Podsumowanie naszych blogów przec cały rok

Czerwiec 20th, 2012 by pala123

Przez cały rok ciężko pracowaliśmy na naszym kółku informatycznym. Program SZKOŁA Z KLASO 2.0 dał nam wiele satysfakcji. Prowadzenie bloga nauczyło nas stać się bardziej regularnym. Poznaliśmy różnych ludzi oraz uczestniczyłyśmy w przeróżnych konkursach. Dzięki temu , żę uczestniczyłyśmy na kółko informatyczne odkryłyśmy różne ciekawe strony. Ludzie na tej stronie są bardzo mili dodają komentarze oraz wpisy , które czytaliśmy oraz dodawaliśmy komentarze. Pisać moge wiele o tym co robiliśmy ale wiem, żę w następnym roku szkolnym też dodam swój pierwszt wpis. Do usłyszenia.

Festiwal projektów.

Czerwiec 20th, 2012 by pala123

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Festiwal Projektów gimnazjalnych. Na początku z pięknymi przedmiotami i budynkami zrobionych przez uczniów klas drugich gimnazjum prezentowali historie, która miała miejsce w Angli. Na przedstawieniu znajdowała się skrzynka, big-ben,budka telefoniczna oraz wiele innych pięknych dekoracji. Powieść zawierała jezyk angielski i polski. Następnym punktem festiwalu była zrobiona makieta szkoły i hali sportowej. Była ona wykonana własnoręcznie. Trzecia część była bardzo interesująca były to złudzenia optyczne oraz magia. Sztuczki z kartami lub obrazki na, których było widać dziwne złudzenia optyczne były bardzo ciekawe. Następnie zaprezentowana była erupcja wulkanu i opisanie jak wygląda wulkan od środka i na zewnątrz oraz jak powstaje erupcja wulkanu. To wszystko z projektów gimnazjalnych potem zaprezentowała się klasa 6a czyli moja klasa.
Prezentacja zawierała ankiety oraz wykresy.


Uczymy sie z Tik

Czerwiec 6th, 2012 by pala123

Na ostatnich lekcjach informatyki robiliśmy projekty pt:”KOMPUTER-CZYLI PODSUMOWANIE NASZYCH UMIEJĘTNOŚCI, KTÓRE ZDOBYLIŚMY W KLASACH IV-VI”. Mieliśmy tam punkty:
1.Historia pierwszego komputera
2.Budowa komputera
3.Ochrona komputera
4.Bezpieczne kożystanie z internetu i komputera
5.Poznane programy komputerowe
6.Zastosowanie komputerów w życiu codziennym
7.Podsumowanie zdobytej wiedzy
Te prace robimy w parach każdy przy wyznaczonym komputerze. Zajmuje nam to 2, 3 tygodnie. Zachęcam wszystkich do podsumowania swojej zdobytej wiedzy na temat internetu i komputera. Pozdrawiam serdecznie.

http://www.sendspace.pl/file/2e7e2e61abaeb1008af73ac

Zwariowany tydzień w naszej szkole

Marzec 14th, 2012 by pala123

Dnia 18, 19,20 marca odbędą się rekolekcje w naszej Parafii. Przez te dwa dni nie będziemy mieć lekcji, lecz musimy przyjść do szkoły aby pójść do kościoła, odbędą się wtedy lekcje rorganizowane z nauczycielami. We wtorek odbędzie się występ naszego chóru szkolnego na mszy świętej. W środe 21.03.2012 r. w naszej szkole odbędzie się PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY :) . Każdy będzie mógł się zapisać na dowolne zajęcia w tym dniu np. pograć w piłke robić różne doświadczenia na biologi itp. W czwartek odbędą się normalne lekcje a w piątek niektórzy z naszej szkoły jadą na wycieczka do Warszawy.

Praca na lekcji informatyki.

Marzec 14th, 2012 by pala123

Na lekcji informatyki pani poleciła nam wykonanie projektu podsumowującego nasze umiejętności z klas IV-VI. Efektem będą prezentacje na temat komputerów, dotyczą one histori komputera, ochrony komputera co w nim sie znajduje itp. Wykonujemy te prace w power poincie, gdy je wykonamy zaprezentujemy je przed całą klasą. Mamy wykonać wszystko w poszczególnych punktach
Moge wam podać punkty naszych prac a oto i one:
1.Historia komputera.
2.Budowa komputera.
3.Ochrona komputera.
4.Bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu.
5.Poznane programy komputerowe.
6.Zastosowanie komputerów w życiu codziennym.
7.Podsumowanie co już wiem na temat komputerów, a czego muszę się nauczyć.

Zdrowy tryb życia.

Marzec 14th, 2012 by pala123

W ramach programów „Jestem bezpieczny – unikam zagrożeń” i „Trzymaj Formę” w szkole zorganizowano trzydniową akcję.
Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz unikanie sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Poznawaliśmy sposoby udzielania pierwszej pomocy, zasady zdrowego odżywiania się i ich pozytywnego wpływu na nasze zdrowie.
We wtorek 28 lutego miała miejsce projekcja filmu „Pierwsza pomoc” oraz zajęcia praktyczne na fantomie i samokontrola ciśnienia tętniczego. W środę 29 lutego odbyły się spotkania uczniów klas I-III SP, IV-VI SP oraz I-III PG z pielęgniarką. Natomiast w czwartek 1 marca rozstrzygnięto konkurs „Owocowa Klasa” oraz zorganizowano poczęstunek, którego hasło przewodnie brzmiało: Owoce i warzywa – źródło witamin. W ramach programów „Jestem bezpieczny – unikam zagrożeń” i „Trzymaj Formę” w szkole zorganizowano trzydniową akcję. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz unikanie sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Takie akcje nauczją a zarazem pomagają ludziom.

Kursy e-learning

Marzec 9th, 2012 by pala123

Na lekcjach informatyki przechodziliśmy kursy na e-learning na stronie www.fdn.pl/kursy.pl. Są to bezpłatne kursy o bezpieczeństwie w sieci jak sie mamy zachowywać w śród obcych ludzi i znajomych. Waszymi przewodnikami będą sieciaki : Ajpi, Spociak, Netka i Kompel w towarzystwie Netrobiego i sztucznej inteligencji. Zmagają się z zagrożeniami w Internecie i poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa. Kurs składa się z 7 modułów. Zadaniem użytkownika jest przejście 7 komnat, zdobycie 7 dysków wiedzy i dołączenie do drużyny Sieciaków. Miłej zabawy.

Mazowsze Pogoń w Czasie

Luty 22nd, 2012 by pala123

Do naszej szkoły dotarła gra Mazowsze Pogoń W Czasie . Wyprudukowana jest przez firme Nitreal Games. Została wyprodukowana na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Projekt jest współwinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.Jest to gra przygodowa bohaterami są Felicja oraz jej kot Albert.Dzięki tej grze będziemy mieć okazje odwiedzić wiele fantastycznych lokacji w terażniejszości, przyszłości i przeszłości. NA naszym kole informatycznym i na lekcji informatyki morzemy fascynować się świetną grafiką i przygodami Felicji.

Dni Bezpiecznego Internetu

Luty 9th, 2012 by pala123

Informacja organizacyjna
Program DBI W dniach 07-10 lutego 2012r w Zesple Placówek Oświatowych im.Papieża Jana Pawła II w Dylewie obchodzone bęndą dni Bezpiecznego Internetu w ramach programu organizowanego przez Fundację Dzieci Niczyje oraz programu Safer Internet . Głównym celem obchodów jest promowanie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych przez uczniów i ich rodziców , dziadków zgodnie z tegorocznym hasłem Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat ! Bezpiecznie !.

W naszej szkole podczas tych dni odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej poświęcone tematycebezpiecznego korzystania z Internetu . We wszystkich klasach IV-VI przeprowadzone zostają zajęcia z wykorzystywaniem materiałów przygotowanych przez Microsoft . Klasy IV-V przygotowują komiksy propagujące wspólne odkrywanie świata z rodzicami , dziadkami osobami starszymi -najciekawsze prezentowane zostają na stronie internetowej szkoły . Wszyscy uczniowie będą w domach zachęcać rodziców do wspólnego korzystania z Internetu . Cała akcja promowana jest na stronie www naszej szkoły . Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej przygotowują prezentacje mulimedialne (poradniki) na temat bezpeczeństwa w sieci (które posłużą do wykorzystywania na zajęciach z innymi klasami) . Najciekawsze prezentacje zostaną umieszczona na stronie internetowej szkoły . Uczniowie na kole komputerowym opracowują biuletyn informacyjny dla starszych ucznió dla rodziców zawierający informacje ntcyberprzemocy , jak zapobiegać i jak szukać przemocy gdy spotkamy sięz problemem uzależnienia od Internetu czy przemocy w Internecie , jak korzystać Internetu by nie naraźić innych . Ulotki te bendą rozpragowane w śród uczniów jak i rodziców . Wszyscy uczniowie z klasy IV-VI uczestniczą w e-learningowym kusie nt Bezpieczna Przygoda z Internetem . Bierzemy też udział w konkursie organizowanym przez Bibliotekęw Ostrołęce poświęcono głownemu hasłu tegorocznego DBI.

Kodeks naszej szkoły z klasą

Luty 8th, 2012 by pala123

W naszej szkole obowiązuje kodeks szkoły z klasą,który powstał w wyniku propozyzji wszystkich uczniów klas V-VI.Oto nasz kodeks:

Uczniowie korzystając z komputera przestrzegają obowiązujących w szkole zasad BHP.
W naszej szkole nie używamy komputera jako narzędzia do kradzieży. Jeśli wy­korzystujemy, materiały z Internetu zawsze podajemy źródło materiału i autora.
Z komputera korzystamy tak by nie szkodzić sobie i innym.
Korzystając z portali społecznościowych, poczty e-mail, komunikatorów pamiętamy o netykiecie.
Nauczyciele w naszej szkole są otwarci na propozycje uczniów i chętnie korzystają z ich pomysłów dotyczących wykorzystania nowych technologii.
Nauczyciele wszystkich przedmiotów dążą do tego, by wykorzystywać sprzęt komputerowy na swoich zajęciach.

——————————————————————————–