NA UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA W TORUNIU

W dniu 07.02.2013 roku „załapaliśmy” się wraz z grupą uczniów z naszego gimnazjum na wyjazd do Torunia na Uniwersytet Mikołaja Kopernika, gdzie na Wydziale Prawa i Administracji odbywała się debata i warsztaty zorganizowane przez Centrum Studiów Wyborczych. Przedsięwzięcie było jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Wyborów.

 

Oprócz nas na spotkanie zaproszeni byli uczniowie z Liceum i Gimnazjum Akademickiego w Toruniu oraz młodzież z liceum w Chojnicach i Konina. W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy film nakręcony przez Studenckie Koło Naukowe Prawa Wyborczego ”Elektor” na temat zasad prawa wyborczego.Po projekcji filmu nastąpiła dyskusja. Uczniowie i opiekunowie zadawali pytania autorom filmu oraz ekspertom na temat zasad wyborczych obowiązujących w Polsce. Eksperci zwrócili uwagę na rolę mediów w popularyzowaniu informacji o wyborach, a szczególnie na znaczenie Internetu i portali społecznościowych.

 

W drugiej części spotkania brali także udział eksperci z zagranicy: Łotwy, Ukrainy, Bośni, Hercegowiny, Litwy oraz przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, a także przewodniczący naszej Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Na zakończenie spotkania nastąpiło wręczenie nagród, w ogłoszonym przez Centrum Studiów Wyborczych, konkursie promującym udział młodych ludzi w wyborach pod hasłem „Głosuję, więc decyduję”. Wśród trzech nagrodzonych osób, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wyróżnienie i nagrodę  w postaci MP3 otrzymała nasza koleżanka z klasy III c – Sylwia Nalikowska. Bardzo się z tego cieszyliśmy.

 

 

 

 

 

Dla nas wszystkich wizyta na Uniwersytecie była dużym przeżyciem. Oprócz udziału w debacie mieliśmy okazję zwiedzić sale wykładowe wydziału prawa, bibliotekę wydziałową i salę rozpraw. Czymś zupełnie nowym był dla nas kontakt z pracownikami naukowymi Uniwersytetu. Otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w debacie oraz gadżety pamiątkowe Uniwersytetu.

 

 

 

 

 

 

Wyjazd był bardzo udany.

Jeden komentarz

 • Kasia, CEO
  22 lutego 2013 - 11:51 | Permalink

  Świetna inicjatywa!
  po pierwsze – zdobyliście, uporządkowaliście wiedzę o wyborach
  po drugie – pojawił się element medialny (eksperci zwrócili uwagę na rolę mediów w zachęcaniu do udziału w wyborach)
  po trzecie – oswoiliście się nieco z przestrzenią uniwersytetu (może ktoś z was zasiądzie wkrótce w ławach akademickich – czego Wam życzę!)

  pozdrawiam
  kasia, ceo

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php