Czarnoksiężnik z krainy Oz

 

W naszym mieście organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych i rozrywkowych. Jeszcze przed świętami w działdowskim Miejskim Domu Kultury zostało wystawione widowisko taneczno- teatralne pt.” Czarnoksiężnik z krainy Oz”. W przedstawieniu biorą udział wszystkie sekcje teatralne i taneczne działające w naszym MDK. Jest to wielkie przedsięwzięcie, ponieważ bierze w nim udział prawie 200 osób. Wszyscy są bardzo zaangażowani, zarówno choreografowie, instruktorzy jak i aktorzy, tancerze oraz piosenkarze. Staramy się, ponieważ chcemy jak najlepiej pokazać się widzom nie tylko z Działdowa, ale również z okolicznych miejscowości. Pierwsze próby odbywają się już na początku września, a tegoroczna premiera „musicalu” przypadła w niedzielę 16 grudnia 2012 roku. Scenariusz widowiska napisała pani Marzanna Bielecka- Maćkowiak, która dobiera role aktorom, a później z nimi trenuje. Przedstawienie było wystawiane łącznie 7 razy, po to , aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Cieszę się, że nasze nieduże miasteczko rozwija się tak prężnie. Miło jest spojrzeć na salę widowiskową pełną ludzi, którzy biją brawo i uśmiechają się oglądając widowiska przygotowywane przez nas. Wiem coś o tym, ponieważ sama wielokrotnie brałam w nich udział. Uczestnicy przestawienia to dzieci mające po 7 lat, a także młodzież do ok. 18-stego roku życia. Jednak wszystkim sprawia to taką samą przyjemność i satysfakcję. Co roku przebieramy się w inne stroje, wcielamy w różne role.

Nadia

A oto kilka zdjęć ze spektaklu:)

 

 

 

 

 

 

2 Komentarzy

 • 6 stycznia 2013 - 17:47 | Permalink

  „Czarnoksiężnik …” to jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa – o przygodach Dorotki czytałam z wypiekami na twarzy. Sądząc po zdjęciach spektakl musiał być udany – olbrzymie przedsięwzięcie, tyle osób zaangażowanych. Pozdrawiam serdecznie!
  Agnieszka Rudzik-Sawicka ostatnio opublikował..10000My Profile

 • 6 stycznia 2013 - 17:21 | Permalink

  Kapitalne zdjęcia ;) Ciekawy wpis! Pozdrawiamy i zapraszamy http://blogiceo.nq.pl/blog3bsp1pisz/
  Trzeci@ki z SP1 ostatnio opublikował..Uczymy innych-część IMy Profile

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php