Dzień Psa!

Dziś mamy dzień psa! To stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym. Minęło kilkanaście tysięcy lat od czasu udomowienia czworonogów, dlatego trudno byłoby im przetrwać bez pomocy człowieka. Niestety, bardzo często to właśnie człowiek stanowi dla nich największe zagrożenie, traktując je jako tymczasową maskotkę, a w skrajnych przypadkach nawet jak worek treningowy. W całym kraju działa wiele organizacji na rzecz psów, dla których każdy dzień w roku jest ciężką walką o lepszy los wszystkich kundlów. Miłośników psów nie brakuje praktycznie na całym świecie – w końcu nie bez przyczyny powstają psie cmentarze, a nawet profile facebookowe czworonogów. Nie oznacza to wcale, że musimy czcić psy jak starożytni Egipcjanie. Wystarczy zadbać o to, by na co dzień miały powody do merdania. Czworonogi mają w końcu doskonały węch – z łatwością wyczują, że są kochane.

 źródło:http://www.kalbi.pl/dzien-psa
Pati :)

Apel :D

Dzisiaj w naszej szkole odbył się apel.Już ostatni w tym roku szkolnym, a dla nas blogerek ostatni w szkole podstawowej. Dlaczego? Jeśli nie pamiętacie to przypomnę wam, że chodzimy do klasy VI, a raczej już ją kończymy. Na dzisiejszym apelu odbyło się rozdanie przeróżnych nagród. My blogerki dostałyśmy dyplomy ”za prowadzenie bloga w programie Szkoła z Klasą 2.0 w roku szkolnym 2013/2014”. Na apelu omówiono także sprawę półkolonii i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Pati :)

Lekcja matematyki w klasie IV b :)

Dziś moja grupa w końcu zrealizowała swoją lekcje matematyki w klasie IVb :) . Na samym początku się przedstawiłyśmy. Potem kazałyśmy się podzielić na 4 grupy pięcioosobowe ( z tym był mały problem). Kiedy już podzielili się na grupy, zaczęli rozwiązywać zadania tekstowe. Zadań było 5. Niestety żadnej grupie nie udało się poprawnie rozwiązać każdego zadania. Tylko jedna grupa poprawnie rozwiązała 4 zadania. Później zaczęła się zabawa z aplikacjami. Aplikacje były wyświetlane na tablicy interaktywnej.  Miałyśmy patyczki, na których były napisane numerki z dziennika. Te patyczki losowałyśmy i wylosowana osoba podchodziła do tablicy i rozwiązywała zadanie. Jedna z aplikacji dotyczyła zegarów. Mieliśmy kilka zegarów z przedstawioną godziną i chmurkę także z godziną. Trzeba było dopasować chmurkę do zegara, który przedstawia tą godzinę. Druga aplikacja dotyczyła działań. Na tablicy interaktywnej mieliśmy prostokąt powykładanymi puzzlami, na których były działania. Po bokach prostokąta były puzzle z wynikami. Trzeba było, więc rozwiązać działanie. Kiedy uczniowie klasy IVb rozwiązali wszystkie działania i prostokąta nie pokrywały żadne puzzle zobaczyli obrazek przedstawiający  skrawek wybrzeża Bałtyckiego. Po tym zadania przeszliśmy do krzyżówki. Z krzyżówką na samym początku był problem, ponieważ znajdowała się ona  w książce (koleżanki) do historii, której dzisiaj nie mieliśmy. Ale na całe szczęście jej mama nas uratowała i przywiozła nam nasze krzyżówki. Jednak krzyżówki były na samym końcu naszej lekcji i nie zdążyliśmy przeczytać haseł, ponieważ zadzwonił dzwonek. Po dzwonku oczywiście kilka osób od razu wybiegło z klasy, ale kiedy dodałyśmy, że mamy dla nich jeszcze lizaki wrócili się. I tak oto minęła nam nasza lekcja. Mi się bardzo podobało z resztą reszcie grupy też :) . Nie wiem, czy klasie IVb się podobało, al mam nadzieję, że tak. W pewnych momentach nie mogłyśmy ich uciszyć, ale jakoś nam się to udało :) .

Pati :)

Projekt z matematyki :D

Dzisiaj ja i moja grupa w klasie III b przedstawiałyśmy nasze zadania i gry, które zrobiłyśmy pracując przy projekcie. Dzieciom bardzo podobały się wszystkie zadania i gry. Nikt nie przeszkadzał, wszyscy współpracowali ze sobą i z nami. Na szczęście nie było żadnych problemów technicznych.

Oto animoto, które zrobiłam ze zdjęć z tej lekcji :

Projekt z Matematyki

Irena Sendlerowa i Dziennik Cwaniaczka

Dziś na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film o Irenie Sendlerowej. Jest to kobieta o wielkim sercu, a może raczej była. Pomagała ona Żydom podczas II wojny światowej. Po wojnie pomagała dzieciom (tylko żydowskim). Uratowała ponad 2500 Żydów. Pomagała im mim iż za to groziła kara śmierci. Pani Irena została kilkakrotnie odznaczana. To tylko tyle na temat pani Sendlerowej. Film był ciekawy opowiadał właśnie o pani Irenie. Jak właśnie pomagała Żydom. W filmie była też przedstawiona historia o czterech dziewczynach (z pochodzenia były Amerykankami). Przez przypadek znalazły one artykuł właśnie na temat pani Sendlerowej. Ich nauczyciel pozwolił im poświęcić klasę specjalnie dla pani Ireny. W końcu nauczyciel zdecydował się, aby dziewczyny przyleciały do Polski i poznały panią Sendlerową. I tak właśnie się stało. Dziewczęta przyleciały do Polski i poznały swój autorytet. Dziewczęta zobaczyły cmentarz i nie tylko. Filmu nie obejrzeliśmy do końca. Możecie trochę poszperać w internecie, książkach lub innych dostępnych wam źródłach o pani Irenie.

A  teraz o Dzienniczku Cwaniaczka.

Dzisiaj na lekcji języka angielskiego oglądaliśmy film pt. Dziennik Cwaniaczka.  Film oglądaliśmy w języku angielskim. Niektóre zdania nawet udało mi się zrozumieć, ale nie wszystkie, ponieważ niektóre zdania, słowa były za szybko wymawiane, ale ich po prostu nie znałam. Film mi się bardzo podobał był zabawny. Niektóre postacie były komiczne. Tego filmu także nie udało się nam obejrzeć do końca, ale mam nadzieję, że ten film i film o pani Irenie uda nam się zobaczyć do końca.

Pati :)

Nieudany………….

projekt z matematyki. Tak, jak wspomniałam w wczorajszym wpisie ( Projekt z matematyki :) ciąg dalszy) dzisiaj moja grupa miała prowadzić lekcje matematyki u klasy IVb. Niestety pojawił się problem :( . W sali, w której miałyśmy prowadzić lekcje był problem z internetem. A co niektóre aplikacje muszą być otwarte z pomocą internetu. Chciałyśmy się przenieść do innej sali, ale to by się nam nie opłacało, ponieważ straciłybyśmy tylko czas. No więc po rozmowie z panią uznałyśmy, że lekcję poprowadzimy w poniedziałek. Myślę, że tym razem wszystko pójdzie jak z płatka :) .

Pati :)

Słuchowisko cz. 2 :D

Dzisiaj na lekcji  informatki dokańczaliśmy nasze słuchowisko. Mojej grupie na całe szczęście także udało się wszystko skończyć i…………….. dzięki słuchowisku my, wasze blogerki,czyli ja (Pati), Zosia i Jula na koniec II semestru mamy ocenę celującą z informatyki! Nagrywanie sprawiło nam frajdę :) . Mam nadzieję, że nie tylko mi się podobało, ale i dziewczynom z mojej grupy i z innych :) . Z tego co widziałam i słyszałam każda grupa  (dziewcząt) nagrywała jakiś wywiad. Jak wspomniałam w wpisie Słuchowisko :)  my też nagrywałyśmy wywiad. Było to moje pierwsze i ostatnie słuchowisko w szkole podstawowej. No to tyle na temat słuchowiska :)

Pati :)

Projekt z matematyki :) ciąg dalszy

Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się wpis o projekcie z matematyki. Jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał, a chciał by się dowiedzieć o czym jest nasz projekt możecie przeczytać tutaj. W poprzednim tygodniu każda z grup prezentowała swój projekt naszej klasie. Każda z grup mogła zdobyć maksymalnie  3 punkty. Moja grupa zdobyła 2, ponieważ nie udało nam się przygotować krzyżówki na czas….. ale i tak jestem z nas dumna :) . Już jutro moja grupa będzie prowadziła lekcje u klasy IVb. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie nam dobrze bez żadnych komplikacji i sprawi nam to frajdę :) .

Pati :)

Finał czwartków lekkoatletycznych ;D

Wczoraj odbyły się ostatnie już czwartki lekkoatletyczne. Finał, na który już długo czekali. Na początku, jak zwykle odbyły się wszystkie konkurencje. Biegi, skoki, rzuty. Niestety była brzydka pogoda, ale na szczęście później się rozpogodziło. W naszej szkole było dużo sukcesów.

Oto niektóre wyniki z klas VI  :

III miejsce w rzucie piłeczką palantową zajęła Bernadeta Spyra, II miejsce w biegu na 60 m zajęła Julia Malcher, II miejsce w biegu na 300 m zajął Patryk Tatarczuch, III miejsce w biegu na 300 m zajął Wojtek Mazur, III miejsce w biegu na 300 m zajęła Ola Paliczka, II miejsce w biegu na 600 m zajęła Monika Goldman ;D

Gratuluję wszystkim zwycięzcom :D A niektórzy z nich pojadą do Łodzi na dalszy ciąg ;)

Zosia :P