20 paź 2012

Sobotni weekend!

Witajcie! Jest weekend odpoczynek po 5 dniach nauki, ale nie dla mnie… Razem z Julką, Karolą, Sandrą i Natalką oraz Panią Anią Gołownią (panią, która uczy informatyki) pracujemy nad gazetką szkolną, jej tytuł nosi nazwę „Oko na Glogera”, taka sama jak ta, którą robiłam z Panią Kasią. ; ) Gazetka jak pewnie wiecie wykonujemy w qmamie, niełatwa jest praca redaktora naczelnego czy też dziennikarzy, ale przecież to dzięki Wam – uczniom mamy nowe pomysły na artykuły! Podejrzewamy, że powinniśmy skończyć już niedługo, może pod koniec października albo na początku listopada. Nasza gazetka powinna znaleźć się w bibliotece szkolnej, zaglądajcie tam i czytajcie, może znajdziesz jakiś temat dla siebie!

19 paź 2012

Historia o II wojnie światowej…

           Dnia 18 października wyruszyliśmy z klasą VI e na wycieczkę do Ogrodniczek, aby posłuchać ciekawostek o II wojnie światowej.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, wsiedliśmy na czołg, którym poruszali się kiedyś żołnierze i pojechaliśmy na poligon. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, po czym jedna pojechała czołgiem, a my słuchaliśmy o karabinach jakich to nasza armia używała podczas wojny. Mogliśmy nawet postrzelać w tarcze!
Nadszedł czas na zmianę! Wsiedliśmy ponownie na czołg nałożyliśmy kaski i pojechaliśmy na przejażdżkę po lesie, śpiewaliśmy przeróżne piosenki, to była naprawdę frajda! Wjeżdżaliśmy na ogromne góry, później po nich zjeżdżaliśmy.
W końcu wróciliśmy do bazy, w której Pan podporucznik (aktor, który grał żołnierza w Bitwie Warszawskiej), opowiadał nam o czapkach, mundurach, butach czy wyposażeniu jakich to musieli używać żołnierze. Dowiedzieliśmy się nawet, że żołnierze musieli nieść przez 20 km, ok 25 kg, wyposażenia: w tym broń, pas, naboje… To nie do pomyślenia! Po krótkiej przemowie podporucznika, oglądaliśmy zdjęcia z filmu pt. „Bitwa Warszawska”, na tych zdjęciach była nawet Natasza Urbańska! Przymierzaliśmy także mundury, trzymaliśmy karabiny, robiliśmy ciekawe zdjęcia, które przedstawię Wam niżej. Na podwórku stały również maszyny, którymi się poruszali nasi Polacy, walcząc o naszą Polskę!
To byłą najciekawsza lekcja historii, nie możemy doczekać się następnej!

Pozdrawiam, Patrycja ;]]

Dawid i Joachim

Od lewej: Natalia, Patrycja, Pan Podporucznik, Klaudia, Kamila

Górny rząd od lewej: Pan Podporucznik, Pan Podporucznik, Kamila, Natalia, Martyna
Dolny rząd od lewej: Natalia, Patrycja, Klaudia

Górny rząd od lewej: Klara, Sandra, Karolina, Patrycja, Natalia
Dolny rząd: Natalia

Górny rząd od lewej: Martyna, Klaudia, Natalia, Patrycja, Sandra, Natalia, Karolina
Dolny rząd od lewej: Krystian, Piotrek, Patryk, Fabian

28 wrz 2012

Przewodniczący Szkoły – to brzmi dumnie!

27.09.2012 r w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Szkoły. Kandydowało 7 osób, z klas 5-6, m.in nasza Julka! Z rana trwała już cisza przedwyborcza, a później na czwartej godzinie lekcyjnej każdy nauczyciel przeczytał kartkę, na której były podani kandydaci. Każdy kandydat miał swój numer, nasza Jula była numerem 3. Kiedy wszyscy uczniowie napisali na kartkach numery swoich faworytów, gospodarze klas zebrali karteczki i wrzucili je do skrzyni, która stała na holu. Każdy chciał wygrać, ale przecież przewodniczący jest tylko jeden! A więc przewodniczącym Szkoły Podstawowej nr. 12 im. Zygmunta Glogera została Julia Mieńko, jej zastępcą Martyna Ignatowicz, a sekretarzem Joanna Wróblewska! Serdecznie im gratulujemy!
PS: Niżej znajdziecie plakaty ze zwyciężczyniami. ;] Pozdrawiam Patrycja ;]


Plakat Julii Mieńko

Plakat Martyny Ignatowicz     

Plakat Joanny Wróblewskiej   

Nowy rok, nowe wyzwania!

Zaczynamy nowy rok szkolny, a zarazem kontynuujemy pisanie naszych postów! Bardzo cieszymy się, że tak dużo osób odwiedza naszego bloga, bo aż 887 osób, za co bardzo Wam dziękujemy! Pozdrawiamy Was gorąco i zachęcamy do dalszego czytania naszych wpisów.

06 cze 2012

Festiwal „Gloger lubię to” w naszej szkole!

Dnia 5.06.2012 r. w naszej szkole odbył się Festiwal 2.0. Każda klasa miała swój projekt, który zaprezentowała. Ja natomiast z Julką zajęłyśmy się gazetką „Oko na Glogera”. Nauczyciele wraz z uczniami wymyślili swój projekt, który będą realizować. Naszym zadaniem było wklejenie wszystkich artykułów, które dostałyśmy od Pani Kasi (Pani wicedyrektor). Uczniowie naszej 12 (z Waryńskiego) przeprowadziły wywiad z Panią Wandą Ogrodnik to nasza absolwentka i dawna uczennica naszej szkoły. W wieku 6 lat umiała już czytać i pisać ;) . A znacie może Panią Taisę Utko – to była pani dyrektor naszej szkoły. Dyrektorem była od 1972 do 1987 r.  Jak wspominałam na początku stworzyłyśmy gazetkę o projektach, a oto OKO NA GLOGERA!

07 maj 2012

Pomóż głodnym i niedożywionym dzieciom poprzez Pajacyka! ;)

Co szósty człowiek na Ziemi jest głodny, co sześć sekund z powodu głodu umiera jedno dziecko. Ubóstwo, zmiany klimatyczne wywołujące susze i powodzie oraz dyskryminujące najbiedniejsze społeczeństwa reguły rynkowe sprawiają, że dostęp do żywności stale się zmniejsza. Aby pomóc tym dzieciom, wystarczy, że wejdziesz w tą stronę i klikniesz w brzuszek pajacyka. Tą czynność możesz powtarzać raz dziennie. Więcej informacji o tej Akcji znajdziesz w zakładce „O Nas”. Zachęcamy do wzięcia udziału ; )

Źródło: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/322/bannery_pajacyka

Z dyskoteką na wesoło! ;D

Przeczytajcie poniżej informację dotyczącą dyskoteki w naszej szkole ; ) Pozdrawiam Patrycja ; )

06 maj 2012

Majówka i po majówce…

Witajcie! Dawno nie pisałyśmy, ponieważ na majówkę powyjeżdżałyśmy. Ale teraz chciałyśmy zapytać się was, „co wy sądzicie o naszym blogu”. Może coś ulepszyć, dodać widgety, ciekawsze wpisy? A więc zrobiłyśmy taką sondę internetową, bardzo prosiłybyśmy was o głos. A oto SONDA. Dziękujemy za głos i pozdrawiamy ; )


28 kwi 2012

Zaśpiewajcie razem z nami !

Konstytucja 3 maja – (właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja) – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją.

Mazurek 3 maja

YouTube Preview Image

1. Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.

Ref: Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj. /x2

2. Nierząd braci naszych cisnął,
Gnuśność w ręku króla spała,
A wtem trzeci maj zabłysnął -
I nasza Polska powstała.

Ref: Witaj maj, piękny maj,
Wiwat wielki Kołłątaj! /x2

3. Ale chytrości gadzina
Młot swój na nas gotowała,
Z piekła rodem Katarzyna
Moskalami nas zalała.

Ref: Chociaż kwitł piękny maj,
Rozszarpano biedny kraj. /x2

Ref: Błysnął znów trzeci maj
Teraz nasz wesoły kraj! /x2

4.W piersiach rozpacz uwięziona
W listopadzie wstrząsła serce,
Wstaje Polska z grobów łona,
Pierzchają dumni morderce,

Ref: Błysnął znów trzeci maj
Teraz nasz wesoły kraj! /x2

Święto Konstucji 3 maja ;]

Wczoraj w szkole na lekcjach j.polskiego, przedstawiliśmy naszą samodzielnie zrobioną prezentację multimedialną (myślę, że wstawimy ją niebawem…). Prezentacja dotyczyła w całości o Konstytucji 3 maja. Z początku wyjaśniłyśmy kiedy została uchwalona, a później przedstawiłyśmy twórców. Później chciałyśmy trochę pośpiewać, a więc zrobiłyśmy sobie „klasowe karaoke”, piosenka nosiła tytuł: „Mazurek 3 maja„, dodałyśmy nawet słowa piosenki, tak jeżeli nie znał ktoś słów, mógł śpiewać z tablicy ;]. A na sam koniec był quiz, każdy kto poprawnie odpowiedział na pytanie dostał oceną czyli 5. Lekcja była bardzo ciekawa, wszyscy uważnie słuchali. Nie możemy doczekać się kolejnej lekcji z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Pozdrawiamy serdecznie ! ; ) Więcej informacji o Konstytucji 3 maja znajdziecie TUTAJ.

 

Polska przed rozbiorami

Polska po I rozbiorze

 

22 kwi 2012

Wiosna!

Oto kilka zdjęć zrobionych w programie PhotoScape ; )

Zdjęcia wzięte z Google Grafika

 

Sobotnia pomoc ;]

Wczoraj byłam razem z Julką na kweście w Auchan Hetmańska. Zbierałyśmy pieniążki na rzecz fundacji „Pomóż Im” dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci, czyli na sprzęt rehabilitacyjny, leki, pomoc psychologiczną, opiekę domową. Każda osoba, która wrzuciła pieniążek, wpinałyśmy do ubrania małego żonkila – kwiatka. Miałyśmy żółte bluzki i plakietki z napisem „Wolontariusz”, uzbierałyśmy trochę pieniędzy przez dwie godziny. Naprawdę, WARTO POMAGAĆ ! Patrycja ;]

Źródło: Google Grafika

 

17 kwi 2012

Lubisz śpiewać: Ising czeka…

Witajcie! Lubisz, a może kochasz śpiewać ? Zarejestruj się na stronie internetowej Ising.pl. Wystarczy, że posiadasz mikrofon. Także mamy tam konto, niżej znajdziecie zdjęcia i link do rejestracji ; )

Link do rejestracji: http://ising.pl/rejestracja


Źródło: Google Grafika


Źródło: Google Grafika

/

Źródło: Google Grafika

Przygoda z „Anią z Zielonego Wzgórza”

Niedawno omawialiśmy lekturę ‚Ania z Zielonego Wzgórza’. Piękna książka, co prawda liczy dużo stron, ale opłacało się przeczytać. Kiedy zasiadłam do książki, później nie mogłam się oderwać jest wciągająca ale także bardzo ciekawa. Opowiada o sierocie Ani, którą adoptowała rodzina zastępcza czyli Maryla wraz z Mateuszem. Dziewczynka co prawda dużo psociła, oraz dużo rozmawiała. Jej ulubioną przyjaciółką była Diana, którą w dalszej części upiła. Moim ulubionym fragmentem było to, jak Ania ufarbowała swoje włosy, a było to tak… . Pewnego dnia do domu zapukał obcy mężczyzna – kupiec. Panienka otworzyła drzwi i wyszła na dwór oraz usiadła na schody. Sprzedawca opowiadał o swojej rodzinie, którą chciałby sprowadzić na Wyspę Księcia Edwarda lecz nie ma wystarczającej ilości pieniędzy. Dziewczyna zauważyła małą buteleczkę wystającą z jego torby, a więc zapytała co to jest. Mężczyzna opowiedział, że jeśli kupi ten produkt jej rude włosy będą kruczoczarne. Ania nie marudziła, od razu kupiła, a nawet zniżył jej cenę. Czym prędzej sierota pobiegła do łazienki i zaczęła nakładać farbę na starą szczoteczkę do zębów, kiedy spłukała włosy, spojrzała do lustra i …. ! Jej kruczoczarne włosy, o których opowiadał obcy mężczyzna zamieniły się w ZIELONE. Po chwili pobiegła do pokoju i zamknęła za sobą drzwi. Po jakimś czasie do pokoju weszła Maryla, Ania z płaczem spojrzała na nią, a po chwili wszystko jej opowiedziała po kolei… . Na tym kończę już mój wpis. Zachęcam do przeczytania książki, bardzo ciekawa ! Pozdrawiam, Patrycja ; )

Bohaterka książki – Ania

Źródło: Google Tłumacz

 

16 kwi 2012

Zmierzch =)

Ostatnio zainspirował nas film pt: „Zmierzch”, niby zwykły film fantastyczny, a tak dużo się w nim dzieję. Niektóre sceny, były nawet troszkę straszne, ale jak to mówią „Razem zawsze raźniej”. Oglądając czułyśmy się jak w kinie, zasłoniłyśmy rolety i zrobiłyśmy sobie popcorn. Niby to telewizor, ale przecież wszystko można sobie wyobrazić. 109-letni wampir o ciele siedemnastolatka, zakochał się w 18-letniej Belli Swan, dziewczyna zaczyna podejrzewać, że z Edwardem jest coś nie tak. A więc pewnego dnia zajrzała do internetu, aby sprawdzić, kim tak naprawdę jest Edward. Po chwili dowiaduje się, że chłopak nie jest człowiekiem lecz wampirem. Jego zimna i biała skóra, szybkość, siła, dzięki której mógł z pewnością odepchnąć samochód jedną ręką, aby uratować jego ukochaną. Później wampir przedstawia dziewczynę swojej rodzinie. Na wycieczce ze znajomym na plażę w La Push Isabella spotyka przyjaciela z dzieciństwa – Jacoba Blacka i dowiaduje się, iż Edward i jego rodzina nie piją ludzkiej krwi, tylko zwierzęcą krew. Niestety nie napisałyśmy do końca streszczenia, ponieważ nie chcemy zdradzać całości „Zmierzchu”. Są także inne części tego filmu, napiszę Wam po kolei „Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie” i „Przed Świtem”. Można też przeczytać książki. Zachęcamy do obejrzenia. Pozdrawiamy i życzymy miłego oglądania ! ; )

Źródło: Google Grafika

 

css.php