26 cze 2012

Druga odznaka

Dzisiaj otrzymaliśmy drugą odznakę „Działamy z TIK”. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z otrzymania drugiej odznaki. Jest to efekt naszej pacy nad projektem i blogiem. Jeszcze raz dziękuję w imieniu całego zespołu za tę drugą odznakę.

Tomek

19 cze 2012

Projektowe działania

Przy stworzeniu projektu musieliśmy poznać wszystkie komunikatory i sposoby komunikacji. Każdy z naszej grupy podaj jeden z komunikatorów.  Na pewno przydały się Dokumenty Google , w których zrobiliśmy ten projekt. Nauczyłem się:

1.Umiejętności TIKowe
a)  obsługa programów –  Dokumenty Google, poczty elektronicznej
b) korzystanie ze stron i portali – Flickr, Prezi
c) korzystanie z komunikatorów – GG, Skype, Tlen, AQQ

2. Umiejętność pracy w zespole
a) planowanie, organizacja, samodyscyplina
b) współpraca online
c) wspieranie innych członków zespołu
d) wywiązywanie się z przyjętych obowiązków i zadań
e) przestrzeganie terminów

3. Umiejętności redakcyjne
a) sprawniejsze pisanie na klawiaturze
b) swobodne pisanie tekstów na różne tematy
c) poprawne edytowanie tekstów
d) redagowanie testów lepszych językowo
e) odróżnianie opinii od faktów
4. Blogowanie
a) założenie bloga
b) edytowanie wpisów
c) wstawianie widżetów
d) pisanie dobrych komentarzy
e) tworzenie stron
f)  wstawianie linków, prezentacji, grafiki
g) komunikowanie się dzięki blogowi

Gdy  prezentowaliśmy nawiązaliśmy kontakt wzrokowy i widzieliśmy, że ich to ciekawi.

Bardzo polecam Dokumanty Google, ponieważ można dobrze współpracować nie wychodząc z domu i zapisują się automatycznie.

Tomek

18 cze 2012

Moje umiejętności

Podczas pracy przy projekcie korzystałam z komunikatorów Gadu gadu (teraz aktualna nazwa GG), Skype, Dokumenty Google, Poczta elektroniczna np. Interia, Gmail a także poznałam dwa inne komunikatory – AQQ i Tlen.
Zdobyłam też nowe umiejętności:
- dokładne opisywanie bibliografii i netografii
- ściąganie grafiki, które są na licencji CC
- współpracy w zespole – porozumiewania się między sobą, spotkań grupowych ( fizycznych i online ), dokończenia prac w podanym terminie
- ściąganie zdjęć z podaniem autora, licencji, źródła i daty wyszukania.
- oddzielanie faktów i opinii
- lepsze i szybsze pisanie na klawiaturze, niż na początku
- pisanie dłuższych i lepszych wpisów
- poprawne wypisywanie informacji na dany temat
- wstawiania linków i grafiki
- pomaganie innym osobom w zespole

Weronika

16 cze 2012

Zdięcia z prezentacji

 

 

 

Weronika

07 cze 2012

Konkurs blogowy

Nasza szkoła bierze udział w konkursie blogowym. Blog Uli i Kingi został nominowany do nagrody publiczności. Czy zwyciężą, zależy od waszych głosów. Liczy się każdy głos. Bardzo prosimy wszystkich uczniów naszej szkoły o oddawanie głosu. Głosowanie trwa od dzisiaj do wtorku 12 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na głównym blogu. Weronika

06 cze 2012

Sprawozdanie z Festiwalu Nauki 2.0

1 czerwca 2012 w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki  2.0. W tym dniu również świętowaliśmy Dzień Sportu i Dzień Dziecka.  Trwał on od godziny 9:00 do 14:00. Celem festiwalu było pokazanie naszej szkolnej Encyklopedii 2.0, którą stworzyli uczniowie w ramach szkolnego projektu.

          Pierwsza grupa, czyli Uli prezentowała projekt pod tytułem “Blogowanie jest fajne”. Ta grupa mówiła swobodnie i tyle razy, ile ich słuchałem, to za każdym razem mnie to ciekawiło. Potem wystąpił zespół Zuzi z tytułem “Jak wzbogacić blog o super grafikę”. Myślę, że okaże się to bardzo pomocne nowym blogowiczom w przyszłym roku. Mówiły swobodnie i bez nerwów. Następnie  wystąpiła nasza grupa z tematem ”Komunikacja w prowadzeniu zespołowego bloga”. Na koniec wystąpiła grupa Wiktora z tematem ”Blogi zgodnie z prawem”. Ale nie tylko nasza klasa prezentowała, także dzieci z innych klas, a nawet uczniowie klas 1-3 pracowały przy projekcie i prezentowały go na festiwalu.

        Nasz zespół wystąpił jako trzeci. Zadaniem było przedstawienie poznanych komunikatorów i wskazanie tych, które najczęściej wykorzystywaliśmy przy współpracy nad projektami i przy prowadzeniu blogów. Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowaliśmy nasz projekt. Już w trakcie czuliśmy, że podoba się to, co mówimy. Nawiązaliśmy kontakt z publicznością, która zadawała dużo pytań na temat komunikatorów.

      Do naszej sali zawitała pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, telewizja inowrocławska i wiele innych klas z nauczycielami. Prezentowaliśmy także przed kolegami z naszej klasy.  Na początku, oczywiście, czuliśmy tremę, ale z czasem ona przeszła. Musieliśmy wielokrotnie przed różnymi grupami występować, więc każde kolejne wystąpienie było lepsze od poprzedniego. W końcu mówiliśmy bardzo swobodnie, a pani nas pochwaliła. Warto organizować taki festiwal, ponieważ dzięki niemu zbieramy bezcenne doświadczenie i umiejętności np. występ przed taką liczbą osób.


Według nas, wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania.  Podobał nam się ten Festiwal, ponieważ prezentacje były bardzo ciekawe. Zdaniem Kacpra, nasze prezentacje zaciekawiały słuchaczy najbardziej.  Podobała nam się również prezentacja naszej koleżanki Larysy. Dowiedziałem się z niej, że pracowało w tej szkole bardzo dużo nauczycieli.

       Myślę, że stworzenie Encyklopedii 2.0 jest ciekawe, ponieważ to my jesteśmy twórcami.

Jeżeli chcesz zobaczyć  nasze hasło w encyklopedii, kliknij tutaj

Tomek, Kacper, Weronika

22 maj 2012

Czego nauczyłem się przy projekcie?

Dzisiaj na kółku blogowym Dawid pomógł mi wstawić naszą prezentację. Przy tej prezentacji nabyłem wiele nowych informacji. Poznałem dwa nowe komunikatory: Tlen, AQQ. Nauczyłem się lepiej korzystać z Dokumentów Google. Jedną z najważniejszych z umiejętności, które zdobyłem jest wstawianie prezentacji na bloga. Myślę, że te godziny, które przeznaczyliśmy na pracę przy projektach nie poszły na marne ale nas wiele nauczyły.

Tomek

Nasza prezentacja


Oto nasza prezentacja dotycząca komunikacji przy prowadzeniu zespołowego bloga. Kosztowała nas wiele godzin pracy ale opłacało się. :)
Tomek

21 maj 2012

Zdjęcia z pracy na lekcji

Oto zdjęcia z pracy na lekcji przy projektach.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Tomek

15 maj 2012

Wtorkowe kółko

Dziś na kółku blogowym poprawialiśmy naszą prezentację. A szczególnie pracowaliśmy  nad bibliografią. Pani po raz kolejny tłumaczyła nam, jak to zrobić. Na koniec zdecydowaliśmy , że poprawimy całą bibliografię. To wcale nie jest trudne, wystarczy zrozumieć zasady.

Tomek, Kacper, Dawid

css.php