Historia liczb i liczenia, w tym cyfry i liczby rzymskie

W klasie pierwszej wprowadzam temat o cyfrach i liczbach rzymskich. Rok temu na moim blogu Matematyka wokół nas dodałam lekcję dotyczącą rzymskiego systemu zapisywania liczb.
Materiał więc, jak znalazł :)

Zachęcam nauczycieli do wykorzystania tego materiału także na swojej lekcji. Znajdziecie tu ciekawostki, objaśnienia, gotowe notatki oraz to, co lubią uczniowie – gry dydaktyczne online. Może zrobicie zawody? :)

Kliknij w obrazek!

Grafika: Monika Kubica
autor: Monika Kubica grafika: program SmartNotebook

Jeśli potrzebujecie informacji na temat historii liczb i liczenia, w tym liczb rzymskich, to zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawych prezentacji, które znalazłam w internecie.

Polecam :)

Kliknij!
Kliknij!
Kliknij!
Kliknij!

YouTube Preview Image

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: gry dydaktyczne, historia, matematyka, Scholaris, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15, tablica interaktywna z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Historia liczb i liczenia, w tym cyfry i liczby rzymskie

  1. Michi powiedział:

    Pani Moniko! My też w klasie uczyliśmy się o liczbach rzymskich. Bardzo mi się Pani materiały podobają i zaczynam je poznawać :)
    Do widzenia.
    Michi ostatnio opublikował…wyczarowane ze zdjęćMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge