Prezentacja projektu.

Wył.

Pierwszego czerwca zaprezentowałyśmy projekt na forum naszej klasy. Wszyscy zebraliśmy się w sali języka polskiego. Przedstawiłyśmy prezentację multimedialną, bloga oraz zdjęcia z poszczególnych spotkań. Wyjaśniłyśmy klasie na czym polegał nasz projekt. Wszyscy byli bardzo zainteresowani, a na koniec zadawali nam pytania.
Cała nasza grupa jest zadowolona z tego, że wzięła udział w tym projekcie. Największą satysfakcję sprawiła nam praca z dziećmi. Nic tak nie nagradza ciężkiej pracy jak uśmiech na twarzy dziecka. Chciałybyśmy podziękować Pani Annie Borcuch za pomoc w realizacji projektu edukacyjnego.

Czytamy najmłodszym.

Wył.

Hej! :)

Dnia 28 maja 2012 roku razem z naszą panią wybrałyśmy się do Przedszkola nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie czytałyśmy dzieciom. Każda z nas zabrała ze sobą kilka książek, które przypadły do gustu młodym słuchaczom. Wybrałyśmy fragmenty lektur, które następnie czytałyśmy dzieciom. Oprócz tego podarowałyśmy im książki, które wcześniej zebrałyśmy w naszej szkole. Na koniec wpisałyśmy się do pamiątkowej księgi gości oraz zostałyśmy zaproszone do udziału w pasiastym balu, który odbędzie się we wrześniu.

 

Ruszamy na podbój wyobraźni trzecioklasistów.

Cześć! :)

Rano dwudziestego szóstego kwietnia udałyśmy się do Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Każda z nas zabrała ze sobą kilka książek, które czytali jej rodzice w dzieciństwie. Trzem z nas przydzielono pierwszą klasę, natomiast pozostała dwójka zajęła się trzecioklasistami. Dzieci bardzo zainteresowały dwie książki. Jedna z nich nosi tytuł „Doktor Hania Humorek” napisana przez Megan McDonald, a druga „Kajtuś Czarodziej” autorstwa Janusza Korczaka. Po przeczytaniu krótkich fragmentów uczniowie rysowali ilustracje. Każda praca była ładna i zgadzała się z treścią przeczytanych lektur. Wybrałyśmy trzy najlepsze prace i nagrodziłyśmy je lizakami. Wszystkie dzieci dostały od nas małe upominki w postaci owocowych cukierków. Cieszymy się, że mogłyśmy spędzić czas z naszymi młodszymi kolegami. Nasze spotkanie uwieczniłyśmy grupową fotografią.

 

 

 

 

Spotkanie dla zakochanych.

Hej! :)

Piętnastego lutego na ósmej godzinie lekcyjnej, odbyło się nasze drugie spotkanie w ramach akcji „Zima z książką i małym co nieco”, w którym uczestniczyli zakochani uczniowie naszej szkoły. Naszym przysmakiem były pyszne babeczki, upieczone przez jedną z nas. Książka, którą czytałyśmy nosi tytuł „Czynnik miłości”. Została napisania przez Annę Łacinę. O czym ona opowiada?

” Gdyby rodzina Cullenów chodziła do liceum Patrycji, wszystko wyglądałoby inaczej. Ale takie rzeczy dzieją się tylko w książkach. Poza nimi czeka codzienność: despotyczny ojciec urządzający w domu hałaśliwe imprezy, zahukana matka i zgryźliwi nauczyciele. Do tego najlepsza przyjaciółka zakochała się w Tajemniczym Poecie…
A jednak… W życie Patrycji nieoczekiwanie wkracza ktoś bardzo podobny do Edwarda, bohatera ulubionej powieści: ta sama blada cera, podobnie podkrążone oczy, nieziemska uroda… Czy chłopak rzeczywiście skrywa mroczny sekret?
Powieść Anny Łaciny opowiada o dorastaniu do dojrzałej i odpowiedzialnej miłości, trudnych wyborach oraz decyzjach, które mogą zaważyć na całym życiu. ”

Ten króciutki, zachęcający opis widnieje z tyłu, na okładce książki.

Lektura jest bardzo ciekawa, wciągająca oraz pełna wrażeń. Polecamy szczególnie czytelniczką sagi Stephenie Meyer.

 

 

 

Debata szkolna

Dziewiątego stycznia, na czwartej godzinie lekcyjnej, odbyła się Debata Szkolna. Jej inicjatorami był nasz zespół, który realizuje projekt z języka polskiego pt. „Cała Trójka czyta dzieciom”. W spotkaniu uczestniczyli wybrani przedstawiciele dwóch innych grup realizujących również projekty edukacyjne.  Głównym celem naszej debaty była zespołowa praca nad stworzeniem Kodeksu 2.0. czyli wypracowanie wspólnych zasad prawidłowego korzystania z internetu.Wypisaliśmy więc wszystkie zalety i wady , jakie wynikają  z użytkowania  internetu w naszej szkole. Po godzinnej dyskusji udało nam się uzyskać kompromis i w ten sposób powstało sześć najważniejszych  reguł. Przestrzeganie tych kilku zasad gwarantuje nie tylko bezpieczne ale i prawidłowe, a więc zgodne z prawem korzystanie z internetu  przez użytkownika.

Kodeks 2.0
(dla Gimnazjum nr 3)

  1. Nauczaj i ucz się z TIK.
  2. Korzystając z TIK pamiętaj o zagrożeniach i nie łam regulaminu szkoły.
  3. Pracuj zgodnie z zasadami netykiety.
  4. Porozumiewaj się za pomocą komunikatorów, portali społecznościowych i poczty elektronicznej.
  5. Korzystaj z możliwości rozrywki, które daje internet.
  6. Promuj TIK wśród nauczycieli.

Zima z książka i małym co nieco, czyli nasze pierwsze spotkanie.

Cześć! :)

Czwartego stycznia na ósmej godzinie lekcyjnej, odbyło się nasze pierwsze spotkanie w ramach akcji „Zima z książką i małym co nieco”, w którym uczestniczyły uczennice klas pierwszych oraz pani dyrektor. W jego trakcie popijaliśmy różne rodzaje herbat. Książka, którą wybrałyśmy nosi tytuł „Alef” i została napisana przez Paula Coelho. Opowiada ona o duchowej podróży pisarza, związanej z przemierzaniem przez niego Azji. Ogromną rolę w tej historii odgrywa pewna młoda dziewczyna o imieniu Hilal, którą Paulo spotkał podczas wyprawy koleją transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku. Lektura jest bardzo ciekawa, wciągająca i warta przeczytania. Z wielką niecierpliwością czekamy na nasze kolejne spotkanie dla zakochanych, które odbędzie się 15 lutego. Tym razem przysmakiem będą babeczki! :)

Kodeks 2.0

Hej! :)

W środę 7 grudnia odbyła się szkolna debata zorganizowana przez nasz pięcioosobowy zespół (nazwany przez nas EMMKA – od naszych imion) . Tematem naszego spotkania były plusy i minusy internetu. Debata była burzliwa lecz niezwykle owocna. Wspólnie stwierdziłyśmy, że sieć będzie bezpieczna i korzystanie z niej przyjemne, jeśli będzie się przestrzegać kilku zasad. Najważniejsze z nich spisałyśmy w Kodeks 2.0.

KODEKS 2.0
1. Korzystając z komputera pamiętaj, że w sieci może istnieć także wiele zagrożeń.
2. Wchodź tylko na strony internetowe dostosowane do twojego wieku.
3. Na portalach społecznościowych nie podawaj swoich pełnych danych osobowych.
4. Zwracaj także uwagę by zdjęcia, które umieszczasz na swoim profilu były odpowiednie.
5. Pamiętaj, że nie należy wulgarnie komentować fotografii i postów innych użytkowników.
6. Jeśli to ty przeczytasz niewłaściwe opinie na swój temat, zgłoś ten fakt do administratorowi szkoły.
7. Bądź uważny podczas zawierania znajomości na czacie.
8. Nie zapominaj, że komputer nie tylko bawi, ale też uczy.
9. Przekaż tę wiedzę dorosłym.

Pierwszy post :)

Witamy na naszym blogu!

Jesteśmy uczennicami drugiej klasy Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim.  Zgłosiłyśmy się do projektu edukacyjnego z języka polskiego, w którym mamy zachęcić do czytania dzieciom. Jednym z zadań jest prowadzenie bloga, gdzie opisywać będziemy naszą pracę.  Jeszcze w tym miesiącu planujemy zorganizować spotkanie z książką przy małym co nieco, z którego sprawozdanie napiszemy w kolejnym poście.

Do napisania! :)

css.php