Szkolny Festiwal 2.0 za nami…

Szkolny Festiwal 2.0 odbył się 22 maja 2013 roku w sali gimnastycznej. Projektowe dokonania, oprócz nas, przedstawiły jeszcze trzy klasy: 3a, 5c i 6b. My wystąpiliśmy jako drugi zespół. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, czyli  pani dyrektor, nauczyciele, koledzy i koleżanki z klas I-VI.

Wspólnie z wychowawczynią przygotowaliśmy prezentację multimedialną projektu 2.0 „TIK łączy pokolenia”, pokaz zdjęć ze szkolenia dla babć i quiz dla publiczności :) Wykorzystaliśmy następujące narzędzia TIK: PowerPoint, Prezi i PhotoStory. Ula, Wiktoria i Filip, choć stremowani,  świetnie poradzili sobie z pokazaniem tego, co stworzyliśmy podczas realizacji projektu.

Dzięki pracy nad kolejnymi projektowymi i przygotowaniu publicznej prezentacji  nauczyliśmy się stosować Kodeks 2.0 i TIK w praktyce, rozwijaliśmy umiejętność zdobywania i selekcjonowania informacji, uczyliśmy się współpracy oraz publicznego prezentowania dokonań. Za bezcenne  :) uważamy chwile spędzone wspólnie z babciami podczas szkolenia. Jesteśmy dumni, że udało nam się przekonać seniorki do korzystania z nowoczesnych technologii.

Największą trudność sprawiło nam publiczne wystąpienie przed społecznością szkolną. Jednak publiczność nas nie zawiodła i aktywnie uczestniczyła w Festiwalu 2.0. Największą popularnością cieszył się quiz i fotograficzna relacja ze szkolenia TIK dla seniorek ;) Oto zdjęcia z festiwalu:

Quiz dla publiczności przygotowaliśmy na podstawie wiadomości z lekcji dla seniorek.

Quiz dla publiczności-slajd 1

O Trzeci@ki z SP1 w Piszu

Jesteśmy uczniami klasy III b Szkoły Podstawowej nr 1 im Mikołaja Kopernika w Piszu.Tworzymy zespół redakcyjny Trzeci@ki z SP1 w Piszu:)
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0-edycja 2012/2013 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

6 Responses to Szkolny Festiwal 2.0 za nami…

 1. Cieszę się, że Wasz Festiwal był taki ciekawy i cieszył się dużym powodzeniem! Widać las rąk w górze, publiczność żywo reagowała na to, co prezentujecie. Wasz projekt był bardzo ciekawy, gratulacje!
  Agnieszka Rudzik-Sawicka ostatnio opublikował..Wpis numer 200 i pocztówkowa zagadkaMy Profile

 2. Dziękujemy za wsparcie i miły komentarz :) Mieliśmy tremę, ale wszystko poszło zgodnie z planem:)
  Pozdrawiamy serdecznie
  Trzeci@ki z SP1 w Piszu ostatnio opublikował..Szkolny Festiwal 2.0 w SP 1 w PiszuMy Profile

 3. AnetaSzk powiedział:

  Cześć!

  Wielkie gratulacje za zdobycie wszystkich PIĘCIU ODZNAK!!! Pięknie opisaliście Wasz projekt, co powinno być wzorem dla pozostałych uczestników Szkoły z klasą 2.0, którzy też walczą o zdobycie zielonej odznaki!

  Wasze wpisy na blogu są dowodem na to, że przez cały rok włożyliście mnóstwo pracy, aby blog był ciekawy, a także, żeby spełnia wiele warunków – opowiadał o pracy szkoły w naszym programie, pokazywał, że stworzyliście materiały, z których inni mogą się czegoś nauczyć. Bardzo się cieszę, że opowiedzieliście również o swoich pasjach oraz, że aktywnie komentowaliście blogi innych uczestników naszego programu (937 komentarzy to naprawdę duuużo) :) Spisaliście się naprawdę znakomicie!!!

  Mam nadzieję, że ta przygoda nauczyła Was wielu rzeczy – jestem ciekawa jak sami oceniacie rok pracy na blogu. Chętnie przeczytam wasze zdanie na ten temat :) Może napiszecie w kolejnym wpisie czego nauczyliście się prowadząc blog? A czego nauczyliście się uczestnicząc w Szkole z klasą 2.0? Byłoby super!

  Pozdrawiam serdecznie
  Aneta
  Szkoła z klasą 2.0
  AnetaSzk ostatnio opublikował..Jak przygoda to tylko w Warszawie…My Profile

 4. Serdecznie dziękujemy za kolejną odznakę, komentarze i cenne wskazówki ! :) To był pracowity rok, ale było warto!Blogowanie to świetna nauka i zabawa w jednym :) niesamowicie wciągająca! Pozdrawiamy
  Trzeci@ki z SP1 w Piszu ostatnio opublikował..Święto SzkołyMy Profile

 5. I ja również serdecznie gratuluję Wam zdobycia ostatniej odznaki do kompletu. Zapracowaliście sobie na to w 100%! Jesteście przykładem dla innych! A propos, wysłaliście swoje zgłoszenie na Festiwal do Warszawy? My się zgłosiliśmy, ale nie wiadomo, czy nasz projekt zostanie wybrany. Pozdrawiamy serdecznie!
  Agnieszka Rudzik-Sawicka ostatnio opublikował..Ile cukru jest w coca-coli?My Profile

 6. Pani Agnieszko, serdecznie dziękujemy za kibicowanie naszemu projektowi, wspaniałe komentarze i słowa otuchy :) Nie zgłosiliśmy się na Festiwal 2.0 w Warszawie. Bardzo podoba nam się projekt uczniów z Nowego Stawu:) Trzymamy kciuki za Wasz udział! Pozdrawiamy
  Trzeci@ki z SP1 w Piszu ostatnio opublikował..Święto SzkołyMy Profile

Komentowanie wyłączono.