Kolory :)

Kolory pełnią ważną funkcję w naszym życiu, mogą ukazywać nasz humor. Dlatego właśnie czasem zielona koszulka wydaje nam się fantastyczna, a następnego dnia wręcz dołująca, poznajcie znaczenie kolorów w naszym ubiorze :  :)

 

1. Biały-”jest kolorem niezależności. W stroju kojarzona jest z czystością, nieskazitelnością, niewinnością.”

źródło- https://pixabay.com/pl/dziecko-dziewczyny-portret-zdj%C4%99cie-776603/ ,  a. connor88
źródło- https://pixabay.com/pl/dziecko-dziewczyny-portret-zdj%C4%99cie-776603/ , a. connor88

2. Żółty-”jest najodpowiedniejszy dla osób lubiących władzę i kontrolę oraz pracę związaną z wykorzystaniem intelektu. Działa on inspirująco, stymulująco, sprzyja otwartości umysłu.”

3.  Pomarańczowy -”wskaże natomiast twoją śmiałość, żądzę przygód, entuzjazm. Ludzie preferujący ten kolor są zdecydowani i pewni siebie, z dużym poczuciem humoru i chęcią towarzyskiej konwersacji.”

źródło- https://pixabay.com/pl/ma%C5%82a-dziewczynka-wysokie-obcasy-570864/ , a . jill111
źródło- https://pixabay.com/pl/ma%C5%82a-dziewczynka-wysokie-obcasy-570864/ , a . jill111

4. Różowy – „osoby często ubierające się na różowo to ludzie kochliwi, szukający wsparcia u innych i chcący wspierać najbliższych. Cechuje ich dobroć i brak pewności siebie, czasem zachowują się jak dziecko. To barwa równowagi emocjonalnej, wybierają ją ludzie uczuciowi.”

4. Czerwony -” kolor ten lubią w swoim stroju osoby, którym odpowiada rozmach i działanie. Czerwień sprawia, że czujemy się aktywni, gotowi do otwartego, bezpośredniego działania.”

źródło- https://pixabay.com/pl/sukienka-dziewczyna-pi%C4%99kne-kobieta-864107/, a. LisaLiza
źródło- https://pixabay.com/pl/sukienka-dziewczyna-pi%C4%99kne-kobieta-864107/, a. LisaLiza

 

5. Zielony – „wskazuje osobę, która nie lubi się wyróżniać, dbająca o konwenanse. Jeśli lubisz ten kolor – równocześnie cenisz sobie przyrodę i płynące od niej poczucie bezpieczeństwa. Dążysz do harmonii. Ubierając się na turkusowo zapewne chcesz aby dostrzegano w tobie młodzieńczy temperament. Preferując ten kolor odkrywasz swoją przystępną osobowość, pełną odświeżającej energii.”

6. Niebieski -” sugerują duchowość i uporządkowanie. „Niebiescy” lubią spokój i ciszę, są lojalni i uczciwi. Wysyłają w przestrzeń sygnał: chcę być sam, zagłębiam się w marzeniach.”

7. Fioletowy – ‚ubierając się na fioletowo żądasz szacunku, masz poczucie własnej wartości, godności osobistej. Fiolet często preferują w swoim stroju artyści, ze względu na jego właściwości kreatywne i duchowe.”

źródło- https://pixabay.com/pl/dziewczyna-blondynka-moskwa-770380/, a. Permanentka
źródło- https://pixabay.com/pl/dziewczyna-blondynka-moskwa-770380/, a. Permanentka

8. Brązowy- „powstaje z połączenia dwóch kolorów: czerwonego i czarnego. Osoba wybierająca go do swojego stroju jest oddana swojej pracy, rodzinie i przyjaciołom. W życiu jest konkretna i praktyczna, choć może cierpieć na brak poczucia bezpieczeństwa oraz stabilności. Jeśli podoba ci się brąz – umiesz docierać do sedna sprawy, traktujesz wszystko w sposób prosty i bezpośredni.”

9.  Czarny –  ”ubiory w tym kolorze noszone są przez osoby, które chcą wyglądać tradycyjnie i szacownie – biznesmenów, księży, policjantów. Osoby nagminnie noszące czerń mają skłonność do zahamowań w ekspansji, są biernymi obserwatorami życia. Czerń, to zaprzeczenie wszelkiego koloru, biel zawiera w sobie wszystkie barwy”, czarny jest także kolorem smutku.

 

 

 

Źródło- http://polki.pl/we-dwoje/kolor;ubioru;a;charakter,artykul,29670.html oraz http://ingliszkomon.blogspot.com/2012/09/co-mowi-o-tobie-kolor-twojego-ubrania.html

Maja

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge