Zieleni się!

Moi uczniowie prowadzący bloga SZLACHTA GGO zdobyli zieloną odznakę – jest super!!!!

Festiwal projektów

Dzisiaj w naszej szkole odbył się FESTIWAL PROJEKTÓW SZKOŁY Z KLASĄ 2.0. Impreza przygotowana z dużym rozmachem, na której uczniowie zaprezentowali kilkanaście zrealizowanych projektów. Odbiorcami prezentacji byli uczniowie naszego gimnazjum, którzy tłumnie wypełnili aulę szkolną, gdzie odbywał się festiwal. Impreza była bardzo udana, czego dowodem były gromkie brawa jakimi nagradzano poszczególne projekty. Warto organizować tego typu przedsięwzięcia , gdyż dają uczniom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zainteresowań, efektów pracy, ćwiczenia publicznych wystąpień i osiągania sukcesu.

Jest!Jest!

Jest niebieska odznaka! Uczniowie prowadzący pod moją opieką blog SZLACHTA GGO zdobyli niebieską odznakę. SUPER! Ogromnie się cieszę i bardzo gratuluję! Tak trzymać!!!!

150.rocznica powstania styczniowego

http://www.tvn24.pl/raporty/powstanie-styczniowe-150-rocznica,605

Warto zobaczyć i przeczytać. Ciekawy materiał.

Świąteczny kiermasz w GGO

kiermasz a

 

 

W dniach 17-18 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się świąteczny kiermasz, który zorganizowałam wraz z koleżanką uczącą plastyki i techniki. Na szkolnej świetlicy uczniowie przygotowali stoiska, na których wystawili własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, bombki, stroiki, choinki, mikołaje oraz pierniczki, pierniki, choinki piernikowe i inne pyszne ciasta. Wszyscy pracowali z zapałem i zaangażowaniem, czego efekt był wspaniały. Rękodzieło świąteczne cieszyło się dużym powodzeniem, było wielu kupujących, a do tego miły przedświąteczny nastrój. 

13 grudnia roku pamiętnego

DSCF0316

Uczniowie naszego gimnazjum, aby upamiętnić 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego  w Polsce, nagrali pod moją opieką słuchowisko. Przybliżono w  nim podstawowe fakty historyczne tamtego okresu oraz sytuację społeczno-polityczną. Całość wzbogacono recytacją poezji wyrażającej uczucia do tamtych tragicznych  dni oraz utworami muzycznymi artystów takich jak: Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski, zespół Tilt. Udział w nagraniu wzięły uczennice klasy III c. Słuchowisko odtworzono dla wszystkich uczniów 13.12.2012 r.  przez szkolny radiowęzeł i trzeba przyznać zrobiło duże wrażenie na słuchaczach. Ponadto gimnazjaliści pod opieką p. Aurelii Fabjan wykonali plakaty zachęcające do udziału w akcji ”Zapal światło wolności 13 grudnia 19.30” , które zostały zawieszone na szkolnych korytarzach.

W programie historii w gimnazjum niestety nie ma już czasów najnowszych , dlatego myślę, że jest to dobry sposób na zapoznanie uczniów z naszymi powojennymi dziejami. A wy jak myślicie?

Gimnazjaliści czytają dzieciom.

projekt

W dniu 26.10. 2012 r. w naszym gimnazjum odbyły się pierwsze zajęcia uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica z gimnazjalistami w ramach realizacji projektu „Gimnazjaliści czytają dzieciom”, którego jestem pomysłodawczynią i opiekunką.  Uczniowie klasy III C przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy trzeciej szkoły podstawowej spotkanie w trakcie, którego przeczytali im baśń „Brzydkie kaczątko”. Czytanie urozmaicone było prezentacją multimedialną ilustrującą treść lektury ( rysunki, fotografie z muzyką C. Debussy’ego „Łabędź” oraz filmik o łabędziach z muzyką E. Griega „Poranek”). Po wysłuchaniu baśni dzieci otrzymały przygotowane przez gimnazjalistów książeczki – kolorowanki do tekstu.  Starsi chętnie usiedli z młodszymi do malowania. Spotkanie trwało tylko  godzinę , ale obu stronom sprawiło wiele przyjemności, radości i satysfakcji.

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

DSC09025

W tym roku zorganizowałam już po raz szósty charytatywną akcję mikołajkową, polegającą na przygotowaniu paczek dla uczniów SOSW w Oleśnicy.

Gimnazjaliści cieszyli się, że będą mogli sprawić innym nieco radości i z dużym zaangażowaniem przystąpili do działania. W dniach od 26.11. 2012 r. do 04.12.2012 r. uczniowie w klasach zbierali słodycze i maskotki do mikołajkowych paczek.

Zebrano mnóstwo słodyczy i przygotowano  44 paczki. Z tymi prezentami przedstawiciele gimnazjalistów udali się pod opieką p. Buczak, która włączyła się w organizację akcji do SOSW, gdzie zaopiekowała się nimi pani Ewa Szostak. Po miłym powitaniu paczki zostały rozdane, a nasi uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych z uczniami SOSW. Atmosfera była bardzo serdeczna i ciepła.  W imieniu swoim i p. Marty Buczak serdecznie dziękuję gimnazjalistom i wychowawcom, którzy włączyli się do akcji:) 

Z nowym rokiem nowym krokiem! Czas na pisanie! Do dzieła!

Bardzo wiele dzieje się w naszej szkole. A ja ciągle mam braki czasowe na opisywanie tych działań. Ale pora zacząć.

Przedstawię kilka projektów zrealizowanych w grudniu, a potem postaram się na bieżąco robić wpisy, które mam nadzieję, że Was zainteresują:)

 

Witam serdecznie:)

Założyłam pierwszego w życiu bloga i stawiam na nim pierwsze, nieśmiałe kroki. Nie jest to proste.Myślę, że z czasem będzie łatwiej. Pozdrawiam:)))

css.php