Podsumowanie naszej pracy

Naszej grupie najbardziej w projekcie „Etnolog-zaloguj się na ludowo” podobało się spotkanie z panią etnograf Justyna Orlikowska z Warszawy. Dowiedzieliśmy dużo ciekawych informacji na temat zbierania wiadomości o kulturze ludowej. Na naszych zajęciach dowiedzieliśmy się również jak poprawnie przeprowadzić wywiad, stworzyć prezentacje lub film. Jak opisywać stare przedmioty. Podobało nam się zaangażowanie naszych opiekunów, którzy z całych sił starają się nam pomóc w tworzeniu bloga. Miłym zaskoczeniem było przeprowadzenie z mieszkańcami Tyczyna wywiadu o tym, jak dawniej wyglądały dożynki. Dzięki „Etnologowi” wgłębiliśmy się w historie Tyczyna – dowiedzieliśmy się jak dawniej przebiegały dożynki, znamy dawne obyczaje weselne, poznaliśmy także zastosowania medycyny ludowej. Ważną dla nas rzeczą było również poznanie nowej metody pracy – metoda gwiazdy. Największą trudność w prowadzeniu bloga sprawiło nam stworzenie prezentacji multimedialnej. Było to dla nas coś nowego, ponieważ nigdy wcześniej nawet o tym nie słyszeliśmy. Po pewnym czasie, dzięki pomocy pani D. Kozińskiej udało nam się uzyskać zamierzony efekt. Dzięki temu zadaniu w przyszłości będzie nam łatwiej tworzyć podobne prezentacje. Gdybyśmy mieli pisać bloga ponownie na pewno dodawalibyśmy więcej zdjęć ze spotkań, by wszyscy mogli zobaczyć jak bardzo angażujemy się w projekt. Bardzo chcielibyśmy aby w przyszłym semestrze były równie ciekawe zadania jak w obecnym. Również chcielibyśmy żeby więcej uczniów naszej szkoły dołączyło do projektu. W następnym semestrze planujemy zorganizować wystawę. Mamy zamiar zaprosić na nią wielu gości, w tym pana Burmistrza miasta Tyczyna, Dyrekcję gimnazjum w Tyczynie. Aktualnie gromadzimy eksponaty, po czym opisujemy każdy z dostarczonych zabytków. Mamy nadzieję, że wystawa zakończy się pełnym sukcesem.

Pozdrawiamy Blogg’ersi : )

 

2 thoughts on “Podsumowanie naszej pracy

 1. Kochani,

  Bardzo rzetelnie i przemyślanie stworzyliście podsumowanie pracy uwzględniając najważniejsze kwestie. To dla mnie (i dla całego zespołu EtnoLoga) bardzo budujące dowiedzieć się, że aż tyle się nauczyliście i że specjalnie na potrzeby swojego bloga opanowaliście Prezi :) Wielkie gratulacje dla was! Cieszę się też, że mogliście liczyć na pomoc i zaangażowanie opiekunów i że doceniacie ich wkład.

  Życzę wam udanych przygotowań do wystawy i mam nadzieję, że będziecie tu regularnie zamieszczać relacje!

  Pozdrawiam was serdecznie i dziękuję wam za wspaniałą współpracę w tym semestrze. Liczę, że będzie ona kontynuowana w przyszłym!

  Dorota Marszałek
  dorotamarszalek ostatnio opublikował..Tworzymy materiały edukacyjneMy Profile

Dodaj komentarz