0

Na terenie naszej gminy od 1999 roku działa Publiczne Gimnazjum. Młodzież uczy się w nowoczesnym budynku, który został oddany do użytku w 2000 roku.

Gimnazjaliści mogą korzystać z pełnowymiarowej sali gimnastycznej, sali multimedialnej z nowoczesnym sprzętem audio-video, pracowni komputerowej z technologią iMac, pracowni językowej, tablicy interaktywnej, terenu rekreacyjno – sportowego oraz radiowęzła.

Możliwe, że z Boronowa będzie wywodzić się wielu znanych sportowców, ponieważ w naszym gimnazjum działają klasy sportowe. Dziewczyny trenują siatkówkę z elementami lekkoatletyki pod czujnym okiem p. Jarosława Sobola, natomiast chłopaki doskonalą swoje umiejętności w piłce nożnej, a ich nauczycielem jest p. Wojciech Żyłka. Wszyscy trenujący wyjeżdżają latem na obóz sportowy.

W boronowskim gimnazjum działa Samorząd Uczniowski, w skład którego wchodzi: przewodnicząca – Anita Fredyk, zastępca – Ania Nokielska oraz sekretarze. Samorząd organizuje dla uczniów wiele imprez, np. dyskoteki, dni bez mundurka, Dzień Kota itp.

Gimnazjaliści angażują się w wiele projektów europejskich.  Lata 2004 – 2007 poświęcone były współpracy ze szkołami z Włoch i Szwecji w ramach programu Socrates Comenius. W roku szkolnym 2007/08 gościliśmy Asystentkę Językową z Turcji.

Plik:Boronów Zespół Szkół75.jpg


Brak odpowiedzi do wpisu “nasza szkołaa…”

  1. Pan Komentator

    To jest przykład komentarza wpisu, możesz go przeedytować lub skasować.


Trackbacki/Pingbacki


Zostaw komentarz

*

CommentLuv badge