BlognijSobie!! |

Dzień Dobry, wypadało by się pożegnać z blogiem jak i zarówno z ludźmi którzy go czytają. Niestety mój komputer był w naprawie dlatego dziś dodaję tę notkę . Nie mam żadnych materiałów na komputerze, ani zapisanych linków dlatego nie mogę wstawić żadnych mediów. Jutro czyli 29 czerwca o godzinie 8.00 rozpocznie się apel dzięki któremu pożegnam swoich rówieśników aż na dwa miesiące, wczoraj odeszły od nas III klasy , ale to nic kontakt z tymi najbliższymi zawsze jest dzięki portalom społecznościowym, a we wrześniu poznamy kolejnych kolegów z młodszych klas ! ;) Teraz na czas wakacji , zapewne większość wyjedzie gdzieś odpocząć np. nad morze, w góry, mazury lub do jakiejś rodziny . Zresztą ja tak samo zrobię, aby psychicznie odpocząć od ludzi i zatęsknić za nimi . Zresztą życie jest krótkie trzeba korzystać póki jest się młodym, kiedyś gdy już ukończymy szkoły i  założymy rodziny nie zawsze będziemy mieli taką możliwość, nie wiemy jaka czeka na nas przyszłość . Trzeba się cieszyć tym co mamy ! 

 

 

Będę Tęsknić ! :( :* 

Brak tagów

cze/12

17

TIK W NASZEJ SZKOLE ! ;D

Siema :D Już wkrótce koniec roku, czyli warto podsumować do czego nam służyła TIK . A więc w naszej szkole wykorzystujemy komputery , rzutniki i  inne multimedia aby edukować w ciekawsze sposób dzieciaki. Prawie w każdej klasie jest umieszczony rzutnik z laptopem dzięki czemu nauczyciele nie mają z tym problemów .Dzieciaki dużo więcej zapamiętują z filmów edukacyjnych niż z książki , zazwyczaj jest to pokazane i łatwiej skojarzyć niż np.  rysunkach .

W luźne dni gdy w szkole nie ma zajęć oglądamy nawet zwykłe filmy .. wtedy odczuwamy jakbyśmy byli w kinie, efekty dźwiękowe dzięki dobrym głośnikom. I wielki ekran, zazwyczaj oglądamy tak na angielskim . Teraz po wystawieniu ocen oglądamy np. film sensacyjny ” wyspa ” bardzo ciekawy, polecam :)

Na lekcji chemii i fizyki oglądamy różne doświadczenia co bardzo pomaga widać to na ocenach ! : ) Na polskim filmy związane z lekturami, poezją lub poszczególnymi osobami ; ) . Gdy są podsumowania projektów jest to kolejna atrakcja na której możemy przedstawić w skrócie co znajdowało się w danym projekcie .

Myślę że TIK to dobry sposób na utrwalanie wiedzy, zaciekawienie moim rówieśników i zachęcanie do uczenia się,podoba mi się to i mam nadzieje że nauczyciele się powoli przyzwyczajają do TIK ,abyśmy w następnym roku jeszcze więcej z niej korzystali :P

Brak tagów

cze/12

12

Koko nie jest już spoko !

YouTube Preview Image

Oficjalny hymn Euro 2012 .

YouTube Preview Image

Polska Przyśpiewka na Euro 2012 .

Witajcie jak się domyślacie kolejnym wpisem jest Euro 2012 . Wiele rzeczy w szkole również jest związane z Euro, np . koledzy z mojej klasy aby mieć wyższą ocenę muszą zdać relacje na papierze z meczu POLSKA  – ROSJA ! Muszę przyznać ,że mam dość Euro nawet wiadomości nie ma w telewizji porządnych . Mimo to Kibicuję naszym tak jak i nasza szkoła ! Ostatnio na zakończeniu projektu pt ” A czy znasz ty, bracie młody, swoje ziemie…- o mojej najbliższej okolicy ” podkład do prezentacji właśnie był z ” koko euro spoko ” zespołu Jarzębina ,niestety Polacy byli zbulwersowani że mają taki doping ale piosenka wpadała w ucho.  Obecnie oglądam mecz i właśnie Polacy stracili bramkę ! Emocje są niewiarygodne  . . zapewne do końca szkoły głównym tematem pośród nastolatków będzie euro, co dowodzi że nasza Polska młodzież mimo głupstw  które czasami wypowiadają to są patrioci , w sumie zaliczam się do nich . JESTEM DUMNA Z MOICH RÓWIEŚNIKÓW ! :)

Brak tagów

cze/12

11

Zakończenie projektu .

Witam, Witam W kolejnym wpisie chciałabym opisać 28 marca bieżącego roku. Tego dnia odbyło się zakończenie projektu : ” A czy ty bracie młody znasz swoje ziemie ? ” Wszystko zaczęło się o 17 ,gdy przyszli zaproszeni goście można było ukazać owoce naszej wspólnej pracy nad tym projektem . Uczniowie głównie klas drugich spełniali ten projekt cały dzień. Ten projekt umożliwił nam wyjazdy na wycieczki edukacyjne, dzięki którym nauczyliśmy się bardzo wiele . Muszę przyznać ,że uczniowie dobrze się bawili wypełniając swoje zadania , chociaż bywało ciężko . Rodzice i uczniowie przygotowali również poczęstunek w dawnym stylu dla rodziców i nauczycieli np. Smalec , pierogi, bigos, ogórki itp . Podsumowanie znajdowało się w prezentacji, którą również pokazano. Największą niespodzianką było przedstawienie . Oczywiście było z humorem ! Zresztą jak zawsze . Nasi uczniowie to prawdziwi aktorzy, można się uśmiać do łez .

Miejmy nadzieje że i w następnym roku będą takie wspaniałe projekty. Myślę że jak i rodzicom i uczniom podobało się nauczycielom.

Brak tagów

maj/12

24

Czyżby Wycieczka ? . ?

Witam .. jutro czyli dnia 25. 05 . 2012 r o piątej godzinie lekcyjnej kilku uczniów naszego Gimnazjum uda się do Sarbinowa na wypiekanie chleba, pogoda bardzo dopisuje a więc atmosfera powinna być świetna !!! W planie jest przejażdżka autobusem , wypiekanie i spożywanie naturalnie wypieczonego chleba , a w między czasie OGNISKO ! przy którym wszyscy bd piekli zapewne kiełbaski :P Powrót bd ok 17 . Mam nadzieje że będę wspaniałe doświadczenia które przydadzą mi się w dalszym życiu. Jutro natomiast mam planach również uzupełnienie swoich konkursów … do których został mój blog zgłoszony, ponieważ mam mały problem z wejściem na pocztę , może nawet dziś mi się uda .

 

+ chciałam też dodać że ta wycieczka jest jedną z wielu projektów w naszej szkole .

Brak tagów

Dziś 10.05.2012 roku , na 5 godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie  dziewcząt na tematy profilaktyki raka piersi, higieny intymnej i o lekarzach specjalistach którzy będą nam potrafili pomóc w przyszłości. Pani która prowadziła zajęcia pokazała nam i wytłumaczyła jak zbadać swoje piersi , aby w porę wykryć zagrożenie jakim jest rak piersi. Wskazała grupy ludzi którzy są najbardziej narażeni na wystąpienie tego nowotworu . W dalszej części spotkania dowiedziałyśmy się jak odpowiednio przygotować się do wizyty w gabinecie ginekologicznym . Temat był bardzo ciekawy i przydatny, ponieważ większość z nas nastolatek boi się pierwszej wizyty u ginekologa z tego powodu ze jest to trochę krepujące . W ostatniej części spotkania omawiałyśmy jak dbać o higienę intymną . Niby temat prosty ale nie do końca . Pani poprosiła mnie abym pokazała dziewczętom jak używać tamponów, na wszelki wypadek gdyby któraś nie wiedziała .    Na koniec dostaliśmy prezent z firmy O.B. Moim zdaniem jeżeli ta lekcja przyda się chodź jednej z nas , i pomoże wykryć wcześnie nowotwór, to to spotkanie będzie można zaliczyć do jednej z najlepszych lekcji w naszym gimnazjum, i mam nadzieję że ta lekcja naprawdę pomoże innym dziewczynom w życiu codziennym . 

 

 

 

Brak tagów

maj/12

7

Maraton 2012 .

Dnia 25.04.2012 odbył się 39 Maraton , czyli mistrzostwa Polski w Maratonie . Każdy uczestnik musiał przebiec 42 Kilometry . Po czym każdy zmęczony zawodnik udawał się do naszej Szkoły czyli Gimnazjum Publicznego im . Arkadego Fiedlera . Mieli oni tam zapewniony masaż, ciepły posiłek i paczkę regeneracyjną . Uczennice pomagały nauczycielom .. podawały jedzenie na stołówce i dawały paczki . Ok . 500 maratończyków przewinęło się przez mury naszej szkoły jak co roku. Sama byłam wolontariuszką i było świetnie ale bardzo ciężko ! Przez kilka godzin ciężka harówa . Od godziny 10 . 00 pomocnicy się zbierali ale dopiero od godziny 14 zaczął się ruch , i tak do godziny 17  bieganie . Myślę ,że wszyscy byli zadowoleni ;) Usłyszałam nawet komplementy w naszą stronę ,że bardzo dobra obsługa jak nigdy na Maratonie . Nie żałuję tego wolontariatu ! Mam nadzieję ,że będę mogła pomagać i na następny rok ! ; ) 

 

 

Brak tagów

Dnia 21 marca o godzinie ok. 9.45 zaszczycił nas swoją obecnością pan Marek Schiler. Z wielkim zainteresowaniem opowiadał nam o Aleksandrze von Humboldcie . Czyli Alexander Heinrich Friedrich von Humboldt (ur. 14 września 1769 w Berlinie, zm. 6 maja 1859 w Berlinie) – niemiecki przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, młodszy brat Wilhelma von Humboldta

Dowiedzieliśmy się również że żył we wsi ” Dyszno” która znajduję się kilka kilometrów od Dębna . Wieś znajdowała się od ok. 1250 r. na terytorium powstałej Nowej Marchii. Od XV w. do I połowy XVIII w. właścicielem była rodzina von Schönebeck, posiadająca majątki w powiecie myśliborskim i chojeńskim. W latach 1766-1793 majątek należał do rodziny von Humboldt, z której pochodzili bracia Aleksander – przyrodnik i podróżnik, jeden z twórców nowoczesnej geografii, oraz Wilhelm – filozof i językoznawca. Od 1945 r. leży w granicach Polski.

Pośrodku miejscowości znajduje się kościół z XVI w., z ryglową wieżą dobudowaną w XVIII w. oraz park typu krajobrazowego, założony w XIX w. Na terenach polnych rosną zespoły drzew pomnikowych Lipy Humboldta i Dęby Humboldta, o obwodzie do 750 cm.

Bardzo mi to zaimponowało , a oglądając krajobrazy które były wyświetlane na tablicy interaktywnej jeszcze bardziej, nigdy nie zwróciłam uwagi jak nie które drzewa miały inne kształty niż przeciętne drzewo, mimo że byłam tam bardzo dużo razy ;) mam nadzieję że dzieciaki nie bd tak śmiecić .. i dostrzegły jakiś morał z tego spotkania .

Brak tagów

Dziś na 6 i 7 lekcji odwiedził nas Pan Edmund Zioła ,założyciel ludowego zespołu . Śpiewał oni folklor i opowiadał nam jak do tego doszło że stworzył kapele . Miał własny strój który mogli mieć tylko członkowie kapeli . Skupił się nie tylko na swoim zespole jak i zarówno na innych ( czyli na konkurencji ) , miał nawet prośbę do nas .. Jeżeli znamy jakieś przyśpiewki na wesela abyśmy przekazali dla pani B. i zostaną one wydane z naszym nazwiskiem i imieniem . Przedstawił nam członków swojego zespołu . Podał informacje gdzie będą w bliższym czasie występować . Naprawdę warto było pójść i zobaczyć ,że nie tylko nowoczesne zespoły są interesujące ;) Widać ludzie starsi też mają zainteresowanie i realizowanie marzeń nie ma nic wspólnego z wiekiem ;)  

Brak tagów

Przygotowania do projektu już trwają jest on zorganizowany z okazji dnia Mężczyzn ;) wyznaczone osoby dostały zlecenie aby porobić zdjęcia dla wszystkim mężczyzn jakich bd mogli umieścić na fotografii . . musiały być niczym ninja :D Dziewczyny robiły zdjęcia tak aby nikt nie zauważył i naprawdę wyszły bardzo ciekawe zdjęcia. Trzeba było przynieść na pendrivie jak najwięcej zdj , aby pani Wiola mogła wybrać te najlepsze które mamy wywołać i przynieść znów do szkoły :) a za jakieś 2 dni dodam drugą część notki o Projekcie, Papa : * 

Brak tagów

Older posts >>

Licznik Komentarzy.

  • Kochani tutaj jest zapisane ile jest waszych śladów !! =*: 7

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php