Warsztaty filmowe

Nasza grupa przeprowadziła warsztaty filmowe dla kilku klas ze szkoły na temat historii kina niemego. Oprócz krótkiego wykładu na ten temat i pracy w grupach, zaprezentowałyśmy uczniom filmy Charliego Chaplina m.in. „Brzdąc” i „Dyktator”. Następnie wspólnie omówiliśmy obejrzane filmy i zwróciliśmy uwagę na ich charakterystyczne cechy.          

Niezwykły teledysk

Naszym zdaniem teledysk powinien współgrać z piosenką, dokładniej obrazować jej tekst, nieraz zmuszać do myślenia. Coraz częściej bywa, że piosenkarze nagrywają teledyski jedynie po to, by wywołać sensacje i za wszelką cenę rozsławić własne imię. Teledysk powinien coś ze sobą nieść i mieć jakiś przekaz. Sądzimy, że dobrym przykładem jest piosenka „Zapomnij o tym”. Mężczyzna czytaj dalej »

Z różnych perspektyw…

Prezentujemy nasze fotografie z różnych perspektyw w ramach trzeciego modułu   Perspektywa ptasia: Perspektywa żabia: Plan bliski: Zbliżenie:

TOP TEN!

Oto nasz TOP TEN ulubionych reżyserów. Niewątpliwie było to trudne zadanie, jednak pragniemy zaprezentować 10 nazwisk, według nas, najlepszych polskich oraz zagranicznych twórców filmowych. 1. David Lynch- surrealizm i kontrowersja to rozpoznawalne cechy amerykańskiego reżysera. W filmach równie ważną rolę odgrywają postaci, światło, muzyka, czy montaż. Nie boi się ukazywać ciemnej strony życia, a jego czytaj dalej »

BOSKIE TRIO- debiut w kursie filmoteki szkolnej

Jesteśmy dziewczynami z klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy o profilu humanistyczno- medialnym. Naszą wychowawczynią jest p. Kamila Możdżeń-Berbeć. Zainteresowanie filmem i mediami popchnęło nas do uczestnictwa w projekcie Filmoteki Szkolnej. Posiadamy wiele pasji- Iza gra na skrzypcach, Natalia pływa i kolekcjonuje figurki aniołków, a Asia zajmuje się rękodzielnictwem (tworzeniem biżuterii), grą w tenisa ziemnego, czytaj dalej »

css.php