Siłownia na sali gimnastycznej!!!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, nauczyciele wychowania fizycznego w   I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowali lekcję, której celem było kształtowanie siły mięśni całego ciała. Jak wiemy nie każda szkoła ma dostęp do profesjonalnej siłowni. W naszej szkole takia zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała, zamiast skoplikowanego sprzętu do ćwiczeń siłowych. Rozgrzewka została przeprowadzona w formie ćwiczeń  Cardio a po niej… uczniowie z szeroko otwartymi oczyma spoglądali na to co ich czeka. Wykorzystując ciężar własnego ciała, a takżę masę współćwiczących przeszli do bardzo ciekawych ćwiczeń siłowych. Nie wrzystko było prostę. Trzeba           było wykazać się sprawnością i gibkością a także odpowiednią współpracą         w zespole „gimnastyków”. Podczas wykonywania urozmiaiconych piramid oraz ćwiczeń w parach było wiele śmiechu i zgrzytania zębów.IMGP7595IMGP7602IMGP7609IMGP7619IMGP7629IMGP7625

2 thoughts on “Siłownia na sali gimnastycznej!!!

 1. Droga szkoło,

  Bardzo się cieszę, że jesteście kreatywni i w ciekawy sposób wykorzystujecie lekcje WF-u. Fotorelacje z „belgijskiej rozgrzewki” oraz siłowni na sali gimnastycznej dowodzą, że nauczyciele zarażają swoją pasją uczniów, którzy z uśmiechem na twarzy wykonują niełatwe ćwiczenia. Brawo!

  Przy okazji przypominam, że za nami są już dwa kolejne zadania programowe:

  1) Zamieszczenie opisu zrealizowanego w semestrze zimowym zadania do wyboru (http://www.ceo.org.pl/pl/wf/dla-uczestnikow/zadania-szkol-ii-edycja);
  2) Deklaracja zadania do wyboru w semestrze letnim oraz szczegółów dotyczących planowania Lokalnej Akcji Sportowej (http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/lokalna-akcja-sportowa);

  Proszę, abyście jak najszybciej uzupełnili zaległości na blogu.

  Jeśli chodzi o LAS, przy planowaniu i opisywaniu działań uwzględnijcie proszę następujące punkty:
  1) Najważniejszy punkt to określenie celu Lokalnej Akcji Sportowej :D
  2) Napiszcie dla kogo będzie organizowane przedsięwzięcie i jaką zakładacie liczbę uczestników.
  3) Określcie kto organizuje imprezę (zespół nauczycieli, samorząd uczniowski, rodzice, być może jest współorganizator z innej placówki czy gość zewnętrzny). Warto tu również zaznaczyć jaki jest podział obowiązków między osobami organizującymi.
  4) Stwórzcie plan imprezy w punktach – jakie zakładacie konkurencje, co przewidujecie na ten dzień.
  Zaznaczcie czego będziecie potrzebować z zewnątrz (dodatkowy sprzęt, instruktorzy, nagłośnienie, scena, wsparcie finansowe od Rady Rodziców, Dyrekcji) – tak, aby było wiadomo, co potrzeba aby móc zrealizować plan imprezy.
  Warto też zaplanować formy promocji imprezy, by nie martwić się tuż przed wydarzeniem niską frekwencją.
  5) W fazie planowania pomińcie na razie ewaluację, trudności w przygotowaniach, zrealizowane cele i oczywiście zdjęcia :D Już teraz warto mieć te kwestie na uwadze, aby potem móc się do nich odnieść.

  Poniżej przesyłam dodatkowo link do grafu informującego jak poprawnie opisać sportowe wydarzenie, aby było dobrą praktyką. Przyda się nie tylko podczas opisu LAS-u, ale też innych wydarzeń sportowych.
  http://blogiceo.nq.pl/wfzklasa/files/2014/04/DOBRA-PRAKTYKA-WF-Z-KLAS%C4%84.pdf

  Pozdrawiam,
  Magda
  Zespół WF z Klasą

 2. Długo myślałam nad Waszym pomysłem z siłownią i przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Wasza propozycja jest naprawdę ciekawa i oryginalna. Uważam, że przy bardziej szczegółowym opisie mogła by stać się wspaniałą dobrą praktyką do wykorzystania przez inne szkoły, które nie dysponują siłowniami.

  Zachęcam Was gorąco do stworzenia scenariusza lekcji, której poświęciliście ten wpis. Chciałabym dołączyć go do zbioru naszych dobrych praktyk :) . Poniżej przesyłam link do podobnych materiałów opracowanych przez nauczycieli i ekspertów. Możecie posłużyć się ich schematami do stworzenia własnego scenariusza.
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/scenariusze-eksperckie
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/scenariusze-nauczycielskie

  Magda,
  Zespół WF z Klasą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge