Top Ten reżyserów !!

Hej ! Chcielibyśmy przedstawić Wam , 10 naszych ulubionych reżyserów :

1.Steven Spielberg- Jest uważany za najwybitniejszego reżysera naszych czasów.Na swoim kącie na  wiele ważnych dla światowej kinematografii Filmów. Człowiek , który jest idolem wielu innych początkujących reżyserów. Na swoim kącie ma produkcje takie jak :Indiana Jones,Czas wojny ,Złap mnie, jeśli potrafisz ,Na zawsze itp. Otrzymał 33 nagrody i 78 nominacji. 

g4bMgV2GXHrFHcRKDdhpr5TCTu macie link do jego biografii 

2.Roman Polański -Jest to człowiek pełen energii, najbardziej znany reżyser polskiego pochodzenia na świecie. Zasłynął z filmów takich jak :Nóż w wodzieNieustraszeni pogromcy wampirówTragedia MakbetaGorzkie gody,Pianista itp. Otrzymał 30 nagród i 38 nominacji 

Tu macie link do jego biografii:

imgres

 

3. Jan Komasa- Młody reżyser, który przedstawia filmy w  bardzo ciekawy sposób. Gdy oglądamy jego filmy , nasuwają nam się różne myśli i przemyślenia. Zasłyną z filmów takich jak: Miasto 44Powstanie WarszawskieSala samobójcówFajnie, że jesteś itp. Otrzymał 12 nagród i 16 nominacji 

Tu macie link do jego biogrfii

fhfdhdfhdfh

 

4.Peter Jackson I - Można stwierdzić, że miłość do tworzenia filmów tkwiła w nim od dziecka, zwłaszcza do horrorów, urodził się w halloween. Nie skończył żadnej szkoły, porzucił edukację w wieku 17 lat.Zasłynął z takich filmów jak: Hobbit: Niezwykła podróż,Hobbit: Pustkowie Smauga , Hobbit: Bitwa Pięciu Armii,Władca Pierścieni: Powrót króla ,Władca Pierścieni: Dwie wieże,Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia ,King Kong. Otrzymał 24 nagrody i 43 nominacji.

Tu macie linka do jego biografii

images

5. Joss Whedon- Jest człowiekiem wszechstronnym ,  reżyser, scenarzysta i producent. Zasłynął z  filmów takich jak :Avengers: Czas UltronaAvengers ,Astonishing X-Men – Gifted ,Toy Story

Tu macie linka do jego biografii

hjjj

6.Krzysztof Łukaszewicz-Reżyser. Absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Zasłynął z filmów takich jak: KarbalaŻywie Biełaruś! . Otrzymał # nagrody i 11 nominacji.

Tu macie linka do jego biografii

pobrane

7. George Lucas I- Mimo stosunkowo niewielkiego dorobku reżyserskiego George Lucas uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych i kasowych artystów Hollywood. Zasłynął z filmów takich jak:Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów ,Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów,Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów ,Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo ,Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi,Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja. Otrzymał 7 nagród i 24 nominacji.

Tu macie linka do jego biografii

pobrane (1)

 

8.Robert Gliński-Reżyser, który na początku nawet nie maił zamiaru zostać reżyserem. po jakiś czasie odkrył w sobie, że chcę zostać reżyserem Zasłynął z filmów takich jak : Kamienie na szaniecCześć, TereskaKochaj i rób co chcesz.Otrzymał 10 nagród i 22 nominacje

Tu macie linka do jego biografii

hhhh

9. Ryszard Zatorski-Reżyser naszym zdanie najlepszych polskich komedii, Reżyser i scenarzysta. Studiował filologię rosyjską na Uniwersytecie Warszawskim. Zasłynął z filmów takich jak :Dzień dobry, kocham cię!,Dlaczego nie!,Tylko mnie kochajNigdy w życiu!,Nikt nie jest winien. Otrzymał 4 nominacje.

Tu macie linka do jego biografii

pobrane (2)

10.Andrzej Wajda- Andrzej Wajda jest jednym z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich reżyserów oraz współtwórcą polskiej szkoły filmowej. Wielu wybitnych ludzi filmu właśnie jemu zawdzięcza swoją karierę i sukcesy. Zasłynął z filmów takich jak : Wałęsa. Człowiek z nadziei,Popiół i diament,Kanał,Człowiek z marmuru,Pan Tadeusz,Człowiek z żelaza,Dyrygent. Otrzymał 29 nagród i 42 nominacje.

Tu macie linka do jego biografii

pobrane

 

O to naszym zdaniem najlepsi reżyserowie. Mamy nadzieje że to przybliży wam coś na temat tych ludzi :)