Książka którą PRZECZYTAŁAM!

Witajcie!

Ostatnio przez długi czas nie byłam aktywna, ponieważ obarczona byłam sporą ilością nauki. Jednak znalazłam chwilę i zmobilizowałam się do napisania wpisu. Dzisiaj przychodzę do was z wpisem na temat mojej ulubionej książki, którą śmiało mogę polecić. Jest to trylogia autorstwa Veronicy Roth pt.: „Niezgodna”. Jest to książka, którą czytałam bez wytchnienia. Może nie jest to jakiś wyczyn- przeczytanie książki, jednak ja nie przepadam za studiowaniem lektur. Czemu ta książka? W weekendy uwielbiam oglądać wieczorami różne filmy. Ostatnio znajomi polecili mi właśnie „Niezgodną”. Zarówno w książce i filmie bardzo podobała mi się fabuła. Nie będę wam niczego zdradzać! Zostało mi tylko gorąco polecić Wam tę trylogię!

Mam nadzieję, że przeczytacie książkę, obejrzycie film.

Gorąco pozdrawiam Ada

Wielkanoc za pasem

Cześć! Dzisiaj mam dla was wpis dotyczący zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Postanowiłam wykorzystać program internetowy http://learningapps.org/.Jest to program Milionerzy! Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Jednak to nie wszystko. Ten program możecie wykorzystać również do stworzenia krzyżówek, wykreślanek, puzzli i wielu innych ciekawych projektów.

 

Życzę wesołego Alleluja, oraz pozdrawiam Ada :-)

(Nie) zwykłe warsztaty

W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się warsztaty z Panem Waldemarem Obłozą. Jest to naprawdę człowiek z pasją. Opowiadał nam o starożytnym teatrze oraz stwarzał razem z nami scenki. Polegało to na wyjściu na środek klasy oraz powtórzeniu krótkiego tekstu, gestów itd. Było naprawdę świetnie! Oprócz tego podczas krótkiej przerwy Pan Waldemar zautoryzował nasz wywiad! Oraz… podpisał zdjęcia!

IMAG1153

IMAG1151

Mamy nadzieję na kontynuację ciekawych zajęć.

 
ImageChef Custom Images

Czy PowerPoint musi być nudny?

Ostatnio na lekcjach informatyki pracujemy w PowerPoincie. Niestety moi koledzy i koleżanki narzekają na to, ponieważ twierdzą iż jest to nudne zajęcie i moglibyśmy zająć się czymś ciekawszym. Otóż nie! PowerPoint wcale nie musi być nudny! Gdy na lekcji zaczęłam urozmaicać swoją prezentację w owym programie wszyscy byli zaciekawieni. Zewsząd dobiegały pytania : „Łooo jakie fajne! Co to takiego?” , „Ale super! Lec co to w ogóle jest?”. Was pewnie również zjada ciekawość, więc nie będę dłużej trzymać was w niepewności. Otóż aby wasza prezentacja nie była „nudna” możecie do niej dodać ciekawe dodatki. Będą nimi np.: ozdobne napisy, napisy graffiti, gify itp.

http://www.graffiticreator.net/

http://www.gifland.friko.pl/

     

http://www.glitery.pl/

Ale jeśli nie lubicie gotowych gifów, to możecie się pobawić i zrobić je samemu na:  http://www.gifpal.com/

Polecam strony z powyższych linków. Mam nadzieję, że skorzystacie i będziecie zadowoleni z efektów pracy.

 

Gorąco pozdrawiam Ada 

 

 

Akcja Czytamy II

Obywatele i Obywatelki narodu polskiego! Dziś spotka was miłe zaskoczenie. Naukowcy udowodnili, że czytanie sprawia powiększanie się mózgu. Z tegoż powodu prosimy, abyście Wy i Wasze dzieci czytali kilka razy dziennie. Czytajcie!!!
plakat1

O nas

Cześć! Nazywam się Mikołaj Pisarski i jestem współtwórcą tego bloga. Oczywiście wyraz „współtworca” podpowiada Wam, że nie będę prowadził tej strony sam. Oprócz mnie zobaczycie też wpisy Ady Kowalewskiej. Chodzimy do G4 w Legionowie. Ada chodzi do klasy 1A, a ja – 2A. Interesuję się fotografią, a Ada nie wiem czym się interesuje, bo nie ma jej obok.

Pozdrawiamy

Ada (nieobecna) :-)

Mikołaj (bardziej obecny niż myślicie) :-)

 

 

AKCJA Odkrywamy: Czy wiesz, że…

Witam. Z przyczyn zupełnie mi nieznanych nadal nie opublikowałem najważniejszego wpisu o sobie. Ale nie o tym dziś piszę, więc przejdę do rzeczy.

  1. Czy wiesz, że… w książce „Kulisy radia” Maciej Józef Kwiatkowski opisał zabawną historię związaną ze sposobem badania spostrzegawczości i wiedzy przyszłych spikerów? Polega on na podsuwaniu kandydatom do pracy w radiu tekstów z oczywistymi pomyłkami, które powinni na bieżąco poprawiać. Jedna z osób otrzymała np. zapowiedź, w której widniało imię i nazwisko Lucjan van Beethoven. Zapytana, czy nie dostrzega w niej błędu, zmieniła tekst na: Lucjan von Beethoven. Źródło: „Słowa na czasie – podręcznik do kształcenia literackiego i kulturowego dla klasy drugiej gimnazjum” M. Chmiel, W. Herman, Z. Pomirska, P. Doroszewski
  2. Czy wiesz, że… tylko 25% energii powstającej podczas skurczu mięśni to energia mechaniczna? Pozostała część to ciepło. Dlatego, gdy jest zimno, mamy dreszcze, czyli szybkie skurcze mięśni. Dostarczają one odpowiedniej ilości ciepła i umożliwiają utrzymanie stałej temperatury ciała. Źródło: „Puls życia – podręcznik do biologii dla klasy drugiej gimnazjum” M. Jefimow
  3. Czy wiesz, że… nazwa „Brazylia” pochodzi od słowa „brasil”? Mianem tym określano żółtoczerwone drewno eksportowane z tego kraju w epoce kolonialnej. Źródło: „Puls Ziemi – podręcznik do geografii dla klasy drugiej gimnazjum” B. Dobosik, A. Hibszer, J. Soja

Miłego wieczoru

Mikołaj :-)

AKCJA CZYTAMY

Z przyczyn sobie nieznanych rozpoczynam blogowanie od wykonania zadania, które już większość z Was dawno ma za sobą. W mojej liście znajdą się książki, które rozpoczęły moją prawdziwą przygodę z książką. Są to:

  1. Omega Marcin Szczygielski – współczesna powieść o dziewczynce, która nie doceniała swojego życia. Pewnego dnia przenosi się do gry komputerowej. Poznaje wielu ludzi, dobrych i złych. Dzięki nim zaczyna doceniać to, co ma.
  2. Władca Pierścieni J. R. R. Tolkien – podczas czytania tej książki mogłem oderwać się od rzeczywistości, uciec na chwilę. Podobały mi się w niej obszerne opisy i ciekawe przygody bohaterów.
  3. Gra Anioła C. R. Zafon – książka należy do cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek. W każdej z nich opisano inną historię, nie powiązaną ze sobą. Książka znalazła się na tej liście, bo jest ciekawa, wciągająca i zupełnie odbiega od rzeczywistości.

Mikołaj :-)