„Mój wizerunek w sieci”

Pod takim tytułem odbyły się zajęcia w grupie dziennikarskiej klas I , których celem było uzmysłowienie uczniom, że swoją aktywnością w sieci kreują obraz ich osoby , jaki jest odbierany przez innych użytkowników internetu. Uczniowie podzieleni na dwie grupy opracowywali następujące tematy: „Co wpływa na nasz wizerunek w sieci” oraz „Katalog porad tworzenia wizerunku w sieci”. Członkowie grup potrafili podawać przykłady, co zagraża opinii w sieci, jakich zachowań i aktywności należy unikać. Zwrócili uwagę, że dużą rolę na opinię ma interpretowanie przez innych, tego co zamieszczą. Zaznaczyli, jak ważna jest polityka prywatności i jakie niebezpieczeństwo niesie nie przestrzeganie jej. Dowiedzieli się  również, jak modyfikować swój wizerunek w sieci, ponieważ poznali  zagrożenia związane z zamieszczeniem prywatnych informacji w sieci.

Na koniec zajęć opracowane przez uczniów plansze zostały przywieszone w bibliotece w pobliżu stanowisk z komputerami, aby inni użytkownicy biblioteki mogli się także z nimi zapoznać.

Oto rezultaty ich pracy na zajęciach:

Jeden komentarz

 • magda
  17 kwietnia 2013 - 08:55 | Permalink

  Bardzo mieliście ciekawe warsztaty:) Wizerunek w sieci niestety przez jeden błąd może zostać zrujnowany. Niestety nie jestem w stanie zobaczyć zdjęć, a także podsumowania waszej pracy, o tym co zagraża naszemu wizerunkowi i jak możemy temu zaradzić. Czy moglibyście przybliżyć wyniki Waszej pracy :)

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  CommentLuv badge
  css.php