RUCH NA PRZERWACH I INNYCH LEKCJACH

JAK ZWIĘKSZYĆ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ UCZNIÓW?

Motywacja jest naszym motorem napędowym w życiu i podstawą wszelkiej aktywności człowieka, w tym aktywności fizycznej.  Niski poziom motywacji uczniów do ćwiczeń na zajęciach WF jest zmorą wielu nauczycieli. Program WF z klasą ma pomóc nauczycielom z tym problemem.

W naszej szkole program „WF z klasą” objął swoim zasięgiem nie tylko uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego, ale i całe grono pedagogiczne. Ustaliliśmy, że każdy nauczyciel będzie stosował gimnastykę śródlekcyjną, trwającą 2-3 minuty, jeśli zaobserwuje wśród uczniów oznaki zmęczenia lub brak koncentracji. Ćwiczenia śródlekcyjne prowadzić będą liderzy klas, którzy zostali przeszkoleni przez nauczyciela.

Przystępując do realizacji kolejnego zadania programu „WF z klasą” wykorzystaliśmy informacje z debaty szkolnej. Dotyczyły one przede wszystkim najbardziej lubianych i preferowanych przez naszych uczniów form aktywności ruchowej.

Jakie zdanie najczęściej słyszą uczniowie od nauczyciela podczas przerwy?

Oczywiście „ Nie biegaj!!!”.

Zapominamy , że uczniowie, którzy wyszaleją się na przerwie będą lepiej pracować na lekcji.

Przerwy to idealny czas na odrobinę ruchu!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci z klas I-VI  wprowadziliśmy „roztańczone przerwy”. Pomysł bardzo prosty i atrakcyjny.  Zajęcia ruchowe odbywać się będą zawsze podczas najdłuższej 25 minutowej przerwy.

W czwartek uczniowie naszej szkoły zebrali się podczas przerwy obiadowej na górnym i dolnym korytarzu. Tam czekały na nich nauczycielki p. S. Szmulewicz i p. K. Kiedrowska, które postanowiły „rozruszać” dzieci.

Najpierw rozgrzewka, a później „……nóżka do przodu i do tyły i … raz, dwa, trzy”.

Przygotowane przez panie układy taneczne okazały się świetną zabawą.

IMG_3420 IMG_3421 IMG_3422 IMG_3423 IMG_3424 IMG_3425 IMG_3426 IMG_3428 IMG_3429 IMG_3434 IMG_3435

One thought on “RUCH NA PRZERWACH I INNYCH LEKCJACH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge