzania :)

css.php