„Od konfliktu do porozumienia, czyli co to jest mediacja?”

W Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Działdowie podejmowane są działania propagujące  bezpieczeństwo oraz  zdrowy styl życia społeczności szkolnej. Ich celem jest pomoc uczniom w budowaniu prawidłowych relacji, poprawnej komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów bez stosowania przemocy.

18 kwietnia odbyła się debata, będąca podsumowaniem projektu „Od konfliktu do porozumienia, czyli co to jest mediacja?”. Wzięli w niej udział między innymi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Działdowie, rodzice oraz uczniowie. Uczniowie prowadzący debatę przedstawili efekty swojej pracy w zakresie  komunikowania się oraz budowania prawidłowych relacji. Następnie przedstawili samą ideę mediacji rozpoczynając od wyjaśnienia, na czym ona polega, jak przebiega i jakie są jej zalety, a kończąc na prezentacji autorskiego filmiku z przykładowej rozmowy mediacyjnej.  W drugiej części spotkania odbył się quiz z udziałem zaproszonych gości pod tytułem „Co wiesz na temat mediacji?. Następnie uczestnicy debaty pracowali w grupach i dyskutowali  nad problemem jakie są   mocne i słabe strony mediacji. Na zakończenie prowadzący debatę zachęcili wszystkich do podejmowania wysiłku rozwiązywania codziennych konfliktów i podsumowali spotkanie stwierdzeniem, że wrogie nastawienie rodzi się tam, gdzie brak jest kontaktu z drugim człowiekiem. Jako Szkoła Promująca Zdrowie, dbamy nie tylko o zdrowie psychiczne, ale i zdrowo się odżywiamy. Dlatego też uczniowie w podziękowaniu za udział w debacie rozdali wszystkim jej uczestnikom owoce.

      

http://www.youtube.com/watch?v=hyETxOjSqC4

http://www.youtube.com/watch?v=619oJlNuzQ4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php