Wakacje!

Juro koniec roku. Zaczynają się wakacje. Będziemy mieć 2 miesiące na odpoczynek. Po wakacjach rozpoczynamy nowy etap w swoim życiu. Pójdziemy do gimnazjum, ale będziemy pamiętać o szkole, która była naszym drugim domem. Będzie nam szkoda tych wszystkich chwil spędzonych z naszą klasą.

 

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Turniej w Polance

Dzień po wycieczce byliśmy w SP 7 na turnieju matematyczno – przyrodniczym. Oprócz nas było też dużo innych szkół. Zadania, które musieliśmy rozwiązać było o różnym poziomie. 1 zadanie było matematyczne, ale po angielsku. Również musieliśmy rozróżnić jakie na kartce były liście i jak nazywa się dana figura przestrzenna lub owoc. Po każdym zadaniu były zadania fizyczne. Na zakończenie turnieju dziewczyny z każdej szkoły tańczyły do wybranego utworu. Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że nasza szkoła miała I miejsce.

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Wycieczka szkolna

W dniu 28.05.13 r. razem z klasą V byliśmy na wycieczce w Inwałdzie. W drodze do Parku Miniatur zostaliśmy przepytani gdzie jedziem. Z jakiego beskidu wyjeżdżamy, a do jakiego wjedziemy. Jeżeliśmy przejeżdżaliśmy przez wiekszye miasta, pani pilot opowiadała nam historję powstania, kto z niego pochodził lub co warzenego się znajduje. Mijając po drodze miejscowość gdzie było dużo dużo sklepów z meblami to usłyszeliśmy pytanie z czego w tym wypadku słynie miasto przez które przejeżdżamy. Gdy dojechaliśmy do Inwałdu zaczęliśmy zwiedzać park razem z przewodnikiem, który opowiadał po krótce gdzie się z najduje dana budowla, co się w niej odbyw lub kto tam mieszka. po zakończonym zwiedzaniu mogliśmy skorzystać z wielu atrakcju np. koła młyńskiego, pirata, autek, kina 5d, Egipt Horror Show, wystawy , filiżanek i atrakcji która raczej była przeznaczona dla nieco mniejszych dzieci. W Parku Miniatur były miniatury z  całego świata, również z Polski. Wycieczka zapowiadała się mało ciekawie z racji tego, ze byłam tam już 2 razy, po czym okazało  się, że to była najlepsza wycieczka. Co prawdo nie było niestety wszystkich z naszej klasy, powinni rzałować tego że ich nie było. Zdjęcia z tej wycieczki dodam w najbliższym czasie narazie musicie cierpliwie na nie poczekać.

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Długa cisza

Po długiej ciszy nareszczie znowu zaczynamy pisać na bieżąco. Od ostatniego razu  dużo się w naszej szkole wydarzyło. Mamy nadzieję, że wybaczycie  i zapomnicie o tym. Postaramy się poprawić. Napewno zaczniemy od zaraz.

Posted in Bez kategorii | Komentowanie nie jest możliwe

Skąd się wzięła nasza pasja?

Nasza pasja wzięła się stąd, że lubimy rośliny i zwierzęta.  Zainteresowanie przyrodą zaszczepiła w nas pani  z kółka przyrodniczego, na  którym czasem zwiedzaliśmy Krosno i okolice oraz rozmawialiśmy o ciekawostkach przyrodniczych.  Spodobało nam się to i postanowiłyśmy wgłębić się w tajemnice wielkiej Pani Przyrody.

 

Posted in Bez kategorii | 8 Comments

Jedno z najszybszych zwierząt

Zając

Tak jak królik, zając ma delikatne i miękkie futerko w kolorze brunatnym, białym lub szarym, bardzo długie uszy i krótki ogon. W przeciwieństwie do królika mieszka w płytkich zagłębieniach ziemi, a jego młode rodzą się z otwartymi oczami, pokryte futerkiem . Zając ma świetny słuch i węch. Ciekawostka : Ten zwierzak może biec nawet z prędkością do 70 km/h i skakać na odległość ponad 5 m.

Informacje zaczerpnięte z książki:  „Na każdy dzień w roku. 365 ciekawostek o zwierzętach” wydawnictwo : Book House

 

 

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Bemolki

W dniu 11 kwietnia 2013 roku na scenie RCKP w finale VII Przeglądu Twórczości Artystycznej Krośnieńskich Szkół wystąpili również uczniowie  naszej szkoły. Gratulujemy sukcesu!! Naszą szkołę reprezentował zespół Bemolki, czyli dzieci z klas I- III. Grupa wykonała utwór pt. „Śpiewam i tańczę”. Ta piosenka pojawiła się również na konkursowym  filmiku „Nakręceni na języki”.

Posted in Bez kategorii | 1 Comment

Noc Nauki – PWSZ

Wczoraj w  Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie i Suchodole odbyła się Noc Nauki, która trwała od godziny 17.00 – 23.00. Na tych uczelniach można było oglądać rózne doświadczenia fizyczne i chemiczne, samemu za pozwoleniem je z małą pomocą przeprowadzać. Najciekawiej moim zdaniem było w Suchodole, gdyż tam zostały wykonane prawie same doświadczenia chemiczne. Doświadczenie, które utkwiły mi w pamięci, a zarazem podobału mi się to: koiołek czarownicy z suchego lodu i wody(im cieplejsza tym lepszy efekt), czarny smok z 10 łyżek cukru pudru, 1 łyżki cukru do pieczenia i denaturatu. Jeżeli ktoś był na filmie „Hobbit” to było również doświadczenie z robieniem pierścieni taki jakie robił Gandalf i Bilbo Bagins paląc fajki. Te pierścienie zostały zrobione podobnie jak kociołek czarownicy tylko woda i suchy lód zostały umieszczone w jednorazowym kubeczku. Był on przygotowany tak, że tam gdzie powinno się pić była założona folia zaczepina na gumkach recepturkach, a dziurka wycięta została z drugiej strony. Po nalaniu wody wrzucało się suchy lód i uderzając delikatnie w folię to wychodziły pierścienie.

Posted in Bez kategorii | 4 Comments

Wiosna coraz bliżej.

Zapewne jak wiecie wiosne mamy od 21. marca, ale na polu ją niezabardzo widać. Dlatego pragnę przypomnieć co u nas w szkole było z powodu pierwszego dnia wiosny. Uczniowie naszej szkoły, może w innych szkołyach również, trzeba było przyjść ubranym na zielono. Nie dokońca być całym na zielono, obowiązkowo tylko jedna rzecz miała być zielona, ale kto chciał mógł przyjść cału ubrany w tym kolorze. Z tego małego święta nasza lekcja polskiego była wyjątkowa, z tego względu, że to była zielona lekcja. na tej lekcji wypisywaliśmy frazeologizmy związane z kolorem zielonym. W zeszycia też wyjątkowo można było pisać zielonym kolorem.  A mianowicie lekcja napisana w zeszycie wyglądała tak  Zielono nam.

 

 

 

Posted in Bez kategorii | 2 Comments

Najmniejszy ssak na świecie

Łasica jest drapieżnym ssakiem, który zamieszkuje lasy oraz obszary krzewiaste Afryki Północnej, Europy, Azji i Ameryki Północnej. Ciało jej, nie licząc ogona, jest długości dłoni. Ma ciemnobrązowy grzbiet i biały brzuch. Jest bardzo żywotna i zwinna. Poluje w dzień i w nocy, a żywi się gryzoniami, królikami, jajami i ptakami. Łasica jest jednym z najmniejszych ssaków- mierzy od 20 – 25 centymetrów.

Źródło: książka „Na każdy dzień w roku. 365 ciekawostek o zwierzętach” wydawnictwo : Book House

Posted in Bez kategorii | 3 Comments