Film „Gimnazjalista nie taki straszny”

Ostatnio w naszej szkole kręciliśmy film, w którym pokazywaliśmy sytuacje, jakie zdarzają się w gimnazjach. Zaczęliśmy od ułożenia i wyreżyserowania scen. W których wydawało  się, że dojdzie do najgorszego, ale zakończenia poszczególnych filmów są zupełnie inne. Montaż i nagrywanie  sprawiło nam kilka problemów, ale jako doświadczeni filmowcy daliśmy sobie radę.

YouTube Preview Image

Nasze ulotki

W ramach kampanii społecznej prowadzonej w Gimnazjum nr 5  w Chorzowie „Gimnazjalista nie taki straszny” przygotowaliśmy ankiety i poprosiliśmy o ich wypełnienie mieszkańców naszej dzielnicy.

Policzyliśmy już głosy, a wyniki przedstawiliśmy w formie ulotki. Zależało nam, aby ukazać prawdziwy obraz gimnazjalisty. Konsultowaliśmy wyniki ankiet z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Ulotki te rozdawaliśmy mieszkańcom okolicy.

Ulotka

Złamane kolana2


Zajęcia dziennikarskie

Braliśmy udział w zajęciach o podstawach dziennikarstwa w których  poznaliśmy rożne formy wypowiedzi, takie jak  wzmianka, zapowiedź, notatka, sprawozdanie i sylwetka.
12 3 4 5 6


Reklama Szkoły

Uczniowie klas 3a i 2 a  w ostatnim czasie tworzyli reklamy szkoły. Wcześniej na języku polskim uczyliśmy się o języku reklamy, o tym jak coś zareklamować, dzięki temu wiemy jak unikać manipulacji. Reklama trzecioklasistów w składzie : Kamil Bizuk, Krzysztof Stańko i Klaudia Szymura zajęła II miejsce w regionalnym konkursie „Lipińskie Kadrowanie. Reklama Szkoły”

Reklama 3 klasa :

YouTube Preview Image

Reklama 2 klasa :

YouTube Preview Image

Co dalej… Wróciliśmy!!!!

Po długiej przerwie związanej z nauką do egzaminów wracamy i będziemy już na bieżąco udostępniać posty.

11199001_670024723120688_363447179_n


Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka

8 grudnia 2014 jako klasa 3a wyruszyliśmy do Katowic, aby zwiedzić jedną z najnowocześniejszych bibliotek naukowych w Polsce. Najpierw zostaliśmy oprowadzeni po trzech poziomach budynku, byliśmy również w magazynach. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do książek, czyli czytelnicy mogą korzystać z wybranych wydawnictw i albo odłożyć je na wyznaczone miejsce na półce (pomarańczowe boksy), albo wypożyczyć je dzięki specjalnym samoobsługowym urządzeniom tzw. Samo – wypożyczalni (ang. Selfcheck). Największe wrażenie zrobił na nas system zarządzający całą biblioteką; każdy student dostaje własną kartę wypożyczeń, dzięki niej może wypożyczyć książkę, sprawdzić czy dana książka jest wypożyczona i nawet inne dzieła autora książki, wszystko odbywa się przez zbliżenie karty do specjalnych pulpitów, które następnie wyświetlają powyższe możliwości. W CINiBA czytelnicy mają dostęp do ponad 100 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu zlokalizowanych na wszystkich poziomach budynku. Znajdują się wśród nich miejsca do pracy w spokoju w wygłuszonych kabinach oraz do pracy w grupach. Biblioteka posiada nawet własny skaner, więc jeśli ktoś nie może wypożyczyć książki może ją szybko i łatwo zeskanować. Każdy, nawet jeżeli nie jest studentem, może korzystać ze zbiorów na miejscu.
Po zwiedzaniu biblioteki przyszła kolej na warsztaty „Sztuka szukania w labiryncie Internetu”, na których przekonaliśmy się, jakie niesamowite możliwości stwarza ta nowoczesna biblioteka oraz jak korzystać z ogromnych zasobów informacji naukowej, wśród nich znajdowały się np. pojedyncze strony z gazet sprzed 40 lat.
Wycieczka do biblioteki akademickiej, która zrobiła na nas ogromne wrażenie, jest jednym z wielu kroków, jakie stawiamy podczas realizacji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej WŁĄCZ SIĘ! MŁODZI A MEDIA.

IMG_6135IMG_6137IMG_6139IMG_6141IMG_6144IMG_6131IMG_6133

1 Comment more...

Temat kampanii

Długo dyskutowaliśmy nad tematem naszej kampanii społecznej. Uznaliśmy, że w obecnych czasach i w naszym środowisku gimnazjaliści czyli my, są źle oceniani, kojarzeni z najgorszymi zachowaniami, alkoholem, narkotykami, wulgarnością. Nie zaprzeczamy, że takie problemy istnieją, ale czujemy niesprawiedliwość takich ocen.Dlatego też postanowiliśmy ogłosić temat naszej kampanii społecznej: „Gimnazjalista nie taki straszny”. Chcemy ocieplić wizerunek gimnazjalisty w naszym środowisku, zaprzeczyć większości stereotypów i pokazać, że młody człowiek ma również swoje zainteresowania i potrafi być naprawdę dobrym człowiekiem.

1 Comment more...

Informacyjnie

Poprzedni wpis był tylko wstępem, od teraz będziemy udostępniać posty konkretne i treściwe, pojawią się one w najbliższym terminie gdy ogarniemy stronę.


Witaj, świecie!

Witamy serdecznie wszystkich na naszym blogu. Jesteśmy uczniami z 3 klasy i będziemy prowadzić blog o mediach.


 • Program

  • Włącz się. Młodzi i media 2014/2015
 • Szkoła

  • Gimnazjum nr 5 im. Józefa Lompy, Chorzów
  • Dyrektor
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 9665 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Informuj o wpisach


 • Kwiecień 2021
  P W Ś C P S N
  « cze    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
 • Copyright © 1996-2010 Inżynierzy Mediów. All rights reserved.
  iDream theme by Templates Next | Powered by WordPress
  css.php