Zespół wokalny Gimnazjum nr 2 na Międzynarodowym Festiwalu

Dnia 17 stycznia 2013r. w Będzinie (woj. śląskie) zespół wokalny Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie pod kierunkiem pani Danuty Czeczot wziął udział  w przesłuchaniach finałowych XIX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Jest to największy tego typu projekt kulturalny w Polsce. Przesłuchania trwały od czwartku do soboty, zaś koncert finałowy zaplanowano na niedzielę. Wśród wykonawców znalazły się zespoły, soliści i chóry z całej Polski, a także z Ukrainy i Białorusi. Zostały one wyłonione podczas grudniowych eliminacji, które odbyły się w 33 miastach  w Polsce, dwóch na Ukrainie oraz jednym na Białorusi. ( Nasz zespół zakwalifikował się po przesłuchaniach w Olsztynie ).

Po wysłuchaniu zespołu w Będzinie uznano, że występ był na tyle dobry iż zaproszono naszych gimnazjalistów do udziału w  Koncercie Galowym, który odbył się w niedzielę 20 stycznia w  Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na będzińskim osiedlu Syberka. Koncert jest zwieńczeniem każdej edycji Festiwalu. Jest to przegląd najciekawszych  i najbardziej barwnych występów, których wyboru dokonuje profesjonalny reżyser. Dla naszych koleżanek i kolegów było to niezwykłe wyróżnienie znaleźć się w gronie tak uznanych wykonawców. Co prawda żadnej z nagród nie otrzymali, ale zaproszenie na Koncert Galowy było dla naszych śpiewaków wspaniałą niespodzianką. Gratulujemy im sukcesu i zazdrościmy, że tak niezwykle rozpoczęli zimowe ferie.

 

 

 

 

Jeden komentarz

 • monika123
  28 stycznia 2013 - 16:50 | Permalink

  Witajcie,

  gratuluję Waszym kolegom i koleżankom, którzy należą do zespołu wokalnego Waszej szkoły. To wspaniale, że mają możliwość rozwijania swojego talentu już w tak młodym wieku, a n dodatek osiągnęli taki sukces!
  Uważam również, że to bardzo miłe z Waszej strony, że zamieściliście wpis na ich temat, dotyczący ich sukcesu na Waszym blogu :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Monika, CEO.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php