Sposoby na szybką naukę Języka Obcego

Dzisiejszych czasach bardzo modna staje się nauka języka obcego np Język Niemiecki lub Angielski. Najczęściej wybór pada na język Angielski z powodu swojej popularności na świecie. word-cloud-679935_640W dzisiejszych czasach Językiem Angielskim posługuje się większość ludzi i bardzo dużo krajów posługuje się nim jako językiem urzędowym. Ale jak nauczyć sie go szybko i skutecznie? Oto pare sprawdzonych sposobów:

 • Najlepiej postawić sobie pewny i stanowczy cel, do którego będziemy dążyć np. Nauczę się Języka Angielskiego, aby na wakacje wyjechać za granicę do pracy.
 • Oglądaj bajki i filmy w danym języku obcym, ta metoda sprawdza się najlepiej u małych dzieci. Fabuła musi być prosta i zrozumiała dla każdego. Bohaterowie lub postacie muszą na tyle dobrze pokazać emocje, że zrozumie je nawet małe dziecko.
 • Korzystaj z  kursów multimedialnych w internecie i w swojej okolicy.
 • Metoda 1000 słów. Potrzebujesz słownika i kartki. Na kartce wypisujesz 1000 najbardziej używanych słów w języku np. formy powitania czy podstawowe czasowniki. Muszą to być słowa, o których będziesz wiedział, że wystarczą one do swobodnej rozmowy.
 • Słowa trudne i niezrozumiane ( albo z trudną pisownią) napisz na kartkach i poprzyczepiaj je na rzeczy codziennego użytku( lub rzecz,które one oznaczają) np na lodówce przypnij słowo, które oznacza lodówkę lub jakiś produkt spożywczy.
 • Uczy się na głos i często powtarzaj słowa.
 • Uczy się systematycznie nie raz na jakiś czas.
 • Jeśli zdarza się okazja to rozmawiaj w danym języku, czytaj, słuchaj i staraj się używać słów trudnych w zdaniach.
 • Szukaj na internecie gier, w danym języku np. takich w których będziesz musiał zaznaczyć dany obrazek.
 • Poświęć trochę czasu na zrobienie tzw.fiszek. Są to karteczki na których z jednej strony są słowa w języku polskim, a na drugiej słowa w języku obcym. Sposób polega na czytaniu słowa w języku obcym, i zgadywaniu co dane słowo oznacza. po jakimś czasie nie będziecie musieli patrzeć na tłumaczenie, bo sami będziecie wiedzieli.

hands-423794_640Mam nadzieję, że ten krótki poradnik wam pomógł. W taki sposób nauczyłam się Jezyka Niemieckiego i Angielskiego, pod spodem macie linki do różnych filmików i słowników :

http://pl.wiktionary.org/wiki/S%C5%82ownik_j%C4%99zyka_niemieckiego

https://translate.google.p

https://www.youtube.com/watch?v=RTVRhqPMOwc autorAnita Wasala

https://www.youtube.com/watch?v=-q1neyPGmqk autor: LinguaTrek.com – David Snopek

http://fiszkoteka.pl/

 

zdjęcia: http://pixabay.com/en/word-cloud-words-tag-cloud-679935/

http://pixabay.com/en/hands-words-meaning-fingers-423794/

 

 

Aleksandra Godzik

 

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15. Dodaj do zakładek ten link.

One Response to Sposoby na szybką naukę Języka Obcego

 1. malgorzata.grzywaczewskazso2wejherowo.pl powiedział:

  Nie zawsze mam chęć aby systematycznie uczyć się słówek. Tylko, że bez nich sobie nie poradze. Twój wpsi przeczytałam i dzisiaj poćwiczę słówka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge