V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 cz. 2

Cześć! :)

Tak jak obiecałam dziś wpis dotyczący dnia Festiwalu ;) Miłego czytania :D

1 czerwca wraz z Mają i Pauliną reprezentowałyśmy nasze Gimnazjum na V Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0. Do udziału w tym wydarzeniu zostało zaproszonych 50 zespołów uczniowskich, które przedstawiły efekty swojej pracy.
My zaprezentowałyśmy projekt edukacyjny pt.: „Arkady Fiedler w oczach matematyka”, którego opiekunką była Pani Monika Kubica. :)

Magdalena Umińska
Magdalena Umińska

Na samym początku przygotowywaliśmy swoje stanowiska, gdy już wszystko było gotowe odbyło się uroczyste otwarcie. Powitała nas Pani Alicja Pacewicz oraz Agata Łuczyńska. Nie mogło się obejść także bez przemówienia Pani dr Ireny Cieślińskiej – gospodarza Centrum Nauki Kopernik.
Gościem specjalnym była Pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska :) Mieliśmy także zaszczyt spotkać przedstawicieli międzynarodowej organizacji Teach For All z którymi chętnie rozmawialiśmy po angielsku mimo obecności tłumaczy ;)
Na tej wyjątkowej imprezie odbyła się prezentacja UFoNów czyli uczniowie  ze Szkół Podstawowych opowiadali o swoich pasjach, muszę przyznać, że byłam pod wielkim wrażeniem. :D  Następnie odbyła się główna część Festiwalu czyli prezentacja Projektów edukacyjnych, Odwróconych lekcji, Uczymy innych i UFoNów.

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Największym zaszczytem było to, że całoroczną pracę oceniali eksperci my miałyśmy okazję gościć przy naszym stanowisku  dr Katarzynę Winkowską – Nowak prezesa polskiej filii Geogebry – Warszawskiego Instytutu Geogebry, matematyka, wykładowcę Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Florida Atlantic Uniwersity, a także przez marynistę, tłumacza, żeglarza, autora programów radiowych i telewizyjnych – pana Marka Szurawskiego.

Bardzo podobał mi się tegoroczny Festiwal zwłaszcza dlatego, że byłam na nim pierwszy raz i miałam okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy lubią odkrywać nowe rzeczy i dzielić się tym z innymi. To wydarzenie na długo pozostanie w mojej pamięci :)

autor: Monika Kubica
autor: Monika Kubica

Natalia

 

O Natalia

Cześć! Mam na imię Natalia, jestem uczennicą klasy 3 Gimnazjum Publicznego im. A. Fiedlera w Dębnie. W Szkole z Klasą 2.0 jestem już po raz trzeci z czego bardzo się cieszę :) Interesuję się sportem m.in. piłką nożną, kibicuję FC Barcelonie i Borussii Dortmund od 3 lat. W wolnych chwilach słucham muzyki, spędzam czas ze znajomymi i serfuję po internecie.
Ten wpis opublikowano w kategoriach: matematyka, odkrywanie, projekt, SmartNotebook, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to V Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 cz. 2

  1. j.waszkowskagmail.com powiedział:

    Bardzo Wam zazdrościmy. Nie zgłaszaliśmy nawet chęci przyjazdu, bo mieliśmy na ten czas zaplanowany dwutygodniowy wyjazd, z którego nie można było zrezygnować. Może spotkamy się w przyszłym roku.
    j.waszkowskagmail.com ostatnio opublikował…Blogowanie – refleksjeMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge