zawody cheerladerek

W dniu 22.11.2014 r odbyły się zawody cheerleaderek w Krakowie pod nazwą ,,Grand Prix Polski Cheerleaders”.Zespół,do którego uczęszczam nosi nazwę ,,Fresh Dance”.Zespoły startowały w różnych kategoriach:Junior młodszy,Junior oraz Senior.Nasza drużyna startowała w kategorii Junior,dywizji- Pom dance.Emocje sięgały zenitu, były naprawdę godne zespoły.Po wielu
zmaganiach w ogólnej klasyfikacji zajęłyśmy II miejsce ;) Tak się złożyło,że dwa turnieje były co tydzień,jeden był w Krakowie,a drugi w Skawinie,na którym zajęłyśmy III miejsce..

Wydarzenia z ostatniego czasu

Niedawno spotkaliśmy się ze świadkiem historii Panią Barbarą Garncarczyk, aby posłuchać o rzeczywistości, z którą podczas wojny musiał zmagać się każdy człowiek. Lekcja była bardzo ciekawa, a przede wszystkim pouczająca. Następnie w naszej szkole odbył się dzień sportu, dziecka i patrona w jednym. Dzięki projektowi jaki realizujemy zorganizowaliśmy poczęstunek zdrowej żywności. Mogliśmy podziwiać również pokaz rowerowy w wykonaniu Pana Piotra Bielaka, który wzbudził w nas dużo emocji. Na hali w tym samym czasie drużyny z poszczególnych klas grały w piłkę siatkową, a na korytarzach walczono w konkurencjach sportowych, w tym : rzut beretem, podnoszenie sztang oraz skoki na skakance i wiele innych. W tym dniu odbył się quiz wiedzy o naszym patronie zorganizowanym dla klas pierwszych, aby lepiej poznali historię naszej szkoły i jej patrona.Tak więc ostatnimi czasy w naszej szkole działo się wiele ciekawych rzeczy i bardzo się z tego cieszymy, bo szkoła to nie tylko nauka.

Pomoc Ukrainie

Po dłuższej przerwie wracamy. W naszej szkole organizujemy zbiórkę na pomoc Ukrainie, której środki zostaną przekazane właśnie na ten cel. Wszyscy dobrze wiemy, że na Ukrainie ludzie naprawdę potrzebują pomocy,a dzięki naszej zbiórce umożliwimy przeżycie przynajmniej kilku rodzinom oraz obdarzymy pomocą potrzebujących. Miejmy nadzieję, że takie zbiórki będą organizowane i że naprawdę pomogą w codziennych, niezbędnych czynnościach.

Święta

Święta to magiczny czas: spotkania z rodziną, dzielenie się opłatkiem, ubieranie choinki i kolędowanie. W naszej szkole też nie zapomnieliśmy o Świętach. Pierwsze i drugie klasy przedstawiły przepiękne tańczone i śpiewane Jasełka. Gościliśmy wiele wspaniałych osób, a między innymi odtwórczynię roli Nel „W pustyni i w puszczy”, która zagrała wariację na temat kolęd na fortepianie. Z okazji Świąt i zbliżającego się Nowego Roku życzymy wiele uśmiechu na twarzy, radości, spotkań z rodziną i spokojnie spędzonego czasu w gronie najbliższych. Życzymy również, aby rok 2015 był jeszcze lepszy i aby przyniósł wiele dobrych niespodzianek…

Wycieczka do Oceanarium

Zaraz po wizycie Świętego Mikołaja pojechaliśmy na wycieczkę do Oceanarium. Pierwszą godzinę mieliśmy tylko dla siebie, a następnie udaliśmy się do pizzerii na przepyszną pizzę. Po posiłku poszliśmy do Oceanarium, gdzie mieliśmy okazję posłuchać przewodnika i poznać nowe gatunki ryb, a także wiele dowiedzieć się o życiu morskich stworzeń. Było naprawdę ciekawie. Oby więcej takich wycieczek…

Mikołajki w szkole

Chyba byliśmy grzeczni w tym roku bo dziś odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Wszyscy otrzymaliśmy pyszne czekolady. Samorząd Uczniowski zoorganizował także akcję z tej okazji: każdy w czapce mikołajowej lub w czerwonym stroju był dziś zwolniony z pytania i niezapowiedzianych kartkówek. Fajnie co? A najlepsze było to , że wszyscy tak fajnie wyglądali i było bardzo wesoło. Wkrótce dodamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Na dziś jeszcze nie koniec atrakcji. Nasza klasa jedzie po lekcjach na wycieczkę do Oceanarium w Warszawie. Ciekawe co tam zobaczymy… Już niedługo relacja.

 

Witamy na naszym blogu – czyli kilka słów o naszej klasie

Witamy na naszym blogu – czyli kilka słów o naszej klasie

Jesteśmy klasą IIb  uczącą się w gimnazjum im. E. hr. Krasińskiego w Radziejowicach. W swojej grupie mamy wiele osób z talentami muzycznymi, które śpiewają i grają na takich instrumentach jak: fortepian, akordeon, wiolonczela, gitara. Cieszymy się również z osób, które są utalentowane aktorsko i świetnie grają w przedstawieniach szkolnych, ale nie tylko… Warto wspomnieć też o uzdolnionych artystycznie, dzięki którym żadna gazetka nie jest pusta. W klasie mamy  osoby, którym uśmiech nie schodzi z twarzy i to właśnie dzięki nim atmosfera jest świetna  :) Nasi nauczyciele zorganizowali nam kilka kółek, abyśmy przypadkiem się nie nudzili. Tak więc z pewnością będziemy mieli o czym pisać.

A oto zdjęcie naszej klasy:

zdjęcie klasowe

 Na zakończenie zapraszamy do czytania bloga i śledzenia nowych artykułów :)