„Zdrowe serce przyrody, zdrowe serce człowieka”

Gimnazjum Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie każdego roku włącza się w obchody Światowego Dnia Zdrowia -Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2013 roku jest nadciśnienie tętnicze. Na uroczystość, która odbyła się 4 kwietnia w hali gimnazjum, przybyli zaproszeni goście z Urzędu Miasta i Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W debacie wzięli też udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i z Zespołu Szkół Nr 1. Gimnazjaliści zaprezentowali również fotoocenę, w której pokazali, że uczniowie tej szkoły osiągają sukcesy w różnorodnych dziedzinach: nauce, sporcie, śpiewie i tańcu oraz uczestniczą w realizacji programów i projektów ogólnopolskich oraz akcjach charytatywnych i działaniach na rzecz zdrowego stylu życia. Potwierdzeniem tego jest uzyskany w 2010 roku Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Uroczystość odbyła się pod hasłem „Zdrowe serce przyrody, zdrowe serce człowieka”, ponieważ uczniowie chcieli podkreślić, że środowisko, w którym żyjemy – czyste powietrze i woda, w znacznym stopniu wpływa na nasze zdrowie. Dlatego gimnazjaliści, którzy realizują projekt „W poszukiwaniu cennych metali” omówili problem nieodpowiedzialnego wykorzystywania cennych zasobów metali i zachęcali wszystkich do ich recyklingu. Sami zorganizowali zbiórkę elektrośmieci, którą propagowała akcja informacyjna (ulotki, plakaty). Debatę uatrakcyjniły występy zespołu wokalno-instrumentalnego oraz grupy tanecznej.

Julia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php