Jak spędzaliśmy czas wolny w Warszawie ?

Po Festiwalu udaliśmy się na spacer z koleżankami z gimnazjum w Dębnie. Byliśmy w Łazienkach Królewskich oraz dotarliśmy do centrum.

Po powrocie do hotelu czas na odpoczynek i konkurs taneczny. Zabawa oczywiście udana.

Festiwal Otwartej Edukacji .

Kolejną wyprawę do Warszawy uznajemy za udaną.Podczas spotkania inauguracyjnego bardzo miło przywitała nas pani Katarzyna Maniszewska z Polsko- Amerykańskiej Fundacji . Co roku mamy okazję porozmawiać z panią dr , która na festiwalu pełni rolę eksperta. To bardzo miłe , że zawsze nas odwiedza i możemy zaprezentować efekty naszej całorocznej pracy.Na festiwalu dużo się działo. Gości sporo i wszyscy zainteresowani działaniami projektowymi. Pokazaliśmy w jaki sposób planować ścieżkę edukacyjno-zawodową , opowiedzieliśmy o naszych wymarzonych zawodach, a także zaprosiliśmy ekspertów do budowy hologramów. Efekty były znakomite. To był świetny dzień. Dziękujemy , że mogliśmy tam być.  Możemy uczyć się od siebie nawzajem, rozwijać nasze zainteresowania i poznawać nowych ludzi. Wyjazd do Warszawy to co roku dla nas wielkie przeżycie.

Festiwal Otwartej Edukacji – dzień pierwszy. (cz.II)

Dwa pozostałe nasze projekty zostały zaprezentowane w sesji popołudniowej. Pierwszy z nich „Na tropie zawodów” – pozwolił nam poznać różne zawody , które moglibyśmy w przyszłości wykonywać.

13329531_1616151632033269_4486500762646609598_o

Drugi z wyróżnionych projektów to – „Budujemy hologram” . Na naszym stanowisku można było nauczyć się jak , domowym sposobem, zbudować hologram. Jest to naprawdę bardzo proste. Zachęcamy Was do spróbowania.

13346245_1616152572033175_8369331152111502737_o

 

Oczywiście to nie jest koniec wrażeń w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam wszystkich serdecznie z Warszawy.

13350339_1616154908699608_3604361605337922198_o 13340087_1616236728691426_567954297225517096_o IMG_4565

Festiwal Otwartej Edukacji – nasze czwarte spotkanie festiwalowe.

Dziś, w sobotę 04 czerwca 2016 roku, wyruszyliśmy (4- kolejny już raz) na spotkanie z koleżankami i kolegami z innych szkół. W tym roku spotykamy się na Festiwalu Otwartej Edukacji z uczestnikami programów: Szkoła z Klasą 2.0 , WF z klasą ,
Koduj z klasą. W dobrych nastrojach wyruszyliśmy w podróż z naszymi opiekunkami (panią Weroniką i panią Anią). Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Warszawy. Rozlokowaliśmy się w swoich hotelowych pokojach i … poszliśmy na „Noc Bibliotek”. Zobaczcie sami jak to wyglądało.

IMG_0315 IMG_0325 IMG_0324 IMG_0322 IMG_0323 IMG_0317 IMG_0316 IMG_0319 IMG_0320 IMG_0321

Szkoła z Klasą 2.0 – współpraca z klasą!

Od czterech już lat aktywnie uczestniczymy w wielu programach realizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W każdym roku mieliśmy możliwość poznać nowe koleżanki i nowych kolegów podczas organizowanych przez organizatorów finałowych Festiwali Nauki. W tym roku szkolnym nasza wychowawczyni pani Weronika Adamska wspólnie z panią Moniką Kubicą z Debrzna postanowiły , że poza Festiwalem również możemy nawiązać współpracę . I tak oto w dniu 02 czerwca 2016 roku mieliśmy okazję gościć w naszej szkole uczniów Gimnazjum w Debrznie . Po bardzo ciekawym spotkaniu wspólnie udaliśmy się na wycieczkę do Gdańska i na Westerplatte . Po wycieczce wspólne spotkanie w Rewie – miejscu, w którym nocowali nasi nowi koledzy. A całe działanie było podsumowaniem międzyszkolnego projekt edukacyjny„Matematyką się baw i zdobywaj świat!”, którego cele i działania są wspólne dla dwóch szkół z różnych regionów Polski: Gimnazjum Publicznego im. Arkadego Fiedlera w Dębnie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wejherowie. Projekt ten realizowany był z grupą młodzieży w ramach programu eTwinnig oraz Szkoły z Klasą 2.0.

z-matematyka-sie-baw-wejherowo-01 etwinning

Brzechwę dobrze znamy i chętnie jego wiersze czytamy

Za nami już kolejne spotkanie z uczniami ze SOSW w Wejherowie. Tym razem to my byliśmy organizatorami tego przedsięwzięcia. Spotkanie dotyczyły twórczości Jana Brzechwy. Wspólnie czytaliśmy wiersze, rozwiązywaliśmy zadania logiczne, krzyżówki, labirynty. Ze wszystkimi zadaniami poradziliśmy sobie znakomicie. Pracowaliśmy w grupach i jak się okazało to nasi koledzy z zaprzyjaźnionej szkoły byli bardzo dobrze przygotowani. Znali większość wierszy J.Brzechwy. Problem pojawił się jednak podczas ostatniego zadania do wiersza „Tańcowała igła z nitką”. Musieliśmy przyszyć jak najwięcej guzików do kawałka materiału. I co? Okazało się, że niektórzy z nas po raz pierwszy przyszywali guziki. Pojawił się nawet problem z nawleczeniem nitki na igłę. Ojjj okazało się, że umiejętności praktyczne to musimy poćwiczyć.
Na zakończenie wspólna zabawa polegająca na rozwiązaniu krzyżówki. Zadanie to było specjalnie dla nas! Dziękujemy za wspólną zabawę!

sosw12

sosw1

sosw2

sosw3

sosw4

sosw5

sosw6

sosw7

sosw8

sosw9

sosw10

sosw11

Tour de blogi – plan wycieczki dla Emilii

Przeglądając blogi natrafiłam na nazwę: „Dziewczyny blogują” zajrzałam i autorski zespół blogerek przygotował kilka ciekawych pomysłów na różne wycieczki. To ja postanowiłam zabrać w podróż Emilię, która chciałaby pojechać nad morze.
Emilia zapraszam Ciebie wraz z przyjaciółką Ingą. Zobaczcie co polecam.

Proponuję Dębki, Karwie i Białogórę. To trzy miejscowości nadmorskie położone bardzo blisko siebie.
Dębki to niewielka miejscowość położona w środku lasu. Jest to jedna z ładniejszych plaż na naszym wybrzeżu. Piaszczysta, szeroka i spacer do niej zajmuje około 6 minut od zabudowań w środku miejscowości. Niezwykłym miejscem jest widoczne ujście rzeki Piaśnicy, która wpada do morza. Prawie co roku rzeka ta wybiera sobie inną drogę do morza, wijąc się przez plażę. W okresie międzywojennym granica polsko-niemiecka biegła właśnie wzdłuż rzeki Piaśnicy.

Debki1

Dębki2

Debki3

I jeszcze odrobina historii
27 września 1785 w pobliżu Dębek zatonął brytyjski statek handlowy General Carleton.
W przekazie z 1796 roku wieś nazwana jest Dembek, w 1899 roku Dębeki, w 1934 roku Dębek, a od 1951 roku Dębki.

Karwia to kolejna nadmorska miejscowość położona tuż w okolicy Dębek.

Zobacz Karwię z lotu ptaka:)
YouTube Preview Image

W okolicy Karwi znajduje się wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Zamek w Krokowej, Pałac w Kłaninie, Mechowskie Groty, a w Żarnowcu – pozostałości po budowie elektrowni atomowej, jezioro Żarnowieckie, wieża widokowa Kaszubskie Oko. W Rozewiu znajduje się latarnia morska, a w niej Muzeum Latarnictwa.

Debki4

To jeszcze Białogóra

Białogóra położona jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Od Bałtyku oddziela ją pas sosnowego lasu, znajduje się tam również zalesiona wydma, od której wieś wzięła swoją nazwę. Plaża w Białogórze jest szeroka, piaszczysta i niezatłoczona. W Białogórze i okolicy jest wiele ścieżek i szlaków pieszych i rowerowych. Niedaleko Białogóry leżą rezerwaty przyrody: „Białogóra” i „Babnica” a także nieco dalej (około 25km) Słowiński Park Narodowy (ok 25 km na zachód).

Dojazd do Białogóry

Dojazd do Białogóry

Plaża

Plaża

Debki2

To tylko odrobina przyjemności, która może Was spotkać odwiedzając nasze nadmorskie miejscowości. Zawsze można zmienić kierunek i pojechać na Półwysep lub do Trójmiasta. Tam również wiele, wiele atrakcji.