这是到底有什么。

Tytuł sugeruje, że jest to już koniec naszego blogowania. Osiągnęłyśmy 4 wymagane wpisy, a nawet jest ich więcej, co powoduje, że musimy poddać blog ocenie naszej nauczycielki wiedzy o kulturze. Mamy nadzieję, że wyczerpująco opisałyśmy to co działo się przez te kilka dni tworzenia filmu. Był to bardzo pracowity, ale przyjemny i radosny czas. W chwili obecnej liczymy na dobrą ocenę.

Serdecznie pozdrawiamy tych, którzy odwiedzili nasz blog :)

Chciałabym podziękować kilku osobom, tj. Monice, Milenie i Paulinie za trud włożony w zagranie poszczególnych postaci oraz mojemu tacie, który pomógł nam założyć blog.

Miłego wieczoru!

Adrianna :)

Jak projekt wyglądał od strony technicznej?

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że praktycznie całą stroną techniczną projektu zajęłam się ja, czyli Ada. Stworzenie filmu to nie jest prosta sprawa. Najgorszą pracą jaką trzeba wykonać jest przycinanie filmu i łączenie go w całość. Dodanie muzyki czy napisów końcowych to „bułka z masłem”. Utworzenie projektu zajęło mi kilka dni.    Etapami montowałam poszczególne sceny, następnie dodawałam muzykę. Trudną do wykonania rzeczą było zrobienie czołówki. Jest to pracochłonne przedsięwzięcie i zajęło mi kilka godzin, ale efekt końcowy jest zadowalający. Najprostsze były napisy końcowe.  Przy wykonywaniu projektu zapominałam o zapisywaniu kolejnych etapów mojej pracy, co spowodowało, że w pewnym momencie, poprzez chwilę nieuwagi, zamknęłam wszystkie otwarte na pulpicie okna. Na szczęście większość projektu odzyskałam.

Założenie bloga równało się z przyjęciem filmu. Nasza grupa miała pewne problemy z jego utworzeniem, wynikało to głównie z przyczyn technicznych, ale interwencja telefoniczna spowodowała, że natychmiastowo zostaliśmy przyjęci do programu, czyli mogliśmy zakładać blog. Wszystkie wpisy są dodawane przeze mnie, choć oczywiście Milena i Monika napisały swoje posty (za co serdecznie dziękuję!). Nasz blog zawiera tylko kilka, ale za to jak bardzo wyczerpujących wpisów. Miłego czytania.

Kilka naszych wspólnych zdjęć można znaleźć w galerii.

Dobranoc!

Adrianna :)

Co działo się na planie filmowym i za kulisami?

Cześć! Nazywam się Monika, w naszym filmie występuję jako Rachel. Na planie filmowym działo się dość dużo, mianowicie towarzyszyło nam ogromne poczucie humoru. Podczas malowania Pauliny, która grała główną rolę (Samarę) okazało się, że nie starczy nam białej farby, by pomalować jej twarz i użyłyśmy kremu NIVEA. Jak już Adrianna wcześniej wspominała starałyśmy się nakręcić Mamma Mię, film ten okazał się dużą porażką, lecz trzeba przyznać, że najlepsza z tego wszystkiego była pizza pana Andrzeja (tato Ady). Kręcąc ’’The ring’’ starałyśmy się podejść do sprawy poważnie, dlatego że był to nasz pierwszy film. Uważam, że mógł on wyjść lepiej. Jednak najważniejsze jest to, że potrafiłyśmy z dziewczynami za każdym razem dojść do porozumienia i pójść na kompromis. Miałyśmy także okazje bardziej się poznać. Nieważne jaki wyszedł film, najważniejsze jest to, że teraz się przyjaźnimy.

Miłego dnia!

 Monika  :)

Przeżycia, które nam towarzyszyły podczas kręcenia filmu.

Hej, jestem Milena. Wydaje mi się, że moje koleżanki opisały już wszystko powyżej co do tego czym się zajmowałyśmy. W moim wpisie chciałabym podzielić się z Wami przeżyciami, które towarzyszyły mi jak i moim koleżankom podczas kręcenia .             Kiedy byłyśmy już gotowe do odegrania jakiejś sceny, włączałyśmy kamerę i padało słowo AKCJA wszystko trafiał szlak, całe nasze przygotowanie jakby znikało, nagle zapominałyśmy co mamy robić, co mówić, do tego opętała  nas głupawka , każda śmiała się z byle czego . Przez to wszystko nagrywanie stawało się dłuższe. Jedną z takich sytuacji dzięki której nasz czas pracy się wydłużał było to kiedy  Monika (Rachel) grała scenę, w której przychodzi do pokoju by sprawdzić czy jej  synek  jest bezpieczny. W grupie nie posiadałyśmy chłopaka, ale na szczęście pomógł nam brat Adrianny . Kiedy ta scenka była nagrywana Kamil nie mógł opanować śmiechu i zaczął się wygłupiać.Wszystko zostało zapisane na kamerze, bo stwierdziłyśmy ze da radę to wyciąć. Niestety podczas zgrywania okazało się, że nie ma takiej możliwości żeby to zamazać, więc musiałyśmy nagrywać scenę jeszcze raz. Byłyśmy zmęczone zarówno my jak i pewnie rodzina Ady, która musiała znosić nasz ciągły hałas. Kiedy wszystko było już gotowe i miałyśmy wolne, usiadłyśmy i zaczęłyśmy rozmawiać. Zdałyśmy sobie sprawę ile pracy musi włożyć aktor, żeby poprawnie zagrać swoją rolę. Wszystko nie jest tak łatwe, jak się wydaje.

 

Pozdrawiam, Milena :)

Dlaczego wybrałyśmy „The Ring”?

Wizja naszego projektu była zupełnie inna. Na początku opracowywania wstępnych założeń projektu uzgodniłyśmy, że stworzymy własną wersję filmu „Mamma Mia!”. Wszystko wydawało się proste, ale tylko do czasu rozpoczęcia kręcenia filmu.

U nas panuje piękna, polska, złota jesień, a film „Mamma Mia” jest kręcony podczas upalnego lata na greckiej wyspie, to jest jeden z mankamentów naszej produkcji.            Różnice w scenerii to drugi problem. Greckie wyspy są wyjątkowe, niepowtarzalne i bardzo specyficzne. Nie można oddać ich uroku nie przebywając na nich. Piękne krajobrazy są nie do odtworzenia.To są główne przyczyny tego, że nasza wersja         filmu nie powstała, musiałyśmy wymyślić coś nowego. Padało kilka propozycji tj.               „Pulp Fiction” czy „Psychoza”, ale jednak to jeszcze nie było to co chciałyśmy zrobić.

Termin oddania projektu zbliżał się wielkim korkami, a my nic nie stworzyłyśmy. W akcie desperacji dokonałyśmy szybkiego, ale trafnego wyboru. Naszym celem zostało odtworzenie popularnego horroru „The Ring 2″. Wszystkie cztery spotkałyśmy się w niedzielę 18 listopada. Scenariusz do filmu przygotowała wcześniej Monika. Na „planie filmowym” spędziłyśmy cały dzień.

Nasz kolejny wpis przedstawi dalsze wydarzenia z planu filmowego, a także to co działo się za „kulisami”. Następnie opowiemy o całej stronie technicznej projektu.

Miłego wieczoru!                                                                                                                            Adrianna :)

 

Dzień dobry!

Witamy na naszym pierwszym blogu! 

Naszym zadaniem jest stworzenie filmu i bloga, które to zostaną ocenione na lekcji Wiedzy o Kulturze. Film trwa ok. 5 minut, sceny wybrałyśmy z popularnego horroru pt. „The Ring 2″. Sceneria jest neutralna, każdą część filmu mogłyśmy nagrać w typowym mieszkaniu lub na podwórku. Główną bohaterkę -Samarę Morgan- zagrała Paulina Franczyk, Rachel Keller- Monika Szlejf, Ruth- przyjaciółkę Rachel- Milena Frankowska,       a syna Rachel- Aidana Kellera- Kamil Jurga. Stroną techniczną całego projektu zajęła się Adrianna Jurga.

Autorzy filmu:

Monika Szlejf

Milena Frankowska

Paulina Franczyk

Adrianna Jurga

                                                                              Pozdrawiam  serdecznie, Adrianna :)