projektowe podsumowania

Co nam to dało? Czego można się było nauczyć? Zalety i wady pracy w projekcie? Plany na przyszłość… Pomysły na prezentowanie efektów... Takie pytania i myśli chodzą mi po głowie… Nie bez powodu, bo rok z TIK wyostrzył apetyt na nowe smaki. Zapach „nowego” unosił się na szkolnych korytarzach, w klasach i pociągnął za sobą… Od przyszłego roku szkolnego kilka Pań nauczycielek będzie uczennicami e-szkoły w zakresie TIKowania! Ja też, bo jeszcze mi mało :-) Z pewnością skorzystają na tym uczniowie :-)

Co to dało? Nowe doświadczenia (blogi, programy, serwisy,kontakty), pokazało możliwości (legalnego korzystania z filmów, muzyki, grafiki, tworzenia prezentacji, pomocy na lekcje), odwagę, by sięgnąć dalej, poznać lepiej uczniów: ich możliwości, ukryte talenty, zdolności organizacyjne i poczucie humoru :-)

Czego można się było nauczyć? Z pewnością cierpliwości! Uważnego słuchania innych, odwagi w zadawaniu pytań, współpracy w planowaniu długoterminowym i „na wczoraj”, na pewno pokory, gdy niewrażliwy sprzęt odmawiał posłuszeństwa, chodzenia po internetowych ścieżkach bez zawijania do nieznanych portów.

O zalety, wady, plany i pomysły – zapytam Was. Mój punkt widzenia to spojrzenie dorosłego, który ma swój cel do spełnienia w pracy z wymagającym partnerem – uczniem. Wasze zdanie i opinie są prawdziwymi wskazówkami, zatem czekam na odpowiedzi do zielonych pytań.

A teraz niespodzianka: miał być Fotocast, ale… Ola wie i ja wiem, jak to było trudne… Współpraca z Marcinem – specjalistą od Movie Makera – zaowocowała dziś długo oczekiwaną prezentacją. Szczególnie ucieszy się klasa V :-)

http://www.youtube.com/watch?v=UuP4v9dPt_s

A teraz niespodzianka dla młodszych dzieci i klimat bardziej związany z zimą, ale to na ochłodę dzisiejszych piłkarskich emocji :-)

http://fotocasty.pl/2696/jaseka-201112/

Odpowiedzi: 4 do wpisu “projektowe podsumowania”

  1.  
     
  2.  
     
  3.  
     
  4.