Kółko Informatyczno-fotograficzne

 • Powrót do działalności

  napłynęły do mnie nowe materiały więc  uzupełniałem strony na temat domków fińskich, pałacyku i samego parku. Na kółku obecnie tworzymy prezentacje na temat ów zabytków.

  Chciałem podziękować Dawidowi i panu Grzegorzowi którzy nas zmotywowali do dalszej pracy. :)

  Artur

   
 • Brak materiałów

  Jak na razie nie przychodzą do mnie żadne materiały do zedytowania i wrzucenia na bloga. Postaram się jakoś ponaglić kolegów i koleżanki. Tymczasem nie traćcie nadziei! :)

  Dawid

   
 • Wycieczka do schronu bojowego nr 39 w Piaśnikach – sprawozdanie

  Dnia 2 kwietnia wybraliśmy się wraz z panem Grzegorzem Sitarzem do schronu bojowego nr 39, który znajduje się w parku im. Mieszkańców Heiloo w Piaśnikach. Na początku pan Maciej Skolik pokazał nam ślady po ostrzale Niemców w czasie II wojny światowej , a także Rosjan, którzy atakując Polskę po wojnie (schron nie mógł się na nic zdać, gdyż umocniony był z drugiej strony, przeciwko Niemcom) „przeciągneli serią” z karabinu po bunkrze, aby się upewnić, że jest pusty. Powiedział nam również, że podobnych schronów polska armia miała 180, a na każdą budowlę przypadały trzy ciężkie karabiny maszynowe. Wewnątrz obiektu znajdowało się 13 pomieszczeń, w tym 3 izby bojowe CKM, pomieszczenie dowódcy, pomieszczenie sypialne żołnieży. W środku było więcej miejsca, niż wydaje się patrząc z zewnątrz, ale i tak mało. W czasie wycieczki zrobiłem zdjęcia wewnątrz obiektu. Oto niektóre z nich:

             

  Toaleta                                                                                      Stanowisko bojowe CKM – u

  Naboje wykopane przez pana Macieja i jego znajomych (największym z nich trzeba by trafić dwa razy w to samo miejsce, aby mocniej uszkodzić ścianę)

   

  Wiadomości pochodzą od Pawła, Artura, Rafała, Damian i Patrycji. Zdjęcia Damian,Dawid. Edycją wpisu zajął się Dawid.

   

   
 • Wycieczka do Urzędu Miasta – pałacyk piaśnicki

  O pałacyku piaśnickim dowiedzieliśmy się tego, że należał do Henryka van Donnersmarcka. Został wybudowany w 1859r. Do tej pory znajdowała się w nim firma „INCOGNITO”, zajmująca się krawiectwem ciężkim. Obecnie obiekt ten ma zmienić właściciela, gdyż dotychczasowa właścicielka pragnie go sprzedać.

  Rafał

   
 • Wycieczka do Urzędu Miasta – domki fińskie

  Witam. Oto kolejny wpis na temat wycieczki do Urzędu Miasta, tym razem o domkach fińskich.

  Jeśli chodzi o te obiekty, to dowiedzieliśmy się, że było ich kiedyś dziesięć lub więcej i należały do górników i hutników. Teraz pozostało ich 5, a wygląd niewiele się zmienił.

  Rafał

   
 • Wycieczka do Urzędu Miasta

  Dnia 26.03.2012 wybrałem się z uczniami należącymi do kółka informatyczno-fotograficznego oraz naszym opiekunem koła,  panem Grzegorzem Sitarzem do świętochłowickiego Urzędu Miasta. Powodem, dla którego wybraliśmy się tam była chęć uzyskania dodatkowych informacji o obiektach na terenie naszego miasta, o których mamy utworzyć prezentację na stronę internetową. Obiekty te to: bunkier w pobliżu naszej szkoły, domki fińskie i Pałacyk na Piaśnikach (informacje, które zdobyliśmy na temat tychże obiektów będą zamieszczone w odpowiednich miejscach na tej stronie :) )

  Po wyczerpującej opowieści o obiektach pożegnaliśmy się z panią konserwator zabytków, Barbarą Josińską i wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca, a wszystkie informacje przydadzą się przy tworzeniu strony internetowej.

  Rafał

   
 • Wycieczka do schronu bojowego nr 39 w Piaśnikach

  Witam. Chciałem poinformować o tym, że dwa dni temu byliśmy na wycieczce do schronu bojowego nr 39 w Piaśnikach, potocznie zwanego bunkrem. Reportaż z wycieczki powinien pojawić się w najbliższym czasie. Na razie zdradzę tylko, że wycieczka była bardzo ciekawa i fajna :)

  Dawid

   

   
 • Spacerkiem po Heiloo

   

   

  Witamy na Blogu koła informatyczno-fotograficznego przy szkole podstawowe nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach .

   

  Pozwólcie że się przedstawimy.

   

  Artur-webmaster-opiekun bloga

  Dawid-redaktor naczelny

  Damian-dziennikarz, fotograf

  Miłosz-dziennikarz, fotograf

  Natalia-dziennikarz, fotograf

  Paweł-dziennikarz,fotograf

  Patrycja-dziennikarz, fotograf

  Rafał-dziennikarz, fotograf

   

  Jesteśmy uczniami klas piątych i czwartych a zarazem uczestniczymy w kółku informatyczno-fotograficznym którego opiekunem jest pan Grzegorz Sitarz.

   

  Na kółku obecnie realizujemy projekt ,,Spacerkiem po Heiloo” w którym opisujemy historie poszczególnych zabytków znajdujących się w parku lub jego okolicach. Na koniec z zdobytych przez nas informacji i zrobionych przez nas zdjęć,powstanie prezentacja multimedialna. Nasz projekt będziemy realizować w poszczególnych etapach:

  • Napisanie konspektu prezentacji-co będzie zawierać?, ile slajdów?,jaką grafikę?-marzec
  • Wykonywanie zdjęć w plenerze, sporządzanie skanów starych zdjęć oraz innych materiałów archiwalnych, przygotowywanie plików tekstowych(historia parku oraz poszczególnych obiektów-współczesność)-kwiecień
  • Wykonanie prezentacji w szkolnej pracowni pod kierunkiem i z pomocą nauczycieli- do 21 maja
  • Przygotowanie pokazu na szkolny festiwal 2.0-przełom maj czerwiec
  • prowadzenie bloga poświęconego realizowanemu projektowi- na bieżąco

   

  Cele naszego projektu to:

  • poszerzenie naszej wiedzy o rodzinnej miejscowości.
  • poznanie najbliższej okolicy czyli parku i jego historii.
  • nauka wyszukiwania informacji, fotografii i jej obróbki,redagowania tekstów,tworzenia prezentacji multimedialnych w programie Microsoft PowerPoint.
  • Zapoznanie się z zagrożeniami płynącymi z wirtualnego świata.

   

  Podzieliliśmy się na cztery grupy uczniowskie:

  • Natalia i Patrycja opisują ciężki schron bojowy nr 39.
  • Paweł i Damian piszą na temat zabytkowego pałacyku z 1859 roku tzw. ,,piaśnickim zameczkiem”.
  • Miłosz i Rafał zajmują się drewnianymi domkami tzw. ,,Fińskimi domkami”.
  • Artur i Dawid prowadzenie bloga.

   

  Na tym kończymy wpis. Wkrótce będziemy zamieszczać informacje z bieżącej realizacji projektu.

   
css.php