Kaszubski na Kaszubach

W naszej szkole można uczyć się języka kaszubskiego. Do szkolnego kalendarza wpisano uroczystość –  Dzień Jedności Kaszubów. Podczas obchodów tego święta w naszej szkole wszyscy mieliśmy okazję lepiej poznać historię Kaszub. W tym dniu widoczne były żółto – czarne barwy. Na sali gimnastycznej odbył się pokaz, który oglądaliśmy z wielką ciekawością. Ten dzień w naszej szkole zorganizował nasz szkólny – Karól Rode. Bardzo dziękujęmy!

Podczas przywitania goście krótkie przemówienie wygłosił Dominik. On tez udzielił krótkiego wywiadu do Radia Kaszebe. Możecie posłuchać jego wypowiedzi: tutaj

kasz2

Zobaczcie co działo się podczas pokazu

 

kasz1kasz4kasz6kasz8

About julia.grzenkowiczzso2wejherowo.pl

Cześć, jesteśmy uczniami klasy 5b i 2c w SP nr 11 w Wejherowie
This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

One Response to Kaszubski na Kaszubach

 1. szkola2zero says:

  Ale fajnie, że w Waszej szkole odbywają się takie uroczystości! Dzięki nim na pewno lepiej znacie kulturę kaszubską :)

  A co to za rycerze byli w Waszej szkole? Jestem tego bardzo ciekawa :)

  Pozdrawiam
  Aneta
  Szkoła z Klasą 2.0
  szkola2zero ostatnio opublikował…Młodzi bibliotekarze z SosnowcaMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge