Spotkanie z redaktor naczelną Gazety Działdowskiej

Aby poznać zagadnienia dziennikarskie od strony praktycznej w styczniu grupa dziennikarska zaprosiła na zajęcia panią Małgorzatę Czerwińską – redaktor naczelną Gazety Działdowskiej. Na spotkanie oprócz grupy dziennikarskiej z klasy I i II oraz redakcji szkolnego pisma „GimŻycie” zostali również zaproszeni członkowie grupy przedsiębiorców. W sumie zebrała się nas cała klasa. Pani redaktor, która jest w tym zawodzie już 13 lat podzieliła się z nami swoim doświadczeniem dotyczącym prowadzenia gazety. Podczas spotkania przedstawiła nam, jak powstaje czasopismo. Na makietach pokazywała  kolejne etapy jego tworzenia. Zwróciła uwagę na różnicę, jaka jest między czasopismem, a gazetą codzienną. Dowiedzieliśmy się też, jakich tematów oczekują czytelnicy, jakiego rodzaju teksty są najbardziej popularne. Pani redaktor opowiadała nam o różnych śmiesznych „wpadkach”, jakie zdarzają się w pracy przy składaniu gazety, na przykład zamienione podpisy pod zdjęciami. Nasz gość wskazał nam wady i zalety pracy dziennikarza, a także predyspozycje, jakie są potrzebne w tej pracy. Na koniec zadaliśmy pani kilka pytań i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zostaliśmy też zaproszeni do redakcji, aby przyjrzeć się z bliska pracy dziennikarza. Ja osobiście na dziennikarza się nie nadaję, ponieważ mam problemy z deadline`m – terminowym dodawaniem postów i artykułów. :) A tak w ogóle spotkanie było bardzo fajne.

TruSkaWa

                                 

Jeden komentarz

 • Włącz się!
  31 stycznia 2013 - 14:46 | Permalink

  Droga Truskawo,

  nad terminowością można popracować, natomiast trudniej jest nauczyć się dobrze i ciekawie pisać, a Ty niewątpliwie to potrafisz, więc…może zastanowisz się jeszcze? :)
  Bardzo mi się podoba pomysł z zaproszeniem gościa, będącego autorytetem i mogącego opowiedzieć Wam jak wygląda praca dziennikarza „od kuchni”. Ciekawa jestem czy kogoś zachęciło to spotkanie do takiej pracy i czy ktoś, wręcz przeciwnie, wyszedł z nastawieniem, że to nie dla niego?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Monika, CEO.

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php