Drezno

Podsumowanie projektu

Nadszedł koniec roku a wraz z zakończeniem koniec naszego wspaniałego projektu. Chcieliśmy podsumować, że dzięki projektowi nauczyliśmy się korzystać z narzędzi TIK, polepszyła się nasza współpraca oraz dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy. Wszystko było dla nas niezapomnianą przygodą, dzięki której będziemy mieć masę cudownych wspomnień. Na sam koniec chciałabym dodać, że wywiesiliśmy w szkole kodeks Szkoły 2.0. Ułożyliśmy go wraz z innym grupami realizującymi projekt Szkoły 2.0.

Pomimo zbliżających się wakacji, chcielibyśmy życzyć wszystkim udanego i pogodnego wypoczynku oraz zbierania sił na kolejny rok szkolny :) Pozdrawiamy ! ;) )

 

16 czerwca 2012 autor: kara13-14 | Komentowanie nie jest możliwe

Dresden 2012

Dnia 01.03.2012 roku udaliśmy się na wycieczkę do Drezna w ramach projektu „Szkoła z klasą 2.0″. Plan wycieczki opracowaliśmy na feriach zimowych. Podczas planowania wycieczki testowaliśmy nasz kodeks, który układaliśmy wspólnie podczas debaty klasowej. Stosowaliśmy się do narzędzia Tik. W trakcie naszej wyprawy do Drezna zobaczyliśmy: „Zwinger” wraz ze zbrojownią, Galerią Starych Mistrzów oraz Muzeum Porcelany i „Frauenkirche”. W ciągu wycieczki nagraliśmy film, postaramy się go dodać.
Doszliśmy do wniosku, że dzięki takiej formie nauczania zapamiętuje się lepiej oraz jest ciekawiej. Zapraszamy do oglądania zdjęć ! ;)

YouTube Preview Image

13 marca 2012 autor: kara13-14 | Komentarzy: 6 »

Projekt w czasie ferii zimowych

W dniach od 16.01. do 18.01.2012 r. w czasie ferii zimowych spotykaliśmy się w szkole, w sali komputerowej na zajęciach, które miały na celu poznanie zabytków Drezna i historii tego miasta, oraz przygotowanie planu wycieczki do tego miasta, a przede wszystkim przetestowanie naszego Kodeksu o zastosowaniu TIK w procesie nauczania. W projekcie brali udział uczniowie z I, II oraz III klas. Powstały cztery grupy. Pierwszego dnia każda z grup miała za zadanie opisać dwa wybrane obrazy z Galerii
Starych Mistrzów znajdującej się w Dreźnie. Drugiego dnia planowaliśmy trasę, którą będziemy szli podczas wycieczki i jakie zabytki będziemy zwiedzać. Trzeciego dnia każda z grup musiała swoje opisy obrazów oraz plan wycieczki przedstawić w formie plakatu. Pod koniec zajęć grupy zaprezentowały swoje prace. Wszystkie informacje jakie zdobyliśmy były zebrane z internetu. Poznaliśmy wiele ciekawych i pięknych zabytków co tylko potwierdziło, że Drezno jest niezwykłym miastem.Na wycieczkę
wybieramy się 01.03.2012, która zostanie udokumentowana w formie filmu.

29 lutego 2012 autor: kara13-14 | Komentowanie nie jest możliwe

Zadanie Tik

Dnia 21.12.2011 roku odbyły się zajęcia w sali komuterowej. Tematem naszego spotkania były święta w Niemczech. Pracowaliśmy z internetem, wyszukywaliśmy wiele ciekawych informacji, śpiewaliśmy kolędy oraz słuchaliśmy ich w języku niemieckim, wykonywaliśmy zadania na platformie. Praca z internetem wydaje się o wiele bardziej ciekawsza i lepsza. Chcielibyśmy więcej takich lekcji.

18 stycznia 2012 autor: kara13-14 | Komentarzy: 3 »

Debata Klasowa

30. listopada 2011r. w naszej szkole odbyła się Debata Klasowa, w której wzięli udział uczniowie kl. I, II i III naszego Gimnazjum. Podczas debaty poruszyliśmy tematy związane z komputerem i Internetem. Zanotowaliśmy wszystkie możliwości, jakie daje nam Internet. Oczywiście nie obyło się również bez zagrożeń.

Wywnioskowaliśmy m.in., że:
* na niezaufanych stronach nie powinno się nigdy podawać swoich danych osobowych,gdyż ktoś może je wykorzystać przeciwko Tobie
* należy dokładnie czytać regulaminy, informacje podawane na stronach internetowych
* nie należy bezkrytycznie kopiować informacji ze stron różnego typu, gdyż jest to naruszenie praw autorskich,
* nie powinno się odpowiadać na wiadomości od nieznajomych,
* internet pomaga w nauce, jeśli nasze źródła są sprawdzone i zaufane,
* pomaga rozwijać kontakty między ludzkie,
* dostarcza rozrywki itd.

Będziemy uzupełniać bloga co jakiś czas, podawając Wam inne informacje na te i podobne tematy.
Pozdrawiamy, uczniowie GS nr3!”

12 grudnia 2011 autor: kara13-14 | 1 komentarz »
css.php