Filmik z Festiwalu Projektów

Dzisiaj skończyliśmy montować filmik z Festiwalu Projektów w Warszawie. Muszę przyznać, że było ciężko: kiepski głos, szumy w tle a na dodatek Movie Maker przestał działać akurat wtedy, gdy nasz filmik był już skończony (ale niezapisany!). No, ale na szczęście dobrnęliśmy do końca. Oto efekt naszej pracy:

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 2 Comments

Po Festiwalu Projektów

W piątek wraz z Olą, Marcinem i Adą byliśmy w Warszawie, aby zaprezentować nasz projekt „Cieszymy się pomagając” na Festiwalu Projektów. Naszym opiekunem była Pani Magdalena Rąpała.

Najgorsze było to, że o 2.40 (nad ranem!) musieliśmy być pod szkołą, by dojechać do Warszawy na czas. Zabraliśmy się busem wraz ze szkołą z Rzepedzi i Sanoka. Przez chwilę rozmawialiśmy ze sobą i żartowaliśmy, ale już po chwili zaczęła nas ogarniać senność i większość z nas zasnęła.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce kierowani wspomnieniami ruszyliśmy do bocznego wejścia CNK. Większość szkół nie wiedziała, że to akurat tamtędy trzeba wejść i czekali przed drzwiami głównymi. Tak jak w tamtym roku na początku  zarejestrowaliśmy się się. Dostaliśmy „Bingo”, Katalog projektów, specjalne opaski na rękę służące za bilety i informacje o ekspertach. Kiedy odnaleźliśmy nasze stanowisko (miało numer 19) i rozłożyliśmy wszystkie materiały ja i Ola ruszyłyśmy wraz z Panią oglądać projekty innych szkół.

Wreszcie rozpoczął się Festiwal. Na początku krótkie przywitanie, przedstawienie kilku ekspertów. Gdy już wróciliśmy na nasze stanowiska zapoznaliśmy się z listą wg. której ekspert miał przyjść do nas o godzinie 12.20. Niestety trochę się to opóźniło i mieliśmy czas na atrakcje. Zrobiliśmy sobie wszyscy razem zdjęcie, które miało być „wykonane” w formie przypinki. Niestety zabrakło folii, która była potrzebna do zrobienia takiej przypinki. Udało się zrobić tylko jedną. Ale za to mamy wspólne zdjęcie na pierwszej stronie „Gazet wyborczej”.

Po zakończeniu Festiwalu mogliśmy przystąpić do zwiedzania CNK. Byliśmy: na łożu fakira, trzęsieniu ziemi, staraliśmy się kierować wózkiem inwalidzkim, słuchaliśmy muzyk z różnych religii… To oczywiście nie wszystkie atrakcje ale dłuuuuugo by zeszło aby je wszystkie opisywać. Ok. 18.00 wyjechaliśmy z Warszawy i ok. 3.00 byliśmy w Krośnie. To był wspaniały Festiwal! 

 

 

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 5 Comments

Co tam słychać u zwierzaków?

Postanowiłam, że trochę odbiegnę na blogu od „Szkoły z Klasą”, projektów… itp. Buszując po YouTube znalazłam filmik dla wielbicieli kotków i dla tych, którzy lubią się pośmiać.

Licencja zdjęcia poniżej: CC BY-ND 2.0 by Mario Fortunato

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Komentowanie nie jest możliwe

Znów do Warszawy

Udało się! Nasz projekt „Cieszymy się pomagając” został zakwalifikowany do Festiwalu Projektów w Warszawie. Bardzo się cieszymy z tego powodu.

Goryl też się cieszy ;)

Krówka też :) Mój ulubiony obrazek ze strony Aj Law Gifs

W tamtym roku również byliśmy w Warszawie. Wtedy z projektem „Wokół praw dziecka”.

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 6 Comments

Festiwal Nauki 2.0 i Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Wczoraj (5 czerwca) w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki 2.0. Na szczęście obyło się bez żadnych wpadek. Oto kolejność w jakiej prezentowaliśmy się na Festiwalu:

  •  ja i Ola prezentowałyśmy projekt „Komiksuj Kodeks”,
  • drugoklasiści opowiadali o logo projektu „Cieszymy się pomagając” (buźce z zakrętek),
  • Wiktoria z V klasy opowiadała o akcji „Wszystkie kolory świata”,
  • uczniowie klasy III b pokazywali prezentację ze skanami  wykonanych przez siebie rysunków kotków i piesków, które zostały ofoliowane i można je będzie nabyć podczas Dnia Rodziny w dniu 16 czerwca,
  • klasa IV prezentowała swój projekt,
  • klasa IV przedstawiała album „Podziwiam i pielęgnuję”,
  • Ada i Natalka z klasy V prezentowały swój fotocast pt. „Szlakiem podkarpackich parków i rezerwatów przyrody”
  • ja i Ola opowiadałyśmy o projekcie kółka ekologicznego „Pomagamy Ziemi”.

Co do projektu kółka ekologicznego, to Festiwal idealnie zbiegł nam się ze Światowym Dniem Ochrony Środowiska.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska– dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowy_Dzie%C5%84_%C5%9Arodowiska

CC BY-NC-ND 2.0 by Valerii9116


Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | Komentowanie nie jest możliwe

„Świat marzeń” w Inwałdzie

Wczoraj (28 maja) nasza klasa wraz z klasą VI wybrała się na wycieczkę do Parku Miniatur „Świat marzeń” znajdującego się w Inwałdzie. Wesoło zrobiło się już w autobusie, gdy (żartobliwie oczywiście) stwierdziliśmy, że Inwałd leży w paśmie Himalai.

Kiedy już dojechaliśmy na miejsce musieliśmy poczekać chwilę na przewodnika. W tym czasie mogliśmy trochę rozeznać się co gdzie jest w Parku. Gdy już zaczęliśmy zwiedzać „Świat marzeń” z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miniatur zabytków z całego świata.

Kiedy już zwiedziliśmy wszystko dostaliśmy czas na atrakcje. Na początek- kino 5D. Było wspaniale, chociaż większość dziewczyn (w tym ja) gardła miała zapewne w połowie zdarte. Wspaniałe były wrażenia czuciowe (bo to jest właśnie „fenomen” kina 5D). Film przedstawiał podziemną podróż małym wózkiem, którym transportuje się węgiel. Kiedy wózek najeżdżał na jakąś nierówność- fotele ruszały się. W pewnej chwili zostaliśmy zaatakowani przez węża i oblani strumieniem wody.

Po kinie każdy mógł iść gdzie chce. Ja na początku pobiegłam do namiotu, gdzie był „Egipt horror show” i tam doszczętnie już zdarłam sobie gardło. Nie będę zdradzać wielu szczegółów, gdyż osoby o słabych nerwach mogłyby źle się poczuć, ale powiem tylko, że dużo rzeczy, które chcielibyśmy, aby się nie ruszały to właśnie robiło. A o dźwiękach to już nie wspomnę…

Kolejną atrakcją był Super Ślizg. Była to ogromna zjeżdżalnia, na której co chwilę były niewielki „górki” . Zjeżdżało się w niej w specjalnych workach. Podobał nam się również Pirat- ogromna łódka, która baaardzo wysoko „huśtała się” na boki. Obok Pirata można było wsiąść na Koło Młyńskie. Dalej z kolei znajdowały się samochodziki czyli Autoscooter. No i tu muszę wspomnieć, że raczej nie będą  z nas (a przynajmniej ze mnie) dobrzy kierowcy. Co chwilę bowiem ktoś „zaliczał” czołowe zderzenie z kolegą i tak w kółko.

Niestety mniej przyjemniejszy był Zielony Labirynt. Nie bez powodu został nazwany labiryntem, gdyż na prawdę można się w nim było zgubić czego wraz z Adą doświadczyłyśmy. I tu dziękuję pani Krysi i pani Agacie Reiss za „wybawienie” nas z tej zielonej pułapki. W Parku były jeszcze Filiżanki, które kręciły się z zawrotną prędkością we wszystkie strony. Brrr…. Na to już nie odważyłam się pójść.

Po atrakcjach zwiedziliśmy: Warownię, salę tortur, zbrojownię, odbyliśmy warsztaty (haftowanie, lepienie z gliny, wykonywanie mocnego sznurka) i oglądnęliśmy pokaz o dawnych rycerzach.

 

Warownia

Wycieczka była bardzo ciekawa i z chęcią bym ją powtórzyła i jeszcze raz pojechała do Inwałdu.

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 6 Comments

„Znawcy mitycznego świata”

Dnia 21 maja w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny pt. „Znawcy mitycznego świata”. Wzięło w nim udział (oprócz nas) jeszcze 6 krośnieńskich szkół: SP4, SP5, SP6, SP7, SP8, SP14. Zwyciężyła szkoła nr 5, której serdecznie gratuluję ogromnej wiedzy! Ja i Ola zajęłyśmy (najgorsze dla zawodnika, jak to się mówi) czwarte miejsce.


 Na koniec chciałam jeszcze serdecznie podziękować pani Dorocie Patejko, która pomagała nam w sprawnym przygotowaniu do konkursu i radziła nam, jak mamy dobrze to zrobić.

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 1 Comment

Zielono mi!

Ale nie w odniesieniu do pogody za oknem, a do odznaki. Bardzo się cieszę, że zdobyłam odznakę „Działamy z TIK”. Dziękuję „Szkole z klasą” za przyznanie mi jej, a przede wszystkim- nauczycielom, którzy pomagali nam w projektach.

Gratuluję też Oli, bo ona także zdobyła tę odznakę ;)

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 8 Comments

Skypowo? Czadowo!

Tak właśnie było na naszej lekcji języka angielskiego przeprowadzonej w czwartek 9 maja. Była to nagroda w konkursie „Nakręceni na języki”, w którym wzięli udział Ada i Marcin. Lekcja, nie dość, że po angielsku to jeszcze była przeprowadzona przez Anglika- pana Jona Greena. Oczywiście trzeba się było do niej przygotować- zainstalować Skypa, sprawdzić jego działanie itd. Na szczęście wszystko się udało.

 Na pamiątkę pan Jon przysłał nam animację, którą udało mu się nagrać prze i-pada. Użyczaliśmy głosu wybranym przez siebie postaciom.

 

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 2 Comments

Nasza prezentacja

Dnia 10 maja w naszej szkole odbył się „dzień otwarty”, na który zaproszeni zostali wszyscy dyrektorzy naszych krośnieńskich szkół. Chcieliśmy pokazać im co zrobiliśmy w tym roku w programie „Szkoła z klasą 2.0″. Ja i Ola prezentowałyśmy nasz filmik o segregacji odpadów i komiksowy Kodeks. Aby dobrze przygotować się do prezentacji projektu przygotowałyśmy wraz z nauczycielkami, które opiekowały się naszymi projektami (panią Dorotą i panią Madzią) teksty, które miałyśmy „wygłosić”. Nasza prezentacja przebiegała raczej bez nerwów i tremy. Nie trudno było nam opowiadać naszych osiągnięciach innym, bo któż nie lubi się chwalić? ;) .

Podczas prezentacji wykorzystałyśmy: serwis YouTube, Toondoo, zdjęcia ze szkolnej Debaty. Najciekawsze było to, że mogliśmy wszyscy pochwalić się swoimi osiągnięciami, a najbardziej zapadło mi w pamięć oglądanie efektów pracy innych klas (na przykład e- album czwartaków).

Posted in Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 | 6 Comments