„Dzień Sportu 2016 rok”

Nasz Patron Jan Paweł II wypowiedział słowa:
„Sport to najlepsza droga do pokonywania granic”.
W prawdzie nie każdy może bić rekordy świata, ale każdy może uprawiać
sport na miarę własnych możliwości.
Jest wartością piękną i wartą wysiłku.
Ma ogromny wpływ na rozwój intelektualny i duchowy człowieka
pozwala przekraczać własne słabości, szanować innych.

W dniu 10.06.2016r. na Orliku przy Gimnazjum Samorządowym nr 3 im. Jana Pawła II   nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu. O godzinie 8:15 uczniowie wraz z wychowawcami przybyli na szkolne boisko. Pani Dyrektor Irena Sikora-Kołodyńska uroczyście otworzyła zawody, życząc wszystkim uczniom sportowej rywalizacji  oraz bezpiecznego przebiegu imprezy. Uczniowie zmagali się w dyscyplinach lekkoatletycznych. Każdy uczeń miał prawo startu w indywidualnych dyscyplinach lekkoatletycznych  w ramach całorocznej rywalizacji o miano najbardziej usportowionego ucznia w szkole w roku szkolnym 2015/2016. Ponadto każda klasa mogła się zmierzyć w rywalizacji sportowej w grach  zespołowych w piłkę siatkową oraz  piłkę nożną. Cała impreza odbyła się w duchu zasad „fair play” co pozwoliło spędzić w miłej atmosferze ten szczególny dzień aktywności ruchowej.

Lokalny lider „Wf z klasą” Patrycja Kasperek

123

1236

12345679

123467

 

fot.Karolina Zarzycka z klasy IIIa

GRATULUJEMY SPORTOWEJ RYWALIZACJI

 

„SREBRO” PIŁKARZY GS3

„ SREBRO ”  PIŁKARZY GS nr 3Podczas Finału Strefy Jeleniogórskiej, który rozegrano 30 maja w Bolesławcu do rywalizacji przystąpiły najlepsze  zespoły gimnazjalne podzielone na dwie pary półfinałowe.W pierwszym meczu spotkały się zespoły GS nr 3 i Gimnazjum ze Świeradowa Zdroju. Po bardzo zaciętym pojedynku zwyciężyli piłkarze „trójki” ( 2:1 ) i tym samym awansowali do finału imprezy.W drugim półfinale GS nr 1 pokonało Gimnazjum nr 4 z Jeleniej Góry ( 3:0 ).

W meczu o pierwsze miejsce wyrównana walka trwała tylko w pierwszej połowie, po której utrzymywał się wynik remisowy. W drugiej lepsi okazali się futboliści GS nr 1, którzy zwyciężyli 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

GS nr 1 Bolesławiec

GS nr 3 Bolesławiec

Gimnazjum Świeradów Zdrój

Gimnazjum nr 4 Jelenia Góra

Drużyna GS 3 (opiekun P.Bajer) wystąpiła w składzie:  G.Paleń, M.Pyrka, O.Lewandowski, K.Hyjek, K.Zygmunt, R.Tabor, A.Piasecki oraz K.Mrozik.

P1080768

 

Sukces piłkarzy:):):):):):)

 

Reprezentacja naszego gimnazjum podczas zawodów w Kamiennej Górze pokonała w świetnym stylu zarówno gospodarzy imprezy – Gimnazjum Kamienna Góra ( 3:1 ), jak i kolejnego rywala – Gimnazjum nr 4 z Jeleniej Góry ( 6:1 ).
Dzięki zwycięstwu w turnieju piłkarze „trójki” awansowali do FINAŁU STREFY JELENIOGÓRSKIEJ , który zostanie rozegrany 30 czerwca w Bolesławcu.
W drużynie GS nr 3 wystąpili: M. Tur, D. Mrozik, G. Paleń, M. Pyrka, O. Lewandowski, K. Hyjek, K. Zygmunt, R. Tabor, M. Engel oraz K. Mrozik.
Opiekunem teamu jest Piotr Bajer.

pn1

Gratulujemy i trzymamy kciuki. : )

KIBICUJEMY FAIR PLAY

Wicemistrzowie nadal w grze o play-off. Siarka bez szans w Zgorzelcu

W dniu 13 kwietnia 2016 r. uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej udali się do Zgorzelca by pokibicować drużynie PGE Turów Zgorzelec kontra SIARKA TARNOBRZEG.

Wicemistrzowie Polski nadal są w grze o grę w fazie play-off. W środę podopieczni Piotra Ignatowicza pewnie pokonali we własnej hali walczącą o utrzymanie miejsca w Tauron Basket Lidze Siarkę Tarnobrzeg. Doskonałe zawody rozegrał Kirk Archibeque.

Obie drużyny przystępowały do spotkania wiedząc o co grają. Gospodarze nadal są bowiem w grze o ósemkę, z kolei tarnobrzeżanie walczą o zachowanie miejsca w TBL na kolejne rozgrywki.

Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy już z Filipem Dylewiczem w składzie nie zamierzają przegrywać. Aktualni wicemistrzowie Polski problemy z Siarką mieli jedynie do połowy drugiej kwarty. Od tego momentu na parkiecie królowali już tylko gospodarze.

PGE Turów Zgorzelec - Siarka Tarnobrzeg 108:85 (27:25, 24:16, 29:25, 28:19)

PGE Turów: Archibeque 29 (11 zb), Tatum 18, Novak 18, Dylewicz 13, Dillon 9, Karolak 8, Kostrzewski 8, Szymański 3, Gospodarek 2, Marek 0.

Siarka: Młynarski 26, Robbins 17, Bell 13, Wall 12, Patoka 9, Zalewski 6, Strzelecki 2, Karliński 0, Rycerz 0.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

LAS

Do Lokalnej Akcji Sportowej przygotowywaliśmy się przez cały rok szkolny 2015/2016, na lekcjach wychowawczych, na biologii, na zajęciach wychowania –fizycznego, na informatyce, technice. Kluczowym punktem kampanii społecznej było stworzenie na blogu szkolnym „Wf z klasą” tematu poświeconemu zdrowemu stylowi życia. Na łamach naszego szkolnego bloga „Wf z klasą” promujemy zdrowy tryb życia, zamieszczając na bieżąco informacje dotyczące zdrowego żywienia oraz istoty sportu w naszym życiu.

W ramach LOKALNEJ AKCJI SPORTOWEJ dnia 20.03.2016r.  w Gimnazjum Samorządowym  nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu  odbyły się zajęcia promujące „Fitball dance” . Dyrekcji Szkoły, Radzie  Rodziców oraz nauczycielom wychowania fizycznego taki pomysł  spodobał się i przystąpiliśmy do wspólnego działania. Miesiąc marzec był dla nas jako organizatorów bardzo pracowity. Wiele czasu poświęciliśmy na przygotowanie zaproszeń, wykonanie dyplomów, oraz rzecz najważniejszą treningi  fitness z piłkami rehabilitacyjnymi w ramach sportowych zajęć pozalekcyjnych. Wszyscy bardzo odpowiedzialnie i rzetelnie podeszli do wyznaczonych zadań.

 

Zaprzyjaźnione z nami szkoły  oraz przedszkole z Bolesławca bardzo chętnie przyjęły zaproszenie do udziału w LOKALNEJ AKCJI SPORTOWEJ.

W akcji uczestniczyły dwie szkoły oraz przedszkole:

  • Niepubliczne Przedszkole”Nibylandia” w Bolesławcu ,
  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 w Bolesławcu,
  • SZKOŁA PODSTAWOWA w Kruszynie.

LOKALNĄ AKCJĘ Sportową otworzyła pani  Dyrektor GS nr 3 w Bolesławcu.               Zajęcia „Fitball dance” polegały na promowaniu nowych form aktywności ruchowej. Grupa dziewcząt ze szkoły zaprezentowała układ taneczny w czasie 5 minut. Następnie przystąpiły do nauki podstawowych kroków tanecznych: cha-cha, V-step, step touch, mambo, A-step, heel back, grape vine itp. Częścią finalną było zaprezentowanie przez poszczególne klasy układu tanecznego prowadzonego przez Ewelinę Wołoszyn z klasy IC. Jury w składzie pani Ludmiła Rutka oraz uczennice z klasy IIIb oceniały poszczególne klasy pod względem poczucia rytmu, słuchu oraz koordynacji ruchowej.

Zajęcia ” Fitball dance”  miały na celu stworzenie uczniom możliwości wykazania się sprawnością fizyczną i nabytymi umiejętnościami z zakresu fitness. Kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rówieśników.

Szanowne jury przyznało pierwsze miejsce:

1. Niepubliczne Przedszkole „Nibylandia” w Bolesławcu

2. Szkoła Podstawowa w Kruszynie

3. Szkoła Podtawowa nr 2 w Bolesławcu

Na każdą szkołę oraz przedszkole czekał pamiątkowy  dyplom. Wszystkie nagrody były ufundowane przez Dyrektora Szkoły  i Radę Rodziców GS nr 3 w Bolesławcu.

Jednocześnie w tym samym dniu  w ramach Lokalnej Akcji Sportowej zorganizowaliśmy na terenie szkoły prelekcje na temat zdrowego odżywiania pod hasłem  „Żyjemy zdrowo i wesoło”. Uczniowie klasy IIB wraz z wychowawcą zaprezentowali  dla rówieśników wykłady na temat zdrowego odżywiania. Prezentowali także w szkole zdrowe jedzenie wspólnie przygotowane w domu ze swoim rodzeństwem i rodzicami. Nie zabrakło wśród jedzenia wartościowych w składniki odżywcze sałatek warzywnych czy owocowych, soków z sokowirówki czy chleba świeżo upieczonego w domu. Każdy z uczniów naszej szkoły oraz młodzieży zaproszonej w tym dniu do naszej szkoły mógł skosztować tych zdrowych smakołyków oraz zaczerpnąć wiedzy na temat ich sporządzenia.
Podczas trwającej niemalże cały rok akcji propagującej zdrowy styl życia rozdawane były ulotki i wypełniane ankiety weryfikujące stan wiedzy lokalnej społeczności w tym zakresie. Adresatami wypełniającymi nasze ankiety byli przede wszystkim nasi rodzice oraz rodzeństwo. Stan wiedzy na temat zrównoważonej diety jest niezadawalający, ale dzięki takim akcjom docieramy małymi krokami do każdego.

Zaangażowaliśmy się całym sercem i energią w program „Wf z klasa”, jesteśmy przekonani, że sprostaliśmy zadaniu i wiemy już dzisiaj, że program ten będziemy kontynuować w kolejnym roku szkolnym 2016/2017 gdyż naszym hasłem przewodnim jest „w zdrowym ciele zdrowy duch”

„Kibicujemy Fair Play”

W dniu 16 marca 2016 r. uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej udali się do Zgorzelca by pokibicować drużynie PGE Turów Zgorzelec kontra Aseco Gdynia.

PGE Turów Zgorzelec notuje znakomitą serię w Tauron Basket Lidze! Wicemistrzowie Polski w środę wygrali niezwykle istotny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o play-off, jakim jest Asseco Gdynia. Nasi uczniowie tak mocno kibicowali, że nie było mowy o przegranej. Opiekunami wyjazdu byli: P. Kasperek, A.Skirpan, K. Prokowski, R. Gorski.

PGE Turów wygrał piąty mecz z ostatnich sześciu, a trzeci z rzędu i znacznie powiększył swoje szanse na grę w fazie play-off.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 91:83 (24:25, 22:17, 21:22, 24:19)

PGE Turów: Archibeque 24 (13 zb), Tatum 19, Dillon 14, Kostrzewski 13, Novak 9, Dylewicz 8, Karolak 4, Krestinin 0.

Asseco: Żołnierewicz 21, Parzeński 20, Hickey 18, Frasunkiewicz 9, Kowalczyk 5, Matczak 7, Szczotka 3, Jankowski 0, Kaplanović 0, Czerlonko 0.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ W TENISIE STOŁOWYM

Po udanych zmaganiach w Mistrzostwach Miasta i Powiatu drużyna dziewcząt ( Marta Nebesna i Dominika Budrewicz ) wystąpiła  w Finale Strefowym, który odbył się 3 marca w Pisarzowicach.Wyższy niż w poprzednich etapach poziom sportowy sprawił, że pomimo ambitnej postawy nasze zawodniczki zostały pokonane przez zespoły z Wlenia (1:3), Lubania (1:3) i Jeżowa Sudeckiego (1:3). Porażki w tych meczach nie załamały jednak dziewcząt i w kolejnych zwyciężyły z Gimnazjum Bogatynia (3:1) oraz Gimnazjum Pisarzowice  (3:2) i ostatecznie uplasowały się tuż za podium – na IV miejscu.

P1080455

Opiekun uczniów: Piotr Bajer

css.php