„ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” – uroczystość środowiskowa w naszej szkole

            Dnia 21.05.2015r. w naszej szkole odbył się konkurs ,,Zostań mistrzem pięknego czytania”, którego organizatorem byli nauczyciele bibliotekarze: pani Maria Paliwoda i pani Renata Kunisz.  Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych. Prezentowali wybrane przez siebie książki oraz czytali ich krótkie fragmenty. Ocenie podlegało: tempo czytania, intonacja, intuicja artystyczna.  W jury zasiedli: pani Elżbieta Baraniecka – nauczyciel języka polskiego, pani Renata Kunisz – nauczyciel bibliotekarz i pani Agnieszka Urbańska – nauczyciel zajęć artystycznych.   

autor: Renata Kunisz
autor: Agnieszka Urbańska

                       Konferansjerem uroczystości byłam ja -  Maja Wiatrowska. Swą liczną obecnością zaszczycili nas również rodzice uczniów. Jako pierwsza wystąpiła Karolina Rejniak, a następnie Martyna Kowalska, Julia Napieracz, Remigiusz Potasznik, Laura Rysz, Kamil Święcicki, Malwina Wojewoda, Dominika Bajer, Karolina Żurawska, Malwina Umińska oraz Łucja Piotrowska. Po występie wszystkich uczestników, goście mogli udać się do biblioteki szkolnej na mały poczęstunek. Mieli także okazję obejrzeć wystawę prac poświęconych naszym mamom, a wykonanych przez uczniów na lekcjach zajęć technicznych i artystycznych, pod kierunkiem nauczycieli: pani Moniki Kubicy, pani Agnieszki Urbańskiej i pani Anny Wierzbickiej.

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

W tym czasie jury miało wyłonić zwycięzcę. Po krótkiej naradzie, uczestnicy ponownie zgromadzili się w czytelni, czekając na wyniki konkursu. Po chwili pełnej napięcia, ogłoszono wyniki. Zwycięzcą konkursu – mistrzem czytania –  została Malwina Wojewoda, a wyróżnienia otrzymali: Laura Rysz, Łucja Piotrowska, Malwina Umińska i Karolina Żurawska . Na końcu przyszedł czas na rozdanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Podobała mi się ta uroczystość. Uczniowie z klas pierwszych mieli możliwość wykazania się swoimi możliwościami i talentem. Myślę, że w przyszłym roku odbędzie się również taki konkurs.  

autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda
autor: Maria Paliwoda

                                                                                                     Maja Wiatrowska z klasy IIa

O monikakubica

"Bez pomocy matematyki nie można nauczyć dziecka poprawnego, ścisłego i logicznego myślenia. To właśnie matematyka gimnastykuje umysł ucznia. To ona, w sposób niedostrzegalny, czyni elastycznym jego umysł, tak by mógł sobie dawać radę w najbardziej nieoczekiwanych intelektualnie sytuacjach, by był twórczy i samodzielny". Stanisław Wielgus
Ten wpis opublikowano w kategoriach: biblioteka, czytanie, konkurs, Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15 z tagami: , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge