Myślę, więc czytam

W naszej szkole wiele się dzieje :) Przykładem jest kolejny konkurs czytelniczy Myślę, więc czytam, który przeprowadził 20 listopada 2014 r. nauczyciel bibliotekarz Andrzej Ferkaluk.

Konkurs ten skierowany był do uczniów klas trzecich. Uczniowie przystępujący  do konkursu byli zobowiązani wykazać się znajomością  treści trzech książek:

 1. Wyspa masek” – U .Moore
 2. „Kamienni  strażnicy” – U. Moore
 3. „Krew elfów” – A. Sapkowski

Konkurs polegał na poprawnym rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań, które były poświęcone znajomości treści tych książek, a zmagania uczestników trwały 20 minut. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązanie testu i jego sprawdzeniu okazało się , że konkurs wygrała Aleksandra Godzik z klasy 3h,  a drugie miejsce zajęła Aleksandra Krzewska z klasy 3f. Natomiast trzecie miejsce zajął Krystian Szeląg z klasy 3a. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zostali dodatkowo nagrodzeni słodkimi upominkami.

Zapraszamy do galerii, wystarczy kliknąć w zdjęcie :)

autor: Andrzej Ferkaluk
autor: Andrzej Ferkaluk

 

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: biblioteka, czytanie, konkurs, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15, wydarzenia z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

3 Responses to Myślę, więc czytam

 1. gimnazjakop.pl powiedział:

  Promocja naszej szkoły bardzo udana :)

 2. Aneta Zawistowska powiedział:

  Kolejna super akcja! Znowu podoba mi się tytuł!!! Na pewno warto organizować takie imprezy szkolne. Każdy sposób jest dobry, aby zachęcić do czytania :)
  Aneta Zawistowska ostatnio opublikował…TripwowMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge