Dzień Patrona i Sportu!

3 czerwca 2015 r. obchodziliśmy najważniejsze święto dla naszej szkolnej społeczności: Dzień Patrona Andrzeja Prądzyńskiego i Szkolny Dzień Sportu. Po raz pierwszy dwa wydarzenia zostały połączone. Wśród dyscyplin sportowych znalazły się: turnieje piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, przeciąganie liny, rzuty lotkami do celu, siłowanie na rękę, wyścig rowerem na czas po slalomie, turniej tenisa stołowego, biegi sprinterskie. Wyłonieni zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami. Niespodzianką dla wszystkich był występ wokalny nauczyciela języka angielskiego pana Myrona Known As HIM.
news_

Szkolny festiwal nauki!

Dnia 16 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbył się IV Szkolny Festiwal Nauki. Festiwal rozpoczął się o godzinie 9:00; wówczas to uczniowie klas trzecich przystąpili do potyczek matematycznych. Uczniowie klas drugich rozpoczęli dzień od prezentacji efektów swojej całorocznej pracy projektowej, a uczniowie klas pierwszych byli ich widzami. W drugiej części Festiwalu uczniowie uczestniczyli w pokazach z fizyki i chemii. Każdy uczestnik znalazł coś dla siebie i dobrze się bawił.

news_2015_109

WYGRALIŚMY!

12 czerwca w Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbył się Powiatowy Maraton Zdrowia i Sprawności Fizycznej. Brali w nim udział uczniowie naszej klasy: Kasia Charemsa, Julia Klechammer, Wiktoria Lider, Wojtek Bzowy, Wojtek Lewandowski i Jędrek Staszak. Znalazły się tam takie zadania jak: rzut lotkami, skok w dal, piramida zdrowego żywienia, kiszenie ogórków, krzyżówka, itp. Na sam koniec każda drużyna przygotowała kanapki. 3 miejsce zajął zespół  z Grzybowa, 2- Gimnazjum nr 1, a 1 miejsce zajęliśmy my!

Śmiełów!

Dnia 9 czerwca odbył się wyjazd do Śmiełowa. Wraz z klasą 2b zwiedzaliśmy muzeum Adama Mickiewicza. Byliśmy tam podzieleni na dwie grupy. Pierwszą grupą była 2b, która rozpoczęła oglądanie obiektu prędzej niż my. Przeszliśmy cały budynek, a w jednym z pokoi nasza koleżanka Kasia Charemsa zagrała na fortepianie utwór „River flows in You”.

10863707_700991480033565_1435774307_n

Wycieczka nad morze!

W dniach 27-29 maja z klasą 1c pojechaliśmy nad morze. Pierwszym punktem na naszej liście było centrum Experyment w Gdyni. Po paru godzinach zwiedzania obiektu udaliśmy się do Władysławowa, gdzie byliśmy zakwaterowani. Następnego dnia wybraliśmy się na Hel. Poszliśmy do fokarium, a stamtąd poszliśmy do punktu widokowego. Po długim spacerze pojechaliśmy na plaże w Jastarni. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Gdańsk, gdzie przewodnik oprowadzał nas po mieście. Ten wyjazd bardzo nam się podobał i mamy nadzieje, że w przyszłym roku też będzie bardzo ciekawy.

KOLEJNE SPOTKANIE Z MALUCHAMI

Dnia 2 czerwca chłopcy z klasy I b kolejny raz odwiedzili  pobliskie przedszkole. Wspólnie z przedszkolakami czytali i odkrywali bajki ze świata. W tym dniu gimnazjaliści czytali również bajki napisane przez kolegów i koleżanki „ Historia pewnej Kropelki”, „Marzenia małej kropelki wody”. Czytali oczywiście gimnazjaliści, przedszkolaki z grupy „Jeżyków” i „Wiewiórek” natomiast uważnie słuchały, a następnie narysowały piękne ilustracje do wysłuchanych bajek. Kolejny raz wszyscy świetnie się bawili.

htc 012 htc 052

 

Nasza kolejna lekcja

W poniedziałek 11 maja uczniowie naszej klasy Wojtek Andrzejewski, Mikołaj Szalbierz i Mateusz Mikołajczak byli w Szkole Podstawowej nr 6 przeprowadzić lekcję z projektu ,,Szkoła z klasą 2.0” na temat programowania. Lekcje odbywała się w klasie 4a na lekcji pana Lewandowskiego. Dzieci musiały tak zaprogramować linie kodów,by ptaszek doszedł do świnki. Na lekcji było bardzo spokojnie i bardzo dobrze się współpracowało.

20150511_120922

20150511_12093820150511_120800

KOLEJNE SPOTKANIE Z MALUCHAMI

Dnia 19 maja Ola, Wiktoria, Dawid i Wojtek odwiedzili pobliskie przedszkole. Wspólnie z przedszkolakami czytali i odkrywali bajki ze świata. Tego dnia maluchy poznały bajki z Rumunii i Rosji. Czytali oczywiście gimnazjaliści, przedszkolaki z grupy „Jeżyków” i „Wiewiórek” natomiast uważnie słuchały, a następnie narysowały piękne ilustracje do wysłuchanych bajek. Wszyscy świetnie się bawili.004 002

CZYTAMY I ODKRYWAMY Z PRZEDSZKOLAKAMI

Dnia 12 maja grupa  naszych kolegów i koleżanek z klasy udała się do pobliskiego przedszkola. Postanowili  oni wspólnie z przedszkolakami czytać i odkrywać bajki ze świata. Wybrali utwory zupełnie nieznane maluchom – z Indii i Rosji. Czytali oczywiście gimnazjaliści, przedszkolaki z „Małych Przyrodników” natomiast uważnie słuchały, a następnie narysowały piękne ilustracje do wysłuchanych bajek. I mali, i duzi świetnie się bawili.

Będziemy kontynuować te spotkania.

htc 040 htc 039

Alice Rosalie Reystone – „Dziewiąty Mag”

I część trylogii dziewiąty mag to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej literaturze. Opowiada ona o przygodach głównej bohaterki Ariel Odgeon, która zostaje przeniesiona do równoległego świata by pomóc smokom. Powieść ta wprowadza nas w fantastyczny świat magi smoków i wojowników. W książce autorka odwzorował również  w wielką dbałością o szczegóły wielki i barwny oraz jakże realistyczny świat fantasty. Czytając opowieść przedstawioną w tej książce mamy ochotę śmiać się do rozpuku jak też płakać czy ekscytować się zawartymi w niej fragmetami. Podczas czytania zostajemy zaczarowani przez książkę i nawet gdy skończymy ją czytać będziemy chcieli znowu do niej powrócić. Autorka zadbała by w książce nie zabrakło wątków miłosnych czy nagłych zwrotów akcji. Miliony osób na całym świecie które kupiło książkę w dniu premiery z zachwytem  i uznaniem czyta ją do dziś.

dziewiatymagbiext8446330