Wywiad z Maciejem Ślesickim

Maciej Ślesicki nie może uwzględnić jakie cechy powinien posiadać reżyser. Jego zdaniem trudno to zdefiniować.

„Czego potrzeba nam, by stać się reżyserami”

Do stania się najlepszymi reżyserami brakuje nam bardzo dużo umiejętności i doświadczenia, jednak jesteśmy na dobrej drodze, aby je zdobyć.

 

„Jakie cechy i umiejętności już posiadamy jakich nam brakuje”

Posiadamy wiele cech, które są potrzebne do kręcenia filmów ( np. pracowitość i wytrwałość). Z całą pewnością, brakuje nam doświadczenia w reżyserowaniu, jednak mamy nadzieję, że dzięki temu kursowi zdobędziemy potrzebne umiejętności.

 

Z pozdrowieniami Grupa Krecik I Przyjaciele :)

Aside

Przepraszamy za nasz brak kontaktu, gdyż mamy okazję pierwszy raz brać udział w kursie internetowym. Mieliśmy problem z organizacją naszej grupy, a przede wszystkim z komunikacją między członkami.

Powit@nie!

Chcieliśmy serdecznie przywitać nasze „mentora” oraz wszystkich zainteresowanych naszym blogiem. Mamy ogromną przyjemność że uczestniczymy w kursie internetowym, a zwłaszcza na tak fajny temat jak sztuka filmowa. Jesteśmy bardzo zainteresowani pracą z kamerą „w terenie”, aby nakręcić jeden z naszych pierwszych filmików przy pomocy wiedzy, którą nabędziemy poprzez uczestnictwo w tym kursie internetowym. Mamy nadzieję, że wszelkie nasze staranie będą odnosić pozytywne skutki i, że nasza współpraca będzie kwitła w zawrotnym tempie. Pozdrawiamy

Grupa Krecik i przyjaciele

TOP 10

Nasi ulubieni reżyserzy:

10. Clint Eastwood

Amerykański aktor i reżyser, m. in takich filmów jak Firefox, Nagłe zderzenie, Niesamowity jeździec, Wzgórze Złamanych Serc, Bird, Bez przebaczenia.

9. Woody Allen

Woody Allen w 2006 roku

Amerykański reżyser i scenarzysta. Znany jako twórca „intelektualnej komedii”. Jest jednym z najbardziej uznanych amerykańskich reżyserów. Najważniejsze filmy: Bananowy czubek, Wszystko Gra, czy tegorocznego Magia w Blasku Księżyca.

8.Peter Jackson

Peter Jackson (2009)

Najpierw specjalista od kiczowatego, tandetnego kina gore, a następnie specjalista od wysokobudżetowych, pełnych rozmachu i potęgi produkcji. Za co wielbimy Jacksona? Przede wszystkim za trylogię „Władcy Pierścieni” i za nową wersję „King Konga”.

7.Roman Polański

Roman Polański

polski reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Obszerny dorobek filmowy Polańskiego uplasował go wśród najlepszych twórców światowej kinematografii, oraz przyniósł mu wiele prestiżowych nagród, m.in.: Złotą Palmę za film Pianista (2002)

6. James Cameron

James Cameron (2010)

Kanadyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Zasłynął z takich filmów, jak: Terminator, Terminator 2, Avatar, oraz znany nam wszystkim Titanic.

5. David Lynch

Amerykański reżyser, producent i  scenarzysta filmowy oraz muzyk. Jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych amerykańskich reżyserów filmowych, znany z takich filmów jak: Blue Velvet ,Zagubiona Autostrada, Prosta historia.

4. David Ficher

David Fincher

Amerykański reżyser i producent filmowy. Znany z takich filmów jak: Obcy 3, Siedem, Gra, Podziemny Krąg, Zodiak.

3. Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (2007)

Amerykański reżyser i scenarzysta filmowy, jeden z głównych przedstawicieli postmodernizmu filmowego (obok Lyncha oraz braci Coen).

2.  Steven Spielberg

Spielberg (2012)

Amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Najważniejsze filmy : Pojedynek na szosie, Sugarland Express, Szczęki.

1.Christopher Nolan

Znalezione obrazy dla zapytania christopher nolan

Christopher Nolan – brytyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Znany z filmów: Bezsenność, Incepcja.